Clean Bulk mı Oluyor ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve CowardGuy tarafından 21 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar,
    bulk dönemindeyim fakat beslenme düzenimin clean bulk olmadığını söyleyenler var ben clean olduğunu düşünüyordum çünkü sofra şekeri,gazlı içecekler,meyve suyu,ekmeği kesmiştim isterseniz paylayaşım beslenme düzenimi

Sabah:
    100gr yulaf ezmesi
    300ml süt
    1 tam muz (120-150gr)
    (renderden geçirip shake yapıyorum)
    2 tatlı kaşığı yer fıstığı ezmesi
    50gr yağlı kaşar
    15 adet siyah zeytin
    100gr yoğurt
    15gr chia tohumu

ara öğün
    10gr ceviz
    10gr badem
    10gr kuru üzüm

öğlen
    100-150 gr pilav/bulgur
    100-150gr tavuk/balık
    100-150gr bakliyat - kuru fasülye/yeşil mercimek/nohut/bezelye
    salata mevsim/ton balıklı/amerikan

ara öğün
    100-200 gr yeşil elma

Antrenman öncesi
    Gainer Optimum + bcaa (Karbonhidrat oranı iyi yağ oranı az şeker oranı ortalama)

Antrenman sonrası
    Whey + kreatin + 100-200gr yeşil elma

Akşam
    200-300gr tavuk göğsü
    salata
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Mart 2016 ---
    edit: öğünlerimi pişirirken çok az zeytinyağı kullanıyorum ayçiçek yağı ya da diğer yağlardan kullanmyorum.

yağ miktarına dikakt ediyorum günlük 100gr filan ama sağlıklı yağlar: hindistan cevizi yağı + zeytin yağı + chia tohumu ya da balık yağı. onun dışında şeker oranı biraz fazla olabilir 1 tam muz 2 tam elma ve kuru üzümden ötürü.

2. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Yediğin besinler clean bulk için uygun besinler fakat clean bulk denilmesinin sebebi alman gereken kaloriden çok fazla almadan beslenmendir. Bunların toplam kalorisi ne kaç kilosun günlük alman gereken kalori miktarın ne bunları hesaplayıp görebilirsin.Yani yağlanmadan kilo almak için ihtiyacın olandan biraz fazla kalori alarak beslenmek demek bu şu demek oluyor yediğin herşey sağlıklı güzel şekersiz fakat kaloriyi ihtiyacından 1k 1.5k fazla alırsan mutlaka yağlanıcaksın :)

Son düzenleme: 21 Mart 2016
    Dynamo ve CowardGuy bunu beğendi.
  3. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    78 kilo 1.85 boya 26 yaş

açıkçası almam gereken kalorinin üstünde değilde tam almam gereken kaloriyi alıyorum ama temiz beslenerek alıyorum kilo almadan yağ yakarak almak istiyordum böyle irileşemez miyim acaba.aslında daha fazla alsam iyi olur ama çalıştığım pozisyon buna müsait değil şirkette yüzlerce insan varken ve molamız yokken pek mümkün olmuyor

4. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Programın güzel o zaman fakat yağlanmadan saf kas kütlesi kazanmak zor. Günlük protein ihtiyacın bu programla karşılanıyorsa kaloriyi hafif yükseltmek için şirkette muz,kuru yemiş veya kepek ekmek arası tavuk vs. gibi aperatif kaloriler alabilirsin. Kaloriyi yavaş yavaş artırırsın baktın hafif yağlanıyorsun biraz düşürürsün orta yolu bulursun.

CowardGuy bunu beğendi.
  5. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    aslında hacim istiyorum ama göbeksiz yağ olabilir hacim olsun yeter fakat hem yağlanarak kas hacimlenmek hem de göbeği karın çalışarak kesebilmek diye bir durum söz konusu mudur acaba.kas pek umrumda değil geniş omuz ve kilo bu boya güzel gider diye düşünüyorum.

6. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    spor sonrası bı mıktar karbonhidrat koyabılırsın ben 1 senedır her aksam spordan sonra makarna yerım hıc yağlanma vs olmadı malasef

7. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    neden maalesef diyorsun ne güzel işte :)) antrenmandan sonra bir tam elma yiyorum evde de yeşil mercimek ya da az makarna ve yoğurt tüketiyorum artık bugün böyle yaptım iyiydi hep böyle devam edeceğim teşekkürler

8. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Bende yeni farkettim.Spordan sonra karbonhidrat almalısın makarna olabilir güzel tercih. Ben makarnayı abartınca göbek burdayım demeye başladı bende bir ektomorf olarak :)

Franquez bunu beğendi.
  9. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    benımde vazgecılmezım aksam ogunum her gun tavuklu makarna yanında ev yemegı bamya kuru fasulye ne varsa + brokoli + bol salata :D

10. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Genel olarak beslenme programını yazarmısın hocam. Ben 55 kg ile başladım 67 kiloya ulaştım fakat göbeğim çıkmaya başladı günlük 4k kalori alıyorum ondan sanırım. Boy kilo nedir hocam senin birde günlük aldığın kaloriyi yazarmısın?

11. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    178 66 kıloyum 6-7 aydır gunluk 300-400 karb 150-200 protein 80-100 yağ alıyorum artık hesaplamıyorum genelde aynı şeyleri yediğim için ama canım ne ısterse yıyorum hocam onu

12. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    Boy ve kilolarımız aynı ama sen çok hacimli duruyorsun.Sanırım senin 100 kilodan düşüp benim 55 kilodan gelmemden kaynaklanıyor :)

13. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    son bir şey daha söyleyeceğim bulk yapan kaslı vücudu gerçekten çok sağlam insanlar görüyorum (tabii internet ortamınd) bunlar sırf günlük kalori miktarını alabilmek adına tükettiklerine dikkat etmiyor onlarda asıl amac günlük kalori miktarını tamamlayabilmek özellikle protein ve karbonhidrat tamamlamak için uğraşmayıp sadece kalorilerini alıp antrenmanlarını alan insanlar bulkta sınır nedir ? ben günlük belkide 50gr şeker tüketiyorum (meyve,kuruyemiş şekeri) fakat bu insanlar belkide benden fazla tüketiyor.antrenman yaptığımız sürece bunun bi önemi var mı ? özellikle kastan çok hacim yapmaya çalışan biri için.

hukukcu bunu beğendi.
  14. kaci

kaci Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trakya
    50 gram şekerin bi zararı olmaz tabiki ama söylediğin gibi içeriğine dikkat etmeden gereksiz besinlerle kaloriyi doldurduktan sonra o beklediğin hacimi göbek kısmından rahatlıkla alabilirsin. Bkz. Kola ve tatlı ve kızartma yiyerek kolayca doldurabilirsin bu kaloriyi. Diğer kısımlardanda alırsın tabiki ama kolun yağla kalınlaşsa ne olucak yusyuvarlak soba borusu gibi olduktan sonra :)

Son düzenleme: 22 Mart 2016
  15. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    sonrası definisyon olur işte güç kazandıktan sonra 6-7 ay definisyon ile güzel bi vücuda ulaşılabilir galiba :)

16. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    benim kas kütlem cok fazla o yuzden hacımlı duruyorum yağ oranı dusuk oldugu ıcın bıde bacaklar zayıf:(

17. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    bu arada bacak ve üst kısım genetiği farklı mı oluyor ? ben de bacaklar antrenmansız bile çok iri sağlam ama üst alaksaı bile yok alt kütük üst çubuk gibi

Sayfayı Paylaş