Cinsellik ve Body bulding ilişkisi hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve oliestranjeu tarafından 25 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar mastürmasyonun kasların büyümesine veya antremanla ilgli bir zararı varmıdır ? :D herkes için faydalı olacağını düşünüyorum bu konunun :D

2. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Bak kardeşim.Antrenmandan sonra zaten çok deli bir kas yıkımın olur hele hele supplement kullanmıyorsan kas istediğini alamıyacaktır ve baya bi zarar görür bide sen mastürbasyon yaparsan daha çok kas yıkımın olacaktır..Ve bu durumda ha antrenman yapmışsın ha yapmamışsın gibi bişey olur kesinlikle önermiyorum..Çok düşkünsen mastürbasyona en azından off günlerde yapmanı tavsiye ederim :D Bu arada biraz seviyeyi aştık inşallah moderatör arkadaşlarımız silmez mesajımı ama bunlar doğrular...
    İyi sporlar..

oliestranjeu bunu beğendi.
  3. ruthlesss

ruthlesss Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Antrenmandan 6 saat önce ve sonrası yapılan mastrubasyon vücut için suikasttır.

oliestranjeu bunu beğendi.
  4. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    günlük 15o gr protein tüketiyorum her öğünde 3o gr protein + spor dan sonra 4o gr protein

5. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Masallah herkesin bir fikri var bu konularda uzmanız hyper_

JacoBurak ;

Suplementler için söylediğin fikre açıkçası katılmıyorum neden suplement kullanmadan vücut istediğini alamasın ki ? Doğal olarak da bu mümkündür bence.

Hem suplementler hangi tür proteinden üretiliyor biliyormusun ?

Mastürbasyon ve kas yıkımınıda çözemedim enerji kaybı yüzündenmi oluyor? bu bu konuda bilgi sunarsan yeni birşey öğrenmiş olucam şimdiden teşekkür ederim.

Birde testosteron bakımından düşünün bunu o hormon olmasa zaten mas. ihtiyacımızda olmaz onu istiyorsak eğer testosteron salımıda artabilir diye dusunuyorum yanlış bir fikirde olabilir.

Son düzenleme: 25 Aralık 2010
    atesdagli ve AnkTıp92 bunu beğendi.
  6. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    Sanırım forumda yayımlanmıştı(doğruluğu belki tartışılabilir) ama paylaşmak istedim.
    * Masturbasyonun testesteron seviyesini azalttığının ve kas inşa edilemeyeceğinin
    * Protein rezervlerini tükettiğinin
    * Bir koldaki kasın orantısal olarak büyük ve kaslı olacağının efsane olduğunu belirten yazı :
    http://www.scoobysworkshop.com/mythmasturbation.htm

atakan966 bunu beğendi.
  7. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Ercin TT Supplementler toparlanma sürecini ortadan kaldıran materyaller değilmi?E bu arkadaşımız daha çok yüklenmiyormu vücuduna ?? E bide supplement almıyorsa daha fazla yormıyacakmı vücudunu ? her 2 türlüde yorulacaktır tabiiki..ama yinede atıyorum glutamine gibi çok önemli bi nimeti almıyosa bence yüklenmiş olacaktır vücuduna bu arada glutamine veya creatine nelerde var ?Etde var sanırsam kocaman bi 500 grlık etde 1 gr :))
    Şunu da eklemek istiyorum
    Supplementler soy protein peynir altı proteininden üretilir benim bildiklerim bu..Proteini aldı diyelim Glutamine ?Creatine bunlarda kaldırır toparlanma sürecini en azından glutamine gerçekten ama gerçekten bir nimet..
    Saygılar..

8. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Glutamin çiğ ıspanak ve maydonozda bol miktarda varmış.Kreatine malesef çok çok az miktarda bulunuyor onu doğal karşılamak zor :)

Elbetteki söylediklerine katılıyorum ama doğal olarakda çok iyi beslenilebilir diye düşüyorum.

Jacoburak bunu beğendi.
  9. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Tabiikide beslenilir haklısın ama onla uğraşamayan insan olabilir yemek hazırlamak vsvs gene en pratiği supplement ercintt bunu sende biliyorsun..

10. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Masturbasyonun genel Olarak Etkileri fazladır zaten Yani Direk Hiç etkisi olmasa İnsanda Uyku hali Yapar Her boşalmada Vİcudun %9çinkosunu götürür.Bu da tekrak üretim için enerji Harcanması demek.Oldukça fazla bir enerji İster.Aynı Büyüme hormonu gibi Fazlaya Kaçmamak Lazım Gibime geliyor Çok tutaMıyosan Bile Spordan 1gün önce ya da dinlenme günlerinde Yapmak daha mantıklı

11. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu konu zaten vardı, neden ikinci konuyu açtınız ki

12. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    İşte spora başlayalı daha 3 ay olmuş, saçma sapan bilgileri araştırmadan kulak dolması haliyle Profesör gibi yazan, Supplement almadan vücut yapılamayacağını zanneden, Supplementleri mucize yerine koyan, antreman sonrası supplement almadan yapılan bir antremanı işe yaramaz olarak gören, antremandan sonra kolumu kıpırdatırsam kaslarım erir gider ölür geberir zanneden. Kas yıkımını ( hele bu genç yaşta ) çok kolay zanneden bir arkadaşımız daha.

Ne diyim herkesin bildiği kendine.

Biraz ağır olduysa affola ama artık illallah geldi kusura bakmayın.

DEXONİA ve atakan123123 bunu beğendi.
  13. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Başlayalı 3 ay olduğunu nerden bileceğim ?? İleri seviyeyse bunlar gerçekler ister kabullen ister kabullenme..Bide bu arkadaş mastürbasyondan bahsediyo daha fazla yoruyo vücudunu anlamamakta zorlanıyosun galiba ?

14. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Ben o yazımdaki bütün hitapları sana yazmıştım. İleri seviyeden kastın ister kabul et ister etme en az 2 yıldır. Artık Bench'te 120 üstü çalışmaya başlanır, Squat 160'dan aşşağısını kabul etmez, bel kemeri takılır. Tabiri yerindeyse antremandan sonra bi gözün kapalı çıkarsın antremandan. Bırak mastürbasyonu elini aşağı indirip donunu indirecek halin olmaz. Kaldı ki mastürbasyon yapasın.

Benim kafam antremandan sonra kolumu yukarı kaldırıp indirirsem kaslar yıkılır erir gider olayına takıldı. Nerden çıkartıyosunuz arkadaşlar bunları gözünüzün içini yiyim yapmayın ya. Siz 3 temel aminoasiti ( Valin-Lözin-İzolösin ) ek olarak Glutamini gün içinde vücuda yeterince kazandırıyorsanız bırakın mastürbasyonu bıçakla kesip atmadıktan başka erimez o kas bu kadar ayrıntısına takılmayın.

15. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Kim demiş onu ya elini kaldırsan kas erir diye :D göster onu bana vücutdan enerjiyi alır sadece..Ama antrenmandan sonra zaten bi kas yıkımı olmuyomu bence sağlıklı değil mastürbasyon sen kendi hakkını savunabilirsin ama bana kalırsa böyle..
    Bu arada 2 sene diyosunda insanın kendini ileri seviyeye atması insana bağlıdır bence ;) Artık ne zaman ağır programlar başlamıştır süpersetler başlar o zaman supplement nimetdir benim düşüncelerim bu genede herkezin düşüncesine saygım var eyvallah..

16. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Supplement'in nimet olduğuna karşı değilim. Sağlıklı bulmuyorum onun tartışma yeri burası değil ama.

Antremandan sonra elbette kas yıkımı oluyor. Biz antreman sonrası beslenmemizi layıkıyla yerine getirirerek bu yıkımı ( katabolizma ) durdurup, yapımı ( anabolizma ) başlatıyoruz. Mastürbasyonun kas yıkımıyla alakalı kısmını anlamadım hala.

Tabii ki ileri seviye kişiden kişiye değişir. 2 yıllık süre benim ileri seviye olarak tabir ettiğim şey için geçerliydi. Geçen sene sınav nedeniyle ara vermek zorunda kaldım ve vücut bıraktı kendini. Ne beslenmeye dikkat edebildim ne hareketli kalıp metabolizmayı yüksek tutmaya. Şu an aradan sonraki 4. ayım bitmek üzere ve 4 aydır haftanın 7 günü salondayım ( 4 gün ağırlık antremanı 3 gün cardio ) ve imzamdan tıklayıp programımı görebilirsin kasları nasıl yıprattığımı, yıkıma uğrattığımı. 3'lü sistemde çalışıyorum görceksindir programıma bakarsan. Bugüne kadar ağzıma ne toz sürdüm ne ölçek ölçtüm. Antreman sonraları yarım litre kefiri salladım, eve gidince tavuk eti ya da kırmızı eti hiç aksatmadım. Hem 1 ayda 7 kilo verdim ( 6 kg yağ 0,5 kg su 0,5 kg glikojen depolarından ) ölçülerimi de korudum. İş beslenme de bitiyor anlatmaya çalıştığım bu.

17. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

elbetteki :) Ben eve gidiyorum bir saat tavuk haşla ton balığı ye onu ye bunu ye cidden sıkıcı oluyor :)

haklısın suplement daha pratik.

Jacoburak bunu beğendi.
  18. SHAPE

SHAPE Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    supplementleri şart gibi göstermen bencede hata. bir insan çok güzel supplementsiz istediği vücudu yapabilir. üşenicek birşey yok doğru beslenmeye. pratik yol kolay yol falan. supplementler işe yarar faydalıdır. ama bahsettiğin kadar şart da değildir. mr.olympiaya katılcaksan o başka. nice arkadaşlarım var bu işle yılladır uğraşıp 1gram supplement almamış ve mükemmel vücuda sahip. önemli olan disiplinli istikrarlı olmak.

AnkTıp92 bunu beğendi.
  19. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Tamam şimdi tavuğu kefiri bir yana bırak bunlar çok güzel besinler haklısın..Peki sence senin vücudun tavuğu kaç saatte sindiriyor ??Bunu bi düşün bakalım emilimleri? Whey mi hızlı emiliyo tavukmu senin dediklerini zaten bende alıyorum..Onlarla birlikte kullanıyorum zaten Supplementleri,zaten adı üstünde ''Takviye'':)Ama sen diyosan antrenmandan sonra ben kefirle doyuma ulaştıracağım kaslarımı ben sana zaten bişey diyemem tamam supplement şart değil ama gereksizde değil.sende sonuçda bir yol seçmişsin bunda ilerliyorsun supplement kullanmak istemiyorsun ama benim 1 senede ulaşıcağım vücuda senin 3 senede ulaşman makul olacaktır :)) genede başarılar inşallah istediğini elde edersin supplementlere düşman olmayın ama tabikide bilinçli kullanın..
    Hee ama bunlarıda söylemeden geçemiyeceğim ciddi supplementler kullanıyosan atıyorum Nox falan sağlam antrenman rütinlerine ihtiyacın olur nizami tekrarlar max ağırlıklar..

20. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Herhangi bir şekilde boşalmanın ve dolayısıyla testisleri "daha çok çalışmaya" itmenin testesteronu arttırdığı bir gerçek. Vücuttaki testesteronun artması ise vücut geliştirme açısından olumludur. Ancak "hangi noktadan" sonra terazinin "eksi yönde" ağır basacağını ve boşalma(lar)ın vücut geliştirme açısından olumsuz olacağı detaylı bilimsel ölçümlere muhtaçtır daha önemlisi bu kişiden kişiye göre değişecektir. Kesin olan tek şey: Kişi kendi (genetik ve çevresel) kapasitesine göre "fazla" boşalıyorsa vücut geliştirme açısından adeta "yerinde sayar".Erkekler için üreme ihtiyacı, neredeyse kalp atımı kadar önceliklidir.
    Boşalma, testesteronu arttırır ancak bu yine kişinin genetiğiyle alakalıdır ayrıca örneğin 18 yaşındaki biri dört sene mastürbasyon yardımıyla gece boşalmalarının sebep olacağından daha çok meni kaybedip yerine koymuyorsa, sonuç olarak mastürbasyon yapmıyorsa, diyelim ki 22 yaşında evlendiğinde, düzenli olarak cinsel birleşim yaşadığı takdirde vücudundaki testesteron yine artacaktır. Gerçi arada çok fark olmasa da 18 yaş 22 yaşına göre spordan daha iyi verim alınabilen bir dönemdir.
    Ağırlık çalışmalarının hemen sonrasında ya da hemen öncesinde mastürbasyon yapmak ise çok doğru olmayacaktır, çünkü vücudun yıkılan kaslara göstermesi gereken özeni :) başka şeylere göstermesini sağlamış olabilirsiniz. Onun için özellikle antrenman öncesi ve sonrası yapmak sizin "boşuna" kas geliştirme antrenmanı yapmanıza neden olabilir. Antrenman performansınız düşmese bile unutmayın ki vücut geliştirme antrenmandan sonraki beslenme ve dinlenme yani yerine koyma ve toparlanmayla olur.
    Antrenmandan sonraki gün ise, özellikle yeni başlayanlar "önemli ve zorlu bir kas gelişim" sürecine girdiklerinden, antrenmandan sonraki günlerde de yapmalılar. Bu, vücudunuzun dengesini bozarak kas gelişiminizi olumsuz etkileyebilir. Belirli bir seviyeye geldikten sonra antrenmandan sonraki günlerde mastürbasyon yapmanızda sakınca olmaz, ama daha doğru düzgün gelişim sağlamadan antrenmandan sonraki günler boşalırsanız, bu şu anlama gelir: Kaslarınıza değil, spermlerinize hizmet ediyorsunuz.
    Genç ve yeni başlayan bir vücut geliştirici olarak mastürbasyon yapmaya çok ihtiyaç duyuyorsanız ve sizin inançlarınıza göre bunda bir sakınca yoksa dikkat etmeniz gereken şey "aşırıya kaçmamak ve zamanlamayı iyi yapmaktır" o kadar. Örneğin "kardiyo" dediğimiz aerobik ağırlıklı antrenman günlerinizde bunu yapabilirsiniz. Yeter ki kas yıkımı ve kas inşasının "öncelikli ve yoğun" olduğu zamanlarda yapmayın.

nobodys, atakan123123 ve Jacoburak bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş