CLA??

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve aren tarafından 28 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 56 üye.
  1. aren

aren Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar ben yaklasik 2 haftadir Cla kullaniyorum.hemen hemen bu surecle acaip bir sekilde hazimsizlik ve gaz problemi basladi.midem ve bagirsaklarimda bomba gibi geziyorum.Gastritim var bastan soyliyim.midem de yanmalar,kasilmalar oluyor.tuvalate cikamiyorum.genel olarak mevsimsel bir hazimsizilikta yasiyor olabilirim ama yine sizlere bir danisayim dedim.acaba cla boyle bir etki yapar mi?ayrica cla kullanimi hakkinda bilgi verebilir misiniz?ben sabah,ogle,aksam ac karnina yemekten 1 saat once 2 bardak suyla 2 ser adet aliyorum.(gunluk 6ad.) aldiktan sonra 40-45 dakika tempolu yuruyus ve mekik hareketleri yapiyorum.acaba cok mu fazla ac kaliyorum?aldiktan sonra egzersiz yapmamali miyim acaba?bu hapin nasil ve na kadar kullanilmasi gerektigi hakkinda yardim istiyorum.(kutunun icinde 180 adet var.)

2. leonessa

leonessa Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ben senin yerinde olsam, gunde 6 tane kullanmaz ( bence 3 yeterli) ve ac karnına almazdım, mide sorunların var ve ac karnına ilaç alıyorsun, asprin bile midede aç karnınayken sorun yaratır. Spora gitmeden önce alman yararlı olur cunku CLA sporda harcanan enerjiyi arttırıyor, yağ yakımını hızlandırıyor. Ben sahsen CLA kullanmadım ama sağda solda okuduğum kadarıyla fikrimi söylemek istedim.

3. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    cla kaç mglık? 1000mgdan günde 3 adet.3ana öğünden önce 1er adet bol su ile 30 dk önce alınır.yanlış kullanıyorsun.böyle gidersen miden elden gider.hiç şansın yok yani.doz aşımı yapmak zararlıdır!!!!

4. aren

aren Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yaglari eritirken, mideden olduk.

Bir arkadasimin tavsiyesi uzerine Nutriway firmasindan aldim.uzerinde 180 kapsul, 184 gr. ve tercihen yemeklerden once 2 kapsul (gunde 6 kapsul) yaziyor.ben cla nin ac karnina alinmasi gerektigini biliyorum.tok karnina alinirsa bir ise yaramayacagini soylediler.zaten yanlis yaptigimi midem bana gostermis oldu.zira su an iflas etmis durumda.1 haftadir kullanmiyorum.dediginiz gibi gunde 3 e indiricem.olmadi 2 ye.ya da cok doyurmayip karnimi bir kac buskuvi ile filan mi alsam.bir de spor yapmam durumu etkiler mi?cunku ben ilac aldiktan 1 saat sonra yemek yiyorum.o arada da yuruyus ve mekik yapiyorum.ama mekik yaparkende midem de bir aci hissediyorum.bir de kutu bittikten sonra ilaci kesmeli miyim?o kadar egzersiz yapmama ragmen su ana kadar hic bir degisiklik gormedim.

5. hotlife79

hotlife79 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    turzm inşaat
    Yer:
    Normalde ankara ama şimdi rusya
    Aslında bu çok önemli bir teşhis her yerde bangır bangır bağırıyorlar CLA ZARARSIZDIR diye oysa mide problemi olan insnalarda zararı dahada fazla olabiliyor.Doğar deniliyor sonuçda doğal bi üründen ne kadar tüketirsek tüketelim öyle bi problem çıkmaz demkki buda zararlı bir ürün.Dikkatli olmak laızm

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bir kisinin mide problemi sonucu CLA zararli demek yanlis olur.
    Mide sorununun nedeni baska nedenlerden kaynaklanabilir.

year2004, 2shae, mourndare ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    rahatsızlığınız cla'dan kaynaklanmıyor.

joker23 bunu beğendi.
  8. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    cla nın içeriğindekılerle vucudunuz etkileşmiş olabılır yanı içeriktekı bazı seylere alerjınız vs..olabılır,yada baska bı ılaç kullanıyorsanız cla supplementıyle etkılesmıs olabılır benım fıkrım bu :)

B.B. King bunu beğendi.
  9. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    joker cla genellikle ayçiçeği yağından elde edilir.omega-6 yağ asitinin içerisinde bulunan bir yağ molekülüdür.herhangi bir ilaçla milaçla etkileşime girebilecek kapasitede bir madde değildir yani. :)

10. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Forumumuzda o kadar çok yaratıcı arkadaş varki tebrik etmek lağzım :) konu biraz daha devam ederse CLA steroit olarak kayıtlara işlenecek :) , insanların güvenle rahat rahat kullandıkları tek yağ yakıcı ürün CLA bu duruma düşmemeli

Duhanakyuz bunu beğendi.
  11. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    ne kadarda espirütüelsin bilgim yoktu BB arkadşımdan öğrendım zaten boledır demedım olabılır dedım ortaya atlayıp espiri yapmaya calısmanın manası yok .....:mad::mad:

ayrı yetten güvenle kullandıkları tek yagyakıcı demıssın Cla yag yakıcı deil sadece kullanan insnaların yag oranında uzun kullanımlarda düşme yapıyor yaglanmayı engellıyor !!

Son düzenleme: 13 Mart 2008
  12. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Joker mesajlarini yollamadan önce biraz dikkat et.
    Sana karsi kimse bir laf atmadi.

O mesajin aynisi bende yazardim, cünkü zararli demek cok komik.
    Ayrica yag yakici degil deyipte, konuyu uzatmaya hic gerek yok.
    Sanirim Firebird´de CLA basliklarini okumustur, ki bunun farkinda.

Lütfen bu konuyu daha fazla uzatmayin.

13. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Abi sana ve yönetime olan saygımdan dolayı cevap vermiyip konuyu uzatmayacam

14. alpago

alpago Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    CLA konusunda yabancı bazı kaynaklarda biraz araştırma yaptım. CLA Conjugated Linoleic Acid'in kısaltılması. Daha çok Aspir çiçeğinin yağında bulunuyor. Bir grup insan üzerinde yapılan deneylerde; 12 hafta boyunca bir grup insana zeytin yağı, diğer gruba cla veriliyor. CLA verilen grup %3.8 yağ kaybına uğruyor. Ayrıca CLA'nın bir çeşit trans yağ olduğu yazıyordu.

CLA'nın asıl etkisinin yağların yakımı ile ilgili olmayıp, vucütta yağların depolanmasını sağlayan Lipoprotein-lipaz enzimini engellemesi. O nedenle diyet sonrası tekrar yağ depolanmasını önlemek amacıyla yararlı olacağını düşünmekteyim.

15. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Aşağı yukarı 1 aydır GNC CLA kullanıyorum.
    Ürün etkili yağ yakımını sağlamaktan ziyade, yeni yağlanmayı önlemek gibi bir fonksiyona sahip.
    Sonuçta etkili yağ yakımı için cla, karnitin gibi ürünlere bel bağlamaktan ziyade aerobik egsersizlere önem vermek ve aksatmamak çok daha önemli..

CLA'nın bir başka artısı dolaylı olarak kolesterol düşürücü etkiye sahip olmasıymış. Kolesterolü genetik olarak nispeten yüksek bir insan olarak ürün bittiğinde ölçüm yapmayı düşünüyorum, bakalım iddia ettikleri gibi bir etkiye sahip mi ürün.

Özetle kısa sürede yoğun aerobik idmanlara yağ yakmak isteyen arkadaşlara karnitin, mevcut yağ oranını korumak ve yeni yağlanmanın önüne geçmek isteyen arkadaşlara ise CLA önerebilirim. En önemli nokta ise aerobik idman yapmadan bu ürünlerin hiçbir etkisinin olmadığı gerçeği. (psikolojik etkilerinden söz etmiyorum)

Cangrsy, kratos1 ve bc bunu beğendi.
  16. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    uzmanlar 3.800 mg cla almayı tavsiye ediyolar 5000 mg dan fazlası etki göstermiyo yani 15 tane de yutsan 5 hap yutmuş gibi fayda sağlar
    arkdaşlar itiraf ediyim ben bi hapı patlatıp tadına flan baktım bildiğin ot yemişin gibi acımsı ve mutfakta kullandığımız ya kadar kaygan
    ayrıca bi arkadaşım hem reflu hem beyninde kitle var dr. u cla kullanmasında sakınca görmedi

17. hotlife79

hotlife79 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    turzm inşaat
    Yer:
    Normalde ankara ama şimdi rusya
    Arkadaşlar
    CLA bende şöyle bi problem yapıyor sabah ilk aldığım aç karnına çok ağrı yapıyor yaklaşık 10 dakka sonra we hemen meywe yiyorum 3-5 dakka içinde kesiliyor ancak diğer aldıklarım da hiç bir sıkıntım yok sebep ne olabilir acaba?

18. kandemir35

kandemir35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    GNC TONALIN CLA YI 2 aydan beri kullanıyorum.oldukça iyi bir ürün ancak 2 aydan sonrası için karaciğerde yağlanma problemi olabilir diyorlar.önümüzdeki hafta kan tahlili yaptırıcam..sonuçları paylaşmak dileğiyle..

19. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    karaciğerde yaplanma yapabileceği iddiasını neye dayanarak söylüyorsun?
    veya bir yerde okuduysan kaynağını belirtebilir misin?

birinden duyduysan bile duyduğun kişinin kim olduğu (doktor vb...) veya o kişinin bilgiye nereden ulaştığını bizimle paylaşman gerek..

ortaya attığın iddia ciddi bir konu çünkü..

20. kandemir35

kandemir35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    GNC'den 3 kutu alacaktım. GNC'nin diyetisyeni 2 ayın üstünde kullanım önermiyoz dedi. sebebini karaciğer yağlanması olarak söyledi. duh

Sayfayı Paylaş