Cips yiyor musunuz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Discrepancy tarafından 13 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Discrepancy

Discrepancy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sağlıksız karbonhidrat ve yağ bombası cips. Bir dönem hepimiz severek yemişizdir.
    Eve bir paket almışlar, kaç gündür duruyordu şeytan gibi. Hadi bir kere yiyeyim dedim.
    Ama içim hiç rahat değil tabi. Çıkarma dışında zararını en aza indirme yolu ne olabilir? Diyet dönemimdeyim. Her gün 50 dakika kardiyo yapıyorum.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Bir 20 dakika fazla cardio yap, gunahini cikart. Bu kadar da takma kafana arada olur.

Halili İbrahim bunu beğendi.
  3. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    ben çok garipleştim çocukken çikolata cips abur cubur öyle yerdim ki sadece onlarla besleniyordum dersem yalan olmaz :)

ama 3-4 yıldır depolarım mı doldu bilemiyorum 1 dilim yaş pasta bitiremiyorum yada cips yiyemiyorum :)

4. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Valla bana kalırsa iskender ye ne bilim ekmek arası döner falan ye. ama cips yeme.Gerçekten çok zararlı onun yagının vücutdan atılması çok uzun sürüyor.50 dk kardiyonu alır götürür.Bosuna yapmış gibi olursun

Onun yerini tutacak birşey soracak olursan kuruyemişlere aban derim :) Yağlı falan diyenler var ama valla bana göre cips,yapay bisküvileri yemekten iyidir.En azından Allah'ın yarattıgı gibi yiyorsun.Sonradan yapılan bir ürün yemiyorsun

Ve bildiğim kadarıyla cips yagı kolay atılamadıgı ıcın derinin altında birikiyor ve derinin çizgi çizgi gözükmesini saglıyor.Buda kötü bir görüntü tabi

5. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    ben hergün eve giderken çayın yanına genelde alırım :), body sporunu bi ''din'' miş gibi dokunulmaz kılmayın yahu, yeri gelir ben baklavamıda yerim kolamıda içerim, vücudumda define ve hacimlidir çok şükür,
    bukadar kafanıza takmayın ah şunu yedim tüh bunu yedim diye uyuyamayan kafayı yiyecek kadar düşüncelere dalan pişmanlıklar duyanlar var, abartmayın,
    yarışma'ya hazırlananlar bilimum dikkat etmesi gerekir bi süre, onun haricindeki arkadaşlar sağlıklarından önün vermeyecek şekilde ufak tefek kaçamaklar yapabilir gayet doğal, çünkü cipsteki yağ'ın bazı sağlıksal etkileride mevcut
    sporunuzu aksatmayın gerisi gelir,

Son düzenleme: 13 Şubat 2013
    burakua17 bunu beğendi.
  6. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    olay bu ayrıma dikkat etmek ama :)

olay yeri gelince yemek onda hem fikiriz hepimiz,ama her gün yiyor olman sağlıklı değil

cece1 bunu beğendi.
  7. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    allah aşkına cipsin neresi sağlık lı ? birde hergün yiyorsunuz buna rağmen define ve hacimli bir vücut bi şekilde yapmış olabilirsiniz yalan söyliceğinizi düşünmüyorum ama hergün cips yiyen bir insan ne kadar sağlıklıdır tartışılır

KISA BİR BİLGİLENDİRME

Her gün milyonlarca kişinin tükettiği cipsler tehlike saçıyor. "Cips yemek yağ içmekten farksız" diyen uzmanlar, kanserden obeziteye, diyabetten kısırlığa ve Parkinson'a kadar birçok hastalığa neden olabildiğini ifade ediyor. İçinde yüzde 10 oranında doymuş yağ ve yüzde 3 oranında trans yağ bulunan cipslerden günde 35 gramlık bir paket yiyen kişi, yıl boyunca 5 litre yağ içmiş gibi oluyor. Dünyadaki birçok sivil toplum örgütü, üniversiteler, vakıflar ve dernekler, cipsin zararlarını anlatırken, ülkemizde de tüketim her yıl artıyor.

8. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Şimdi diyet yapıyorum ama kışın hergün yemek istiyorum. :D

9. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    moothy yeri gelince konusu ve hergün konusu elbette farklı yani ben fazla kafaya takmayın vurgusu ile betimleme yaptım orda :)
    hergünü sonra genelde olarak değiştirdim çünkü hergün yememe rağmen sağlıksız besleniyorsun etiketi yapıştırılacağını bildiğim için genelde olarak bi düzenleme ile savuşturmak istedim :)
    yani ana tema burda bukadar kafaya takmasınlar, bitane yedim mahfoldum diye ;)

theavangard zamanında hergün yumurta yemek zararlıdır diyen doktorlarda vardı şimdi tersini söyleyebiliyorlar, yani araştırmalar caydırıcı olsun diye abartısı yüksek şekilde servis edilmekte medyaya,
    elbetteki sağlıksız buna kim itiraz edebilir ki, burda kimse sağlıklı demedi, ki bende yukarıda belirttim sağlığınızdan ödün vermeyecek şekilde diye, örneğin ben hiçbir yemekte yağ kullandırtmam kolay kolay, biyerden alıyorsam başka biyerden kısıyorum.. et bile pişirirken kendi yağını kullanırım, nadiren yağ gerektiğinde çok çok az tereyağı kullanırım.
    çünkü cips var cips var, her biri aynı oranda yağlı değil, bazılarından 3-5 tane aldıktan sonra insan yiyemez oluyor ama kimisi gayet hafif, 5 parmağın beşi bir değil, bende sağlıkçıyım bilirim zararlarını, neyin fazlası zarar değil ki, o cipsteki yağdan bile vücut ihtiyacı olanı alır veya cipsteki herhangi bir maddeden, gerisini atar depolar veya toksinleştirir zararlı hale getirir bu nekadar yediğinle alakalı, gidipte kiloluk almıyorum :)
    çünkü anlatırken cips poşetleriyle dolu bi ev gözünüzde canlanmıştır sanırım :) öyle değil değil :)

moothy bunu beğendi.
  10. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    hehehe :)iyi güldüm(sonuna)

NESTOR bunu beğendi.
  11. veaN

veaN Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
  12. janc007

janc007 Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bulgaristan/Zlatograd
    haftadan haftaya anca 50 Kuruşluk cipslerden yiyorum :D çocukların elinde görünce çok canım çekiyor :D

13. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Arada sırada kaçamaklar olucak tabi olmaması hata bence,motivasyonu arttırmak için kendini ödüllendirmen gerekir.Ayrıyetten lays'in yeni cipsleri var adı fırından %50 daha az yağ içeriyor.Kaçamak yapılcaksa az yağlısıyla yapmak daha mantıklı :)

14. janc007

janc007 Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bulgaristan/Zlatograd
    :d :d :d ::d

alexbaysu aynen katılıyorum sana :D sen çok cips yiyiorsun galiba nerden biliyorsun bunları :D thums:thums:

15. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Cips en sevdiğim abur cuburdur :D ama 4 aydır 1 tane bile yemedim gece rüyamda cipsler felan görüyorum bir değişik gerçekten sanki bana yasakmış gibi geliyor ulaşılamaz birşeymiş gibi ya da yedikten sonra hemen yağlanacakmışım gibi geliyor yiyemiyorum :D

16. silyum

silyum Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    konunun bıraz dışında olucak. cıpsle aram hıc yok hıc canımda çekmez ama karpuz ve dondurmasız olmuyor benım ıcın.

17. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Kipa ve vb alışveriş marketlerine gittiğimde ordan hemen ruffless peynir soğan alıyorum 176gram eve geliyorum bi güzel yiyorum.Sonra bi okuyorum üstünü 100 gramında 525 kalori var hemen pişman oluyorum 2 saatte bitirdiğim sporu 3-4 saatte bitiriyorum :D

18. KEEPfit33

KEEPfit33 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle doğru tespit etmişsiniz, özellikle cips, hazır gıdalar(kek,çikolata vs.), asitli içecekler bunların yerine doğal ürünler fındık, ceviz, ayran tüketebilir, tatlı krizinde ise kayısı,sütlü tatlılar(az şekerli). özellikle döner, İskender dedin off diyorum sadece...Memleketimi seviyorum!!!

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:59 ----------

cipslerin içerisinde MonoSodyumGlutamat (MSG) maddesi var, kıvam arttırıcı diyorlar fakat direk yalan, kıvam arttırıcı değil beyni kölesi yapıyor o ürünün. tadı kötü bile olsa ürüne eklendiğinde beynin onu mükemmel algılıyor ve bağımlılık yaratıyor. Diğer adı da çin tuzu, hamburgerlerin ve fastfoodun içerisinde bile var...TÜKETİLMEMELİ. sadece cipslerde değil hazır ürünlerde çorbada da var.

19. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ne tadını severim nede tavsiye ederim
    yerken bile ellerin yağ içinde kalıyor
    resmen yağa batırılmış sünger yiyoruz

20. FlawLessVictory

FlawLessVictory Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende yaklaşık 3-4 aydır yemiyorum arada kaçamak hariç ama bu kadar zararlı olduğunu bilmiyodum.

Sayfayı Paylaş