coca zero ve kalorisiz tatlandırıcılar sugar free???

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve deep_fly tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadar gücü olan bir firmanın bunları engelleyeceği senin aklına hiç gelmiyor mu :)

2. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    yapay tatlandiricilarin icinde sagarin vardir ve uzun süre kullanildiginda kansere yol acar
    tv de seyretmistim

3. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    biz onlarin colasini icelim onlarda dünyayi düzeltsin a32

4. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    Kolanın zararları sadece bireysel değil toplumsal da olmaya başladı. Coca cola nın gelirinin büyük bir kısmı israile gidiyor ve israilin savunma sanayinin ekonomik olarak en büyük destekcisi de bu firmadır.

enwer-34 bunu beğendi.
  5. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul

Cola içmiyorum zaten hiç sevmedim ailemdede kimse içmiyor gayet mutluyuz hiç bi eksigimiz yok.

Asıl yazmak istedigim yukardaki yazı taraf'lı olarak yazılmış kagıt üstünde görünen herşey gerçek hayata aynen yansımıyor örnek vermeye gerek yok sanırım sadece gelirinin gittigi yer için bile coca-cola yı tercih etmem cok içmek isteyen varsa ülker alın ülkeyede bir katkısı olur berki...

6. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    Bloodist bu çok taraflı bir yazı ama şunu diyebilirim ki benim bildiğim coca cola nın ortakları zaten amerikalı yahudiler. Biz yahudi deyince sadece israil zannedeilesin. O sadece icebergin görünen yüzü ve israille ilişkileri olmaması imkansız bu konuda da yahudilerin çok katı oldukları biliniyor.

7. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Bocek muhabbettinin bir kayanagi var mi Allah askina? Buraya koyulan linkler islami kaynakli karalama yazilari, neden boyle yazilara itimat edeyim ki? Camur at izi kalsin! Internette okudugunuz her seye inanmayin. Belki artik kaynaklara daha rahat ulasiyoruz, ama inanin bizim jeneresayonun en buyuk problemi dogru bilgiyi yanlistan ayirt edebilme olacak. Isimiz eskilerden daha zor. :(

Icinde ne oldugunu bilmek istiyorsanizi asagidaki linki okuyun, en azindan kaynakcasi var.

http://www.snopes.com/cokelore/formula.asp

deep_fly, SEZER YZL ve MK #7 bunu beğendi.
  8. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında bu tartışmalar birkaç aya son bulacak.

Geçenlerde okudum, Coca Cola firması artık içeriğini açıklamak zorunda olacakmış.

Yasa tasarısı Obama tarafından onaylanır onaylamaz FDA tarafından zorunlu kılınacakmış içerik açıklama durumu.

O zaman belli olur zaten.

9. lazmataz5

lazmataz5 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    first sensations

içinde şeker yok tatlandırıcılar var bundan günde bi tane çiğnesek bi zararı olur mu?

10. guardian

guardian Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kolanın zararlarını hepimiz biliyoruz ama bu firmanın gelirlerinin heralde nereye gittigini tartışmak çok saçma olur bunun sonu olmayan bir kara delik global tücaretin döndügü bir dünyada ve ülkede yaşıyoruz yahudi,ermeni veya müslümanı diye bir ürüne para vermiyeyim demek saçma olur bu gün cola turka aldıgımda paramın lübnanlı teroristlere gitmedigi ne malum o yüzden almıyorum bunun boş tartışmasını yapılacagına içmeyin , almayın sorun ortadan kalksın.

11. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    BAŞLIĞI AÇAN KİŞİNİN SORUSU

coca cola zero 100 ml 0.2 kalori.yani 1.5 litrelik şişeleri yaklaşık 2.5 kalori falan ediyor.bir de nazo adında sugar free yazan tatlandırıcılar var.içinde şeker yok.bunlar definasyonda kullanılabilinir mi?bu dönemde en az 3 litre su almamız gerekli diye biliyorum.bi de light süt hakkında besin değerleri tablosunda 0.15 yağ yazıyo.yani bi litre de 1.5 gram falan eder bu da,fakat salondaki hocalar light süt tüketmemi söyledi.sebebini sorduğumda uht nedeniyle en kötü yarım yağlı süt tüketmemi tavsiye ettiler.ligh cola,nazo ve light süt definasyonda işe yarar mı? önerileriniz benim için çok önemli....

Pes yani basit bir tavsiye sorusunuda din ,savaş, terör vs vs çevirdiniz.

UYARI !!

Konuyla alakasız mesaj atmayın. ve forum kurallarını okuyunuz. 1 günlüğüne uzaklaştırıldınız.

Son düzenleme: 27 Haziran 2009
    voltaj ve deep_fly bunu beğendi.
  12. kisish

kisish Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    mady44 son derece haklısın bu sadece coca cola gibi dünya markalarının adını kirletmek ,için yapılan prorogandalardır.

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    mesajınızın konuyla alakası ne ? bir üsteki uyarıyı okumadınızmı ?

14. Tyson35

Tyson35 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    eee sonuçta kilo aldırır mı ? aldırmaz mı?
    Bu kadar spor yapıp kendmize dikkat ediyorken eğer ZERO ya da LİGHT Cola vücutta yağ yapıyorsa bilelim... Ben günde 2 litre kola içtiğim dönemde girdiğim diyet de 25 kilo verdim..Şimdi bu topici okudugumda hayretler içindeyim..
    Yani tamam aç kalmaya razıydık ama LIGHT COLA da mı yasak şimdi ? ühühühü :(

15. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Arkadaslar ben acayıp sekılde kola tüketıyorum 1-2 senedır günde en az 1 lt iciyorum ama sekersız iciyorum.zararını bılıyorum ama bırakamıyorum.sabah kalktıgmda bıle canım ıstıyor.yaptıgm sporada zarar verdıgını bılıyorum ama bırakamıyorum.ne yapmalıyım?suan bıle elımde kola var 1 lt

16. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Tek pozitif katkısı kafein yönüyle olabilir. Kafein yüklemesi yapanlar da genelde kolayı değil kahveyi tercih ediyorlar. Ayrıca o kafein yüklemesi de hiç sağlıklı bir şey değil...
    Zararlarını ise yazmaya gerek dahi görmüyorum. Tuvaleti temizlemede de bu arada kullanılabiliniyormuş, asidik etkisinin o denli bir sökücülüğünden bahsedilip durulur.

Son düzenleme: 26 Ocak 2010
  17. mesutfb2005

mesutfb2005 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Gecen bir diet uzmani söylemisti. Spor yapiyorsaniz günde 1 adet CCzero icme hakki tanimis oluyorsunuz kendinize.

18. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    bagırsaklarda bir hormonu tetikliyormuş tatlandırıcılar daha fazla seker emilimi oluyormus neticesinde ama gi diyeti uygulayan birinde bunun pek etkili olacagını sanmam ama kola cheesecake kombinasyonu veya kek kombinasyonu kötü olabilir içindeki kafeinde bgımlılık yapacak düzeyde degil 5 litredeki kafein miktarı 2 fincan türk kahvesini gecmez ama yararıda yok bu meretin ha birde tatlı cektirir canını insanın gaz yapar mideye zararlıdır faydası yok su>kola ama bende iciyorum zero...

19. stanstolen

stanstolen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    ya bu kadar abartılmamı bence bu konular yok tatlandırıcılar şöyle yapıyormuş böyle yapıyormuş hani 1 tane adam göstersinler tatlandırıcı kullandı diye kanser oldu öldü gitti cart curt. palavra bunlar. 2 tane hoca tanıyorum ve bu adamlar cczero yu sofralarından eksik etmiyorlar. adamlar lapa tavuk cczero iciolar yarışmalara hazırlanan adamlar bunlar protein sentezini yavaşlatsaydı 45 cm kolları olmazdı bu adamların . kendi gözlemlerim bunu gösteriyor. sanki kullandığım whey protein cok mu sağlıklı icinde emülgatör soya lesitini tatlandırıclar var kimilerimiz bunu günde 2-3 ölcek kullanıyor. hangi yollarla imal edildiğini biliyormuyuz. bilmiyoruz sadece peynir altı suyu olduğunu biliyoruz. Ona bakarsanız yediğimiz bütün hazır paketlenmiş gıdalar zararlı o zmn hemen hemen hepsinde koruyucu soya lesitini vs... var. ne yapalım yani ölelimmi. şekerlisini içip six pack lerimi bozucağıma tatlandırıcılısın içmeyi tercih ederim :):)

sheridan bunu beğendi.
  20. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    neticede bi yararıda yok günde 4 litre içtiğimde oldu ...

Sayfayı Paylaş