coca zero ve kalorisiz tatlandırıcılar sugar free???

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve deep_fly tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Gelirleri Amerika dışında bir yere gidiyormu ?Gidiyorsa açıklarmısınız?

2. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ben israile ve israil ordusuna gittiğini duymuştum

3. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Kola Mideyi DELERMİŞ
    yalanımız bu, genelde annelerimizden duyduğumuz bir şey; "Kola Mideyi" delerkolanın (Coca Cola) içindeki sitrik asit miktarı portakal suyundaki miktardan daha az. fosforik asit ise galon başına (takribi 4,5lt) 11 ila 13 gram arasında. buda kolada %0.20 ila %0.30 civarı bir orana denk geliyor.

bu oranda ne etin kimyasını değiştirir; ne dişi eritir, nede paslanmış çiviyi söker.

şöyle bir durum söz konusu olabilir; 1 veya iki gün içinde beklettiğiniz takdirde ve aynı asit miktarı korunduğunu hayaledersek; evet eritir.

kola içindeki gastrik asit miktarı ise midedekinden çok daha azdır. yani mide için zararsızdır.
    kaynakça;
    Allen, Frederick. Secret Formula.
    New York: HarperCollins, 1994. ISBN 0-88730-672-1 (p. 209).

4. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de bu formüle dayanarak protein emilimi engellenmez dedim. Ama formülde bunlardan başka şeyler olduğu söyleniyor. Bir kimyager arkadaşımız varsa lütfen kolayı analiz etsin:)

5. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşımın gittiği doktor ANNESİ değildi. Mide asidinin koladaki asitten çok daha keskin olduğu ve midenin kendisini sindirmemesi için özel bir yapıyla kaplı olduğu doğru fakat burdan kolanın mideye zararsız olduğu sonucunu çıkaramazsın. Kolanın mideyi delmesiyle kastım zarar vermesidir yoksa midenin ortasında bir delik açıp midemize giren yiyecek ve içeceklerin mideden çıkarak diğer iç organların üstüne dökülmesi değil. Zaten böyle olsaydı hayati bir tehlike olurdu.

Kolanın mide mukozasının dengesini bozduğu ve gastrit ülser ve reflü gibi hastalıkları tetiklediği doktorlar tarafından sürekli dile getirilmektedir. Ayrıca asidik yapıdaki yiyecek ve içeceklerin diş minesini yumuşatması ve mideye gidene kadar geçtiği yerleri tahriş etmesi de cabası. 6 yıl eğitim görmüş onu geçtim kendisine gelen bir sürü hastayı tedavi etmek için yediklerini içtiklerini öğrenip analiz etmiş olan insanların söylediklerini bu kadar kolay yalanlayamazsın. Kaldı ki benim kendi tecrübelerim de vardır, bilgisayar başında farketmeden bikaç bardak kola içtikten sonra midemin ağrıdığını ve tepki verdiğini defalarca yaşadım.

Son olarak; üslubuna dikkat etmeni öneririm, özellikle beslenme ve insan vücudunun buna tepkisi gibi yüzde yüz emin olunamayan ve kesin doğruların olmadığı konularda kimseyi yalan söylemekle bu kadar kolay itham edemezsin.

6. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Ben bu yazıyı internetten buldum.Kendi bilgilerim veya düşüncelerim değil.Doğru olabileceğini düşünerek alıntı yaptım. Bunu yazan kişi kaynak olarak ta bunları göstermiş.

New York: HarperCollins, 1994. ISBN 0-88730-672-1 (p. 209).

Pendergrast, Mark. For God, Country, and Coca-Cola.
    New York: Charles Scribner's Sons, 1993. ISBN 0-684-19347-7 (p. 191).

7. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Bende öyle düşünüyorum.Ancak İnternette şöyle bir yazı buldum.Doğru da olabilir yanlış ta

Yalanımız Şu; Coca Cola Yahudi Kuruluşudur. İsrail ordusuna yardım yapmıştır. BÜYÜK YALAN
    GERÇEK;

Coca Cola , anti-semitizm yüzünden israil ile iş yapmayı reddetmiştir.

ortadoğudaki israil karşıtı düşünceler yüzünden coca cola ve pepsi firmaları uzun yıllar israile satış yapmamışlardır.

1 Nisan 1966 yılında Tel Avivdeki basın konferasında iş adamı Moshe Bornstein Coca Colanın sırf yahudi olduğu için kendisiyle iş yapmak istemediğini, eğer yahudilerle iş yaparsa arap pazarını kaybedeceğinden korktuğunu anlatmıştır.

Bu gelişmeler üzerine yahudi düşmanlarına karşı kurulan "anti defamation league" amerikan hükümetine başvurup bunun sebeplerini sormuş ancak bir cevap alamamıştır.

bütün bu olayların öncesinde; 1949 yılında Coca Cola israilde bir fabrika kurmak istemiş;ancak israil hükümeti tarafından reddedilmiştir.

bunun üzerine coca cola arap pazarına girmiş ve bu pazarda önemli bir yer edinmiştir.

1966 daki gelişmelere dönersek; israile satışın reddedilmesiyle beraber müthiş bir yahudi boykotu başlamıştır coca colaya karşı. önce manhattan da hizmet veren Mount Sinai hastahanesi bünyesinde coca cola satışını yasaklamıştır. bunu, ünlü hotdog satıcısı Nathan's Emporium izlemiştir. akabinde Coney adasıda cola satışını kesmiştir.

boykotların dünya geneline yayılmasından korkan ve ırkçılıkla suçlanan Coca Cola, Tel Aviv de bir fabrika kurmayı kabul etmiştir.

tabii ki bu durum arapların hoşuna gitmemiştir ve ağustos 1968 den 1991 yılına kadar sürecek Coca Cola boykot u başlamıştır.

1991 de boykot sona erince hemen ertesi sene pepsi israilde fabrika kurmuş ve "yeni jenerasyonun tecihi" sloganıyla yahudi pazarında yerini almıştır.

pepsinin bu iki yüzlü politikası; ortadoğuda çok kimsenin dikkatini çekmesede, amerikada kritik dönemler geçirmesine sebep olmuştur.

çünkü herkes bilmektedir ki; arap pazarını kaybetmek istemeyen pepsi, boykot zamanında "coca cola yahudiler için, pepsi araplar için" tarzında kampanyalar yapmıştır.

işte bütün bu olayların ana kaynağı budur.

yoksa coca colanın yahudilere yardım ettiği veya yahudi kuruluşu olduğu tümüyle yalandır.
    kaynakça;
    New York: HarperCollins, 1994. ISBN 0-88730-672-1 (pp. 339-341).

Beeston, Richard. "Jackson Enrages Orthodox Jews."
    The [London] Times. 20 September 1993.

Bulloch, John. "The Coca-Cola War."
    The [London] Independent. 9 September 1990 (p. 28 ).

Cody, Edward. "Egypt Gets Coca-Cola; Arab Blacklist Ignored."
    The Washington Post. 17 July 1979 (p. A7).

Hellman, Ziv. "Getting in Tempo with Pepsi-Cola."
    The Jerusalem Post. 5 July 1991.

Holmes, Charles W. "Pop Go the Cola Wars in Strife-Torn Region."
    The Houston Chronicle. 25 July 1993 (p. 1).

Hundley, Tom. "Israel Braces for New Conflict: The Soda War."
    Chicago Tribune. 19 May 1992 (p. 1).

Lippman, Thomas W. "Thirsty Egyptians Rush to Buy 7-Up."
    The Washington Post. 5 September 1978 (p. A10).

McGlynn, Brian. "The Strategy That Refreshes?"
    Forbes. 27 November 1978 (p. 81).

Meyer, Eugene L. "Deli-Bakery Is a Roll Model."
    The Washington Post. 25 September 1987 (p. E1).

Parks, Michael. "Pepsi Is No Longer 'Right One' in Israel."
    Los Angeles Times. 4 June 1993 (p. 1).

Pendergrast, Mark. For God, Country, and Coca-Cola.
    New York: Charles Scribner's Sons, 1993. ISBN 0-684-19347-7.

Sommer, Allison Kaplan. "Achieving Success with the 'Real Thing.'"
    The Jerusalem Post. 5 July 1993.

Sommer, Allison Kaplan. "Pepsi-Cola's Anti-Israel Boycott Comes Back to Haunt Them"
    The Jerusalem Post. 12 August 1994.

Zadka, Saul. "Coca-Cola Comes off Arab Blacklist."
    The [London] Independent. 15 September 1991 (p. 8 ).

Agence France Presse. "Pepsi-Cola Faces Kosher War."
    15 May 1992.

Business Week. "Coke's Breakthrough into the Arab World."
    10 April 1978 (p. 40).

Fortune. "Pepsi for Israel?"
    26 December 1983 (p. 12).

Fortune. "Pepsico to Enter Israeli Market."
    16 September 1990 (p. 8 ).

The Orange County Register. "Briefly Business."
    12 January 1989 (p. E3).

Reuters. "Pepsi Withdraws Evolution Ad Campaign in Israel."
    17 May 1992.

8. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    İçinde sıvısı çıkartılıp, o sıvanın kurutulup ezilerek kolanın temel maddelerinden olan böcekleri bilseydin ve, kolanın fabrikasında gene temel maddelerden olan bazı otları bir makina ile toplarken fareler vs vs... de makinaya kaptırılıp sadece bacakları, derisi vs ayrıştırılığını ayrıca fare kanının siyaha yakın olması nedeniyle pek fazlada tereddüt oluşturulmadığını bilseydin, o haz duygusu biraz daha farklı olurdu eminim.
    :D
    Kaynağı soracak olursanız, bir paylaşım sitesinde var fakat video yu ekliyemiyorum, yazılı bir kaynak araştırıyorum şimdi.

9. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    her duyduğuma inanmama gibi güzel bir özelliğim var haz duygusu yine aynı sen rahat ol ;) böcek konusu mantıklı da fare mi? yok daha neler :lol:

10. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Coca colada böcek varmış öyle olsun peki ama kasabınızdan aldığınız et et mi?Veya içtiğiniz su?Önce arka bahçenizi düzeltin ondan sonra elin amerikalısının bahçesini düzeltin.

11. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0

Doğru onların bahçesini düzeltmeye ne gerek var onun yarine **** zengil edelim daha mantıklı.
    :D

edit : kullandığınız kelimelere dikkat ediniz..

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Haziran 2009
  12. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    evet coca colanın içine farelerin iç sıvıları kanları vs vs karışıyor.ancak bunlar çeşitli kimyasal uygulamalarla zararsız hale getiriliyor.yani korkulacak birşeyin olmadığını düşünüyorum.

13. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Coca Cola'ya rengi veren şeyin böcek larvaları olduğunu ve bunun linkini koymuştum foruma. 1-2 sayfa geride olması gerekiyor.

Yanlız ben bunu sadece sizi bilgilendirmek için koydum. Doğrudur veya yanlıştır demiyorum. Yanlız görüntüleri görünce benim midem bulandı.

Fakat nette arama yaparken dikkatli olunmalı.

Eğer bir makale okuyup o fikri mantıklı buluyorsanız öncelikle kaynağını araştırmalısınız.

Kişi para karşılığı yazmış olabilir, kaynak çok eski olabilir veya güvenilir olmayabilir.

Umarım bu şekilde davranan arkadaşlar aynı şeyi iş hayatında da yapmıyorlardır.

Bu çok amatörce bir hata.

Netten bulduğunuz bilgileri öncelikle mantık süzgecinden geçirin.

Ayrıca ekleyeyim. Benim de akrabamın oğlunun midesi kola yüzünden delinmişti.

Bu bir şehir efsanesi değil, en azından benim için.

İyi sporlar.

14. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    kolanın renginin böcek böcek lavraları oldugu veya bi zamanlar fare kanı filan da deniyordu. Bunlar benim için bir şehir efsanesinden başka birşey değil. Renk için meyan kökünü bilenler bilir yanına da birkaç renklendirici daha koydular mı tamamdır. Benim anlamadığım o zehir gibi olan meyan kökü şurubunu nasıl tatlandırdıkları ve içine ne kadar şeker koydukları.. Birde asiti var ki deme..

İş bana gelince ben yaklaşık 2 seneden beri ara sıraları çıkarırsak nerdeyse hiç içmiyorum ve hayatımdan memnunum kolasız da oluyor.

15. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0

Tabiki, korkulacak ne var ki, altı üstü kimyasal bir madde sonuçta, sağlığa ne gibi bir zararı olabilir ki?
    :D :D

16. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    yani sadece kimyasal nolcak:D:D:D:D:D

17. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    CocaCola nın zararsız oldugunu bir sporcunun iddia etmesine üzülüyorum açıkçası.

Yani bu sizi mutlu ediyorsa alın için. Ama kendimizi ve baskalarınıda kandırmayalım.

Elimde olsaydı eğer hazır yiyecek ve içecek sanayisine darbe indirmek için elimden geleni yapardım hatta bunun içine sigara ve püro üretiminide ekleyin.

Alkolüde ekleyin bence.

Sonucta ortaya çıkan sonuc sudur insanlar zarar görmeyi seviyor ve başlarına kötü birşey gelmeden zararlı alıskanlıkları terketmezler.

Eğer toplum için sağlıklı besinler üretilürse ve toplum sağlığı için çalışılırsa kaldıki böyle birşey imkansız zaten su an coca cola konusu tartısılıyor olmayacaktı.

Her ne olursa olsun rafine gıda tüketimi asla yapılmamalıdır.

18. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    kesinlikle haklısın.ancak bağımlı olduk artık içmeden duramıyoruz.zararlarını bile bile tüketiyoruz ne yazıkki.

19. whatismatrix

whatismatrix Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Bu bocek hikayesini uzun ogrendigim zamandan beridir ki baya oldu cola icmeyi biraktim , onun yerine en azindan boya katki maddesi bocek dusunmeden canim asitli bir icecek istediginde sprite veya 7up iciyorum en azindan renkli degil boylelikle icerigi degil fakat boya renk olayini bitiriyorum pratik olarak :p

20. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Dunya uzerinde Coca cola fabrikalarinda calisan onbinlerce isci mevcut, bunlardan hicbirinin bahsettiginiz olayi net bir sekilde belgeleyip ispatlayarak gunde milyar dolarlik satis hacmine ulasan bir firmayi medyada kepaze edip inanilmaz paralar kazanmayi dusunmemesinin mumkun olmadigi hic akliniza gelmiyor mu?

Sayfayı Paylaş