CLA??

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve aren tarafından 28 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 56 üye.
  1. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    geçenlerde for you markete gittim (yeni açılmış manisada).kasadaki ve içerideki çalışanlarına satılan suplament ve diğer destekler hakkında seminere yollamışlar.cahil müşteri imajında cla ne işe yarar dedim.oturduğun yerden yağ yakmaya yarıyormuş.15-20 dakika ayakta muhabbet ettikten sonra benden arasıra uğrayıp ürünleri tanıtmamı rica ettiler.bu 15 dakika arada sordukları 30 soruya cevap verdikten sonra tabii.

2. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Satılan supplement ve diğer destekler hakkındaki seminere yollanan çalışanlardan; seminerden dönenlerlemi konuştun yoksa gitmemiş olanlaramı?
    Yani seminerden hiçmi birşey öğrenmemişler?
    Bende spor masörlüğü kursunda anatomi ve doping gibi konular hakkında derse giren bir doktordan creatin, carnitin, inosine ve diğer supplemenler hakkında "hiçbir faydası ve etkisi yoktur" sözlerini duyunca orada doktoru boğasım gelmişti.
    Bilmeyen neysede, bilmediğini gizlemeye çalışıp biliyormuş gibi yapan veya bildiğini zanneden insanları anlamıyorum. Demekki bu ülkede her konuda kendine güvenip balıklama atlamak, her işi yalap şap yapmak gerekiyor.
    Neyseki bu tür ürünler hakkında sabah programına çıkan bazı prof. doktorlar bir iki kelam etmeye başladı, market çalışanlarından, bazı doktorlardan ve hatta trainer geçinenlerden umudu kestik. En azından bu hususta seminere katıldığını söyleyenlerden birşey çıksın yahu. Olsun, en azından seda sayan izleyici kitlesi ve bizim forumda "hocam bu ilacı kullanayımmı ne dersin" diye sorular soran meraklı kitle var. İçim rahat..

3. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    guardbody sana hiç değilse ne idiği belirsiz bir mağazanın çalışanları böyle böyle demiş.bana bu söylediklerinin aynısını gnc'nin mağazasındaki sözde beslenme uzmanı satış sorumlusu söyledi.arada şöyle bir diyalog geçti...

(gnc mağazasındaki zayıflama ürünlerinin bulunduğu raflara göz atıyordum,l-carnitine kutusunu elime aldım)

-merhaba,yardımcı olabilir miyim?

-merhaba,teşekkürler..l-carnitine'e bakıyordum sadece..

-spor yapıyor musunuz?

-yoo yapmıyorum. (maksat muhabbet)

-o ürün sadece spor yaparsanız kilo verdirir. (eline cla kutusunu alıp) bu ürünü kullanırken ise spor yapmanıza gerek yoktur.size cla vereyim.

-teşekkürler kalsın. (sırf güzelliğinin hatrına bir şey demiyorum)

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    gnc gibi büyük kurumlarda çalışmaya başlamış ve CLA'nın ne olup ne olmadığını hepimizden iyi bilmesi gereken insanlar ürünler hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıkları gibi, sahip oldukları kıt bilgiyle de tehlikeli yorumlar ve yönlendirmeler yapıyorlar..
    asıl tehlikeli olan da bu bence.

extreme_sports ve Setenay bunu beğendi.
  5. kandemir35

kandemir35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    2.5 aylık kullanım sonucunda karaciğer değerlerimde değişiklik yok tabi bunun yanında vassive-ce, vassive-no,ON whey kullanmama rağmen

6. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    sizinde söylediğiniz gibi cla nın yan etkisi olma olasılığı çok düşük hatta resmi bir yan etki bulunamamış tabiki kişiden kişiye değişir ama zaten ürünün kullanım süreci 3 aya dayanıyo

7. nonfiguratif

nonfiguratif Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    açıkcası bu tarz seylerı pek kullanmam ama bugun gnc den cla aldım.Düzenli kullanmayı da düşünüyorum.kullanım surecınde neler yasadıgımı sızınle buradan paylaşmak ısterım

8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    dün izmir ikea'ya uğradım.az ilerisinde alışveriş merkezlerinden birine girdim ve baktım gnc mağazası ve vitrinde kampanya var.bir kutu proteın tozu alana ikincisi yarı fiyatına.isteyen faydalanabilir.tanıtımcı bayanlar(2 adet) bcaa almamı.bunu kullanan sporcuların müthiş gelişim sağladıklarını falan anlattılar.proteın tozunun içinde aynı maddeler yokmu dedim.var ama bunun kadar etkili değil dediler.bende elime aol kutusu alıp faydalarını anlatmaya başladım.5 dakika sonra lütfen biraz daha durunda gelenlere rün anlatmamızda yardımcı olun dediler.bayılıyorum bu uzmanlara:)

9. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    bende bi gün foryou mazasına girip kafein sormuştum (bendeki de akıl) beni kahvelerin olduğu reyona götürdüler :))))) dedim saf kafein zayıflamak için sora elime cla ve kitosan tutuşturdu dedi kesin çözüm biri tok tutar biri zayıflatır....... dedim bu ikisi birbirini nötr eder yanlış bilgi vermeyin ! sora bide bana kızdı madem biliyosun bilgini benim üstümde tartma dedi ben neyaptım ki

10. Herkül34

Herkül34 Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    istanbul
    Türkiyede doğal CLA Aspir çiçeği yağı satılıyor 5 lt. si 20 TL. Bence böyle kullansanız daha faydalı,salata,yemek vs.lerde.Ayrıca kilo yu şeker ve margarinler yapıyor,kesilmelidir.Kollestrol ve hormon testide yapılmalıdır.Diyetlerde en iyi çözeltici naturel ılık su dur.Yeşil çay ve Rezene çayıda tüketilmelidir.Önemli olan aç kalmadan kalori dieti yapmaktır.Dietlerde aksine bol su içilmelidir.Soğuk içeceklerden kaçınılmalıdır.Diyetlerde günlük 20 gr. civarı fındık ve cevizde tüketilmelidir.Süt ve süt ürünleri,kırmızı et ve kırmızı et ürünleri tüketilmemelidir.Limon yerine sirke kullanılmalıdır,günde 5 adet zeytin alınmalıdır.Mideniz kazınırsa salatalık veya domatesin hiç bir sakıncasıda yoktur.Protein ihtiyacınızıda kaliteli Amino asitlerden karşılamalısınız.Yağı alınmış 1 adet tavuk göğüsü haşlaması,pirinç lapası mutlaka tüketiniz.

11. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Selam,
    Ben şuan ailemin yanında yani evdeyim ve Temmuz ortasına kadar da antrenmanlara gidemiycem.
    Bugun Hocamı aradım, L-Carnitine gönderecekti bana, hocam burada sadece evde kendimce egzersiz yapıyorum, ağır spor yapamıyorum, ter atamıyorum dedim, gene de kullansam faydası olur mu dedim.

Tabii ki dedi, şimdi sizin yazdığınızı okuyunca da kafam karıştı benim :)

12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Yağ yakımını destekleyici ek besinleri aerobik egzersizlerle desteklemezseniz kullanımlarının pek bir anlamı olmaz.
    Özellikle karnitinin tek başına yağ yakımını sağlayıcı veya metabolizma hızlandırıcı özelliği yoktur, aerobik egzersiz öncesi yapılan alım egzersizin yağ yakım verimini artırabilir.

CLA'nın ise yağ bağlayıcı özelliğinden ötürü yeni yağlanmayı nispeten önleyici fonksiyonu vardır, ancak dediğim gibi aerobik egzersiz yapmadan varolan yağlarınızı eritmeniz pek mümkün değildir.

Setenay bunu beğendi.
  13. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sadece evde kendimce egzersiz yapabiliyorum Bonatschi,
    Doğru düzgün ter bile atamıyorum :(
    Sabahları sadece Ebru Şallı ile Plates yapıyorum.
    Burası küçük bir yer, mevcut spor salonlarına kız başıma gidemiyorum,
    Koşu yapayım desem laf olur sanıyorum :(
    Ne yapıcam şimdi ben ?

14. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Neden limon yerien sirke ?
    Neden 5 adet zeytin ?
    Neden süt ve süt ürünlerine hayır ? Light kullanıp, fazla kaçırmadan sonra ne sakıncası var ?

Söylediklerinizin bir kısmı bana pek sağlıklı görünmedi :confused:

Lütfen daha detaylı bir açıklama yapar mısınız ?

15. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Nerede hangi şartlarda olduğunuzu bilmiyorum ama anladığım kadarıyla temmuz ortasına kadar bu zorluğu çekeceksiniz.

Bu kadar kısa dönemde dikkatli bir beslenmeyle vücut ağırlığınızda büyük oynamalar olmaz.
    Ayrıca spor yapma imkanlarınız sınırlı olsa bile sportif kondüsyonunuzdan ve metabolizma hızınızdan büyük ölçüde düşüşler yaşamazsınız.

Sportif imkanlarınızın minimum olduğu bu dönemde yağ yakıcı desteklerini kullanmanızı tavsiye etmem, yağ yakımı hedefinizde pek faydaları olmayacaktır.

Bu dönem için size tavsiyem çok yağlı ve şekerli besinlerden uzak durarak, akşam üzeri sonrasında karbonhidrat alımınızı minimuma indirmenizdir.
    Günün ilk yarısında kompleks karbo alımınızı normal seviyede tutun ve protein alımınızı biraz artırın.

Ayrıca gün içerisinde sıvı tüketiminizi de yüksek tutun.

Bu ayrıntılara dikkat ederseniz yağ yakma hedeflerinizi sekmeye uğratmadan bu dönemi atlatırsınız.
    Hem de sizin için dinlenme ve vücudunuz için de rutinden çıkarak kendisini yeniden toparlama şansı vermiş olursunuz.

Setenay bunu beğendi.
  16. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Siz beni gerçekten anlıyor ve bana gerçekten yardımcı olabiliyorsunuz :)

Yağ ve tuz alımım 0.

Bu konunun çok hassas olduğunu biliyorum.

Hergün en az 3 litre su içiyorum.

Bu ara proteini aksatıp karbonhidrata ağırlık verdim denebilir. Yani çok yemiyorum. Ama mesela akşam yemeğinde eskiden haşlanmış sebze - tavuk - salata yerdim.

Şimdi bir porsiyon makarna ya da patates haşlaması yiyorum

Eve gelince ister istemez düzenim bozuldu, ama nerede hata yaptığımı biliyorum ve en güzeli bunu düzeltmek benim elimde ;)

bonatschi bunu beğendi.
  17. o0angel0o

o0angel0o Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    güzel sanatlar
    Yer:
    istanbul
    Bende 120 kapsüllük 1000mg bir kutu CLA bitirdim sabah öğle akşam yemekle beraber birer kapsül alıyorum
    bu yaşıma kadar mide veya sindirim sorunları yaşamamıştım hala da bu gibi sorunlarım yani ağrım şişkinliğim vs yok ama büyük abdestimin görünümünde değişiklikler farkettim sanki yağımsı bişeyler var
    Bu sorunu yaşadığımda CLA dan olabileceğini düşünüp bi hafta 10 gün ilaca ara verdim ve o garip durum ortadan kalktı
    şimdi bir haftadır tekrar CLA kullanmaya başladım iki gündür aynı sorun başladı
    CLA kullanan arkadaşlar kendilerinde bu tür değişiklikler farkettilermi yaşadıklarım kullandığım ilaçla alakalımı yoksa sadece bir tesadüfmü ?? korkmaya başladım birileri bana bilgi versin ne olur :(

18. vesta

vesta Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben hiç bir sorun yaşamıyorum sonuçta güvenilen bir ürün korkulacak bir şey olduğunu sanmıyorum.

19. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bu durum CLA'nın yağ tutucu etkisinin bir sonucudur.
    CLA yağ tutucu özelliği sayesinde besinler ile alınan yağın bir kısmının metabolize olmadan vücuttan atılmasını sağlar.
    Ana öğünlerden hemen önce tüketilmesinin nedeni de budur.

20. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    harika bir cevap olmuş bonatschi

Sayfayı Paylaş