cmrsmr (HcsFitness) Antrenman Günlüğü (OverTraining Var Mı)

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve cmrsmr tarafından 6 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Merhaba arkadaşlar.
    Ben size 1 ay uyguladığım bir programı yazacağım. Şimdilerde tekrar eski tek bölge programıma geri döndüm ancak eski programım ciddi anlamda çok verimli geçti. Ancak gerekli kaloriler alınmamış olsaydı yaptığım program ciddi anlamda çöküşüm olurdu. Fazla uzatmadan antrenmanımdan bahsedeyim.
    Son Dönemlerde Popüler olan OverTraining Var mı sorusuna bir cevap vermek için 1 ay böyle bir program hazırladım. Antrenman süresi 1,5-2 saat. Tüm bölgeleri böldüm ve bazılarını haftada iki kez yaptım. Denedim sonuçlarını sizlerle paylaşmak istedim...

1.Gün
    Göğüs-Önkol
    Dumbbell Press 4*max
    Flat Bench Press 4*max
    Dumbbell Fly 4*12

Barbell Curl 4*12
    Hummer Curl 4*12
    Preacher Curl 4*12

2.Gün
    Bacak
    Squat 6*12
    Lunges 2*50 adım
    Leg Press 4*12
    Leg Lift 4*12
    Leg Curl 4*20

3.Gün
    Sırt-Arka Omuz-Arka Kol
    Lat Pull Down 4*12
    Cable Rowing 4*12
    Lat Pulldown Chest 4*12

Military Press 4*12
    Lateral Raises 4*15
    Dumbbell Press 4*12
    Dumbbell Shrug 6*12

Dumbbell Skullcrush 4*12
    Barbell Skullcrush 4*12
    Close Grip Bench Press 4*12

4.Gün
    Üst Göğüs-Ön Omuz-Biceps
    İncline Bench Press 4*max
    İnline Dumbbell Press 4*max
    İncline Dumbbell Fly 4*12

Dumbbell Press 4*12
    Front Raises 4*12
    Upright Barbell Row 4*12

Dumbbell Curl 4*12
    Hummer Curl 4*12
    Konsantrasyon 4*12

5.Gün
    Kanat-Arka Kol
    Barfiks 4*max
    Barbell Rowing 4*12
    Dumbbell Rowing 4*12
    T-Bar Rowing 4*12
    Deadlift 6*12

Push Down 4*12
    One Arm Push Down 4*12
    Bench Dips 4*max

6.Gün
    Alt Göğüs - Tüm Bölge
    Decline Bench Press 4*12
    Dumbbell Pull Over 4*12
    Dips 4*max

Squat 4*12
    Deadlift 4*12

Evet arkadaşlar yoğun ve çok yorucu bir program birçoğunuz böyle programı profesyoneller yapar diyebilirsiniz. Ancak gerekli kaloriler alındığı taktirde harika sonuçlar elde edersiniz. Ben 4 kilo aldım bu program ile. Günde 3500-5000 kalori alımım oluyordu. Bazı günler çok daha fazla yiyebiliyordum. Mesela bu gece geç uyuyorum dolayısıyla geç uyanacağım ve 3000 kalori ancak alabileceğim. Bazı günler 5000 kaloriyide geçiyorum. Şöyle diyim sabah aç karnına tartıda 83 gece yatarken 86. Gün içersinde 3 litre su zaten olmazsa olmazım.
    Bu programda supplement kullanmadım. Tamamen klasik tavuk pilav diyeti uyguladım.

Vücudum bu programda ciddi anlamda yoruldu. Antrenman saatim 1-5, 2 saati buluyordu. Overtraining olayı son dönemlerde fazla modern olmuş vaziyette. Var mı yok mu sorusuna ben yok diye cevap verebilirim. Ancak yüksek kalori almaz isen ozaman overtraining diye birşey evet vardır. Benim yorumum bu şekilde. Deneyerek kendi vücudumda gördüm. Bir nevi de bu programı yapma amacım overtraining testiydi.
    Tekrardan eski tek bölge antrenman sistemime döneceğim. Hepinize kolay gelsin.
    İnstagramdan takip etmek isteyenlere hcsfitness :)

Son 3 fotoğrafım 80 kg halim
    Sonuncu fotoğrafım ise 84 kg halim. Bulk Başlangıcı ve bu program sonrası... Kusura bakmayın zoom in yaptığım için kalitesiz çıktı...
    IMG_2516.JPG IMG_2520.JPG IMG_2522.JPG 10965434_10153037338824798_348977920_n.jpg

Son düzenleme: 6 Şubat 2015
    zeo64, Thorm, ofis ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Thorm

Thorm Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba. Tebrikler başarılı bir vücut. Ben kardiyo yapıp yapmadığınızı öğrenmek istiyorum. Bir de boyunuz kaç?

3. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    1.80 boyum var 84 kiloyum şu an kardio ve mekik çalışmıyorum. Şu sıralar bulkdayım. Ki artık böyle bıktım parça parça gezmekten. Mideyi koruyacaz diye üst vücut yavaş gelişiyor.

Thorm bunu beğendi.
  4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ilk mesajda yazdıgınız her şeye tamamen katılıyorum.program bence gayet mantıklı ve güzel oluşturulmuş,vücut da zaten ciddi manada çok iyi.tebrikler cmrsmr.

cmrsmr bunu beğendi.
  5. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    Teşekkür ederim.
    Program biraz profesyonel sporculara hitap edici gelebilir. Ancak gerekli kaloriler alındığı taktirdi ciddi anlamda fayda veren program. Çünkü her bölgeyi ayırmak ve o bölgeye ayrı ayrı odaklanmak kasların gelişimi açısından daha etkili oluyor. Ayrıca tek bölge antrenman sistemi fazla yorucu olmayan ve herkesin yapabileceği bir antrenman sistemidir. Naturel sporcuların antrenmanlarda en azından çift bölge girerek testosteron seviyesini daha çok arttırmalı diye düşünüyorum. Ve bu yüzden de bu programı uygulayın demiyorum ancak bunun gibi birşeyler uygulanabilir. Yine diyorum gerekli kaloriler alınmaz ise hiç bir işe yaramaz...

zeo64 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş