Clean Bulking ve Yağlanma

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Jecht tarafından 5 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Jecht

Jecht Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Herkese merhaba arkadaşlar. Yaklaşık olarak 3 ay kadar önce bulk dönemine başladım ve bulking'e başlamadan önce en ince ayrıntısına kadar (makrolar vs.) kendime beslenme planı hazırladım. Protein kaynaklarım: tavuk eti, kırmızı et ve balıktan, karbonhidrat kaynaklarım: esmer pirinç, esmer bulgur, yeşil mercimek ve zaman zaman kepekli makarnadan, yağ olarak ise zeytinyağı tüketmekteyim. Yani anlayacağınız üzere temiz beslenerek clean bulking yapmaktayım fakat makrolara, aldığım kalori miktarına bu kadar dikkat ederken karın bölgemde hafif bir yağlanma oldu. Vücudumun diğer bölgelerinde (göğüs, kol, omuz, bacak vs.) herhangi bir yağlanma söz konusu değilken karın bölgemdeki bu yağlanma normal midir?

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    kişinin genetiğine bağlı olarak değişir daha çok nerelerde yağ toplanacağı. buna ek olarak antrenman sisteminde sıkıntılar varsa ya da genel olarak yanlış antrenman yapıyorsan alacağın ekstra kaloriler büyük oranda yağ olarak toplanır bu da aklında bulunsun.

3. Jecht

Jecht Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aynen genetik olarak zaten karın bölgemde toplanıyor yağlar. Antreman sistemimde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Mümkün olan en nizami şekilde ve yapabileceğim maksimum kilolar ile çalışıyorum. Bunun dışında bir nedeni olabilir mi veya normal midir bu yağlanma olayı?

4. DewiLCraFT

DewiLCraFT Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğretmen
    antreman programından da bahsedermisin?

Sayfayı Paylaş