Coca Cola Light hakkında?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve metalic_wampire tarafından 12 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar malum havalar çok sıcak su kesmiyo cidden bende light kola içiyorum serinlemek için kalorisi sıfır,body sporuyla uğraşan birine zararları nelerdir?

4.arnold bunu beğendi.
  2. Directed

Directed Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Uyku problemin olmazsa Ayran, ya da Maden Suyu tüketmeni tavsiye ederim. Faydaları daha çok.

3. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Merak edilen bir konu ben de cevap bekliyorum .

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Valla light denilince ben şekeri az olan veya hiç olmayan bir içecek anlıyorum yada yanlışda bilsem öyle biliyorum..bunun yanında cola zero da aynı şekilde..ancak içtiğim zaman bana normal cola ya göre daha tatlı geliyor o nedenle hertürlüsünden uzak durmaya çalışıyorum...buz gibi colanın yerini hiç birşey almıyor ama yapacak bişey de yok :(

5. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    kola içecekseniz normalini için.light veya zeroya basıyorlar tatlandırıcıyı kan şekeriniz fırlıyor

CranTz bunu beğendi.
  6. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Coca cola içmeyin;spor yapanada yapmayanada,sağlığa zararlı !

7. Smiley

Smiley Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    asitli içecek olduğu için hiç bir çeşidini kullanmamaya çalışıyorum, serinlemek için en iyisi su içmektir bence.

8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    içinde şeker bulundurmayan tatlandırıcının kan şekerini "fırlattığını" ilk kez duyuyorum.

kan şekerini asıl fırlatan bir şey varsa normal kola içindeki şekerdir, bir kutu kolada 15 adet kesme şekere eşit şeker bulunur.

mma-, muti5757, HUMOR ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  9. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ben et yemeği yersem eğer kesin içerim. light olanı iyidir. zero çok tatlı geliyor.

10. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Aşırıya kaçmadığınız sürece tatlandırıcının zararı olmaz; zaten tablet tatlandırıcı kullanıyorsanız doktorlar günde 10-12 adet yeterli diyorlar, ben 6-7 adet kullanırım genelde. Araştırmalarda yine aşırıya kaçmadan tatlandırıcılı meşrubat içenler şekerli içerenlere oranla daha iyi kilo verdiği yönünde.
    Geleyim zararlarına ilk olarak tatlandırıcı kalorisiz olsa da tadı sebebiyle beyine yanlış sinyal gidebiliyor yani bir büyük dilim tatlandırıcılı kek yerseniz beyin onu şekerli bir kek yemiş gibi algılayıp yine yağ depolaya biliyor.
    Fazlası epitel dokuda bozulmaya neden oluyor ve karaciğer yağlanması gibi sonuçlar doğuruyor.
    Kanser riskini arttırıyor. ASpartam beyin tümörü ve beyin hasarına neden oluyor.
    Tatlandırcı kullanacaksanız ve light ürünler tercih edecekseniz içerisinde stevia olmasına özen gösterin.

Akay, SuperPump, Steve ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende zero iciyorum cok degil tabii icinde sitrik asit olmadıgı icin zero daha mantıklı geliyor bana yaglanma vs gibi birseyde olmadı hic

12. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    şu meyveli poşet çaylar varya alın onlardan 1 kupa bardağın yarısına kadar sıcak su koyun atın 1 poşet çayı 4-5 dk demlensin,sonra içine 5-6 tane buz atıp dolaptada bekletin 10 dk...
    Yani kendi Ice tea nizi yapın.
    kalori yok yağ yok şeker yok.

13. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    şekerden kasıt glikoz fakat kolanın diğer türlerinde fruktoz tarzı şeker türleri yer alıyor.normal koladada fruktoz var o ayrı konu.kola içtiği zaman insanın kan şekeri yükselir fakat insanın bundan haberi olmaz.örneğin bitter bir çikolata yediğinizde nasıl ufak bir parça bile sizi tıkıyorsa bunun sebebi içinde glikoz olmasıdır.insan vücut gerçek glikoz aldığını bilir,kan şekeri yükselir ve isteksizlik gelir.kola öyle değildir.içeriğindeki fruktoz insana doygunluk vermez.2 litre kola bile içsen şeker doygunluğu yaşayamazsın,gene olsun gene içersin.ilk yazdığım mesajımdada bunu belirtmek istemiştim sadece.şeker değil tatlandırıcıda olsa o kutunun içinde ne olduğuna güvenmiyorum ben.

14. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    yine bodyforum yine uzman görüşler ve yine tartışma (:)

www.bodyforumtr.com/vbforum/diyet-e...478.html?t=39478&highlight=asitli+i%E7ecekler

www.bodyforumtr.com/vbforum/kas-kat-ller-t5371.html?t=5371&highlight=katilleri

Şu iki yazıyıda okuyun hem asitli içecek olduğundan diyette olsa acıktırıyor kilo aldırıyor bel ölçüsü normal insana göre 5 kat daha çok kalınlaşıyor..

Ve en can alıcısı koladaki kafein protein emilimini azaltıyor ve ne kalitede protein alırsanız alın proteini ve paranızı çöpe atıyorsunuz..

Kısacası.. cola=anti- body building

15. kby

kby Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Amerika
    Kola vücuttaki aminoasitleri öldürüyor diye bir yazı okumuştum geçenlerde, olabildiğince uzak durmak lazım...

16. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    hem spor yapıp hem kola içmek ne büyük ahmaklık....ne mutlu bana 1 senedir içmiyorum...tüm dünya biliyorki kola sağlığa zararlı ve hatta avrupada birçok ülkede kola yasaklandı...sağlığınızı düşünün biraz...

17. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Diyet yaparken coca cola içeyim diyiyorum.Kilo vermeme mani olmasa gerek.Tamam tatlandırıcı felan var ama kalori felan düşük.Ne gibi diyetime zarar verebilir acaba

18. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Light'in üzerinde 1 Bardak 1 kaloriden az diye yazar zaten.

Benim tavsiyem Zero olur. İçinde şeker olmadığı için "Kan şekerini fırlatmaz".

Ayrıca asitli değil, gazlı içecek bunlar.

Ama yinede mideyi gereksiz şeyler ile doldurmak yerine daha gerekli ve işe yarar şeyler tüketmeni tavsiye ederim. Susuzluğunu kesmiyorsa mineralli su iç(gazsız maden suyu dersen bulman daha kolay) Kesinlikle çözüm olur.

19. tolgafb

tolgafb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Limonlu maden suyu öneririm bim,hakmar gibi mağzalarda 6 'lı satıyorlar gerçekten güzel ve sağlıklı cam şişede hem.:)yane en iyi seçenek bu gibi gözükür suyu saymaz isek :)

20. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    eğer kafein protein emilimini azaltıyorsa, neden performans artırıcılarının (yani antreman öncesinde alınan destek ürünlerin) neredeyse tamamında 1 ölçek içinde en az 100mg kafein var? Neden insanlar antremana başlamadan evvel kafein hapları alıyor? açıklar mısın? bilgi: 330ml lik biir cola-zero içinde yaklaşık 50mg var.

Son düzenleme: 8 Ağustos 2011

Sayfayı Paylaş