Cinsel terbiye

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve chgsk tarafından 18 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Bildiğiniz gibi enerji veren besinler alıyoruz bu besinlerin enerji veriyorlar hatta fındık, fıstık gibi bazıları ekstra olarak afrodizyak etkiside yapıyor. Peki bu kadar besin cinsel sağlığı yerinde olan ortalama 15-40 yaş arasına nasıl etki ediyor. Bu kadar besine karşı cinsel istek nasıl bu kadar bastırılabiliniyor. Yoksa bu bodyciler iktidarsız mı ki böyle rahat dolaşabiliyorlar :lol:

Biliyorum spor insanı yoruyor ama yinede dengelemiyor acaba bu sorundan muzdarip olanlar varmı. Kısaca bunun reçetesi nedir? Bu sorunla karşılaşan sporcular bu sorunu nasıl atlatabiliyor hem fiziki hem mental olarak?

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben şahsen eline,beline,diline sahip ol mantalitesi ile büyüdüğüm ve kişisel bozukluk olarak yorumladığım abazanlıktan uzak durduğum için genetik olarak terbiyeliyim.aksi taktirde senin anlattığın gibi kontrol dışı bir durum olsa sahil kenarlarında hem çerez yiyemezdik yersekte kumda akşama kadar yatar kalkamazdık değilmi?bukadar ani reaksiyonları her vucut göstermez.burnundan testesteron damlayacak kadar ergenlik çağında olanlar yada bu çağın içinden çıkamayanlar hariç.

zigbog, kimodedim ve atakan_irresistable bunu beğendi.
  3. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım yorumun çok alaycı olmuş ciddi yorumlar bekliyorum. ayrıca ergenlikle alakalı bir konu değil. polemik yaratmayalım bilmiyorsakta konuşmayalım. ayrıca olmuyorsa bence problem vardır diye düşünüyorum. benim normal bir özel yaşamım var. sadece bu spor ve beslenmeden sonra bir artış oldu. senin dediğin ergenlikteki cinsellik anlayışı ile benim sorduğum farklı. ben haftada 3-4 gün cinsel beraberlik yaşayan bir bireyin beslenme ve spor sonucunda 7 gün ve gün içindede artış yaşamasını soruyorum.

Herkesin bir alışkanlığı var benim önceki sporsuz ve beslenme anlayışımın spora ve beslenmeme dikkat etmesiyle değişti doğal olarak bu değişim başka yerlerede nüksediyor.

Ayrıca cinsel terbiye ile sapıklık arasında bir bağ kurmak çok saçma olur. Yoksa cinsel terbiyenin dibine vuran papazlar pedofili imamlardanda kadın üfleyen haberlerinin sıkça görülmemesi gerekirdi.

İkisi ayrı şeyler bir çiftin birbirine sık sık ilgi duyması ile yolda kızlara sataşan tipleri karıştırma hatta bu sataşan tiplerin erken boşalma iktidarsızlık gizli i**lik gibi sorunlardan muzdarip olması daha olasıdır.

Lütfen ciddi yorumlar yazalım çünkü ben bu başlığı bir moderatörün beni teşfik etmesi utanmamın yersiz olduğu tavsiyesiyle açtım.

musclefan bunu beğendi.
  4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

burda hicbir sorun yok,uslubuna dikkat et!!!

zigbog bunu beğendi.
  5. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ben ce konu ve doğru bildiğimiz yanlışlar var bir insanın cinsel birlikteliği performansını olumsuz etkilmez. tamamiyle pozitif etkiler. ha insanlarda ereksiyon farkı vardır buda tamamiyle sperm kesesiyle alakalıdır. kimin kesesi büyüktür kiminin küçüktir olay bu olay tamamiyle fizyolojik beyinden gelen ereksiyon sinyalei. doluysa boşalt alarmı tıpkı susama etkisi gibi.

6. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    bu sorun ergenlik sorunu değildir. sadece düzen farkından doğan bir sorundur.

basit matematikle anlatıcak olursam:

a sayıda kalori alan kişi b sayıda cinsel isteğe sahipse
    aaa sayıda kalori alan kişi b sayıda cinsel isteğe sahip olamaz. sorun bu.

ergenlik abazalık sapıklık lafları bu konuya yakışmaz diye belirtmek istedim. bu tarz kelimeler kullanılcaksa direk kapanmasını rica ederim.

Jagry bunu beğendi.
  7. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    bu lafı biraz açabilir misin? yani terbiyenin genetik olanı nedir, eline beline diline sahip olmak cinsellikle ilgili nasıl bir yaklaşımdır, abazanlıkla chgsk'nın sorduğu sorunun ne ilişkisi var gibi?

bense anladığım kadarıyla konuşayım: insanın eline beline diline sahip olması (burada konuyla ilgili olarak bel'den bahsediyorum tabii ki) ilişkiye girmemesi değildir. bir insanın cinsel isteğinin yükselmesi abazanlık değildir. bunu burada biraz daha bilimsel konuşmak varken ben elime belime dilimse sahibim demek biraz kestirip atmak oluyor.

musclefan bunu beğendi.
  8. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    guardbody hocamızın tutumunda ve yorumunda hiçbir yanlışlık göremiyorum, aynını ben de düşünüyorum..başlığın adı apaçık:cinsel terbiye..chgsk da sorusunu sormuş: bu cinsel istek nasıl bastırılabiliyor..reçetesi nedir?
    Şimdi böyle bir soruya verilecek cevabı herkes bilir herhalde diye düşünüyorum..ya seks yaparsın ya da mastürbasyon, bu kadar..
    ancaak, bunu bilmeyen ya da bir çözüm bulamayan adam "beline sahip olamayabilir"..
    bilen adam da abazanlık yapmaz..guardbody bunu demek istemiş sanırım..saygılar.

zigbog bunu beğendi.
  9. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    iyide forum seksin aşırısının sporcuya zararı konuşuldu. yani besini aaa alırken cinsel isteği nasıl b sayısında tutabilirim bunu soruyorum. yoksa bunun cevabı elbette çok basit.

eğer a besin b cinsel istek a besin b cinsel istek yaparsak nasıl kütlemiz gelişim gösterebilir amacım kütlemi çoğaltmak.

özellikle kilo almaya çalışan sporcuların cevabını merak ediyorum. spora olan azimimizi çoğaltıp bu duyguyu bastırmak mı gerekiyor yada istek duyulan an herhangi bir kardio uygulanıp köreltiliyormu bunun gibi cevaplar bekliyorum.

kısaca düzeni nasıl sağlarız.

10. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    zaten benim de anlamadığım bu herkesin bildiği cevabın verilmeyip belime sahip oluyorum şeklindeki ifadenin muğlaklığı ve olayı kestirip atmasıydı. yani seks yapıyorsam veya masturbasyon, daha ne yapayım ki belime sahip olmamış olayım? sanıyorum etik dışı hareket anlamında kullanılmış ancak soruda etikle ilgili bir şey göremedim ben. beline sahip olmakla ilgili merak ettiğim bu benim.

chgsk'nın sorusuysa ilginç açıkçası, ben de merak ediyorum :)

Son düzenleme: 18 Ağustos 2008
  11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    cappi benim söylemek istediğimi tam olarak açıklamış.başlıktan anladığım cinsel terbiye aynen bu idi ve cevabımda ilk okuduğumda anladığım kadarı ile aynen geçerlidir.cinsel terbiye denilen olguda bir nevi yediklerin veya diğer etkenler ile birlikte oluşacak tepkimeye karşı kendimi frenlemem söz konusu...yoksa zaten diğer türlü bakıldığında atakanın dediği gibi vakti geldiğinde vucut rezervleri yenilemeyi bilir.

12. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    valla ben fransız kaldım. benim sorum şu basitçe anlatıyorum:

sağlıklı ve bilinçli bir insan var ortada.
    bu adam günde a kalori alıyor ve b yakıyor.
    bu noktada adam haftada 3-4 seferlik stabil cinsel yaşamı var.

akabinde adam kendini geliştirmek için haftada
    aaa düzeyinde bir besin alıyor standart b harcıyor üstüne birde spor yaparak b harcıyor böylece bb harcamış oluyor.
    ancak bir a fazla artıyor. artan bu sağlıklı (yağ değil) alınan besin vücuda yapı kazandırıyor okuduğum kadarıyla. ancak aynı zamanda enerji ve afrodizyakta katmış oluyor.

doğal olarak sadece a alıp b harcarken bu fazla a metabolizmayı değiştiriyor. ve önceki standart hayatınıda değiştiriyor kısaca vücutta daha öncekine göre farklı bir işleyiş başlıyor.

Amacım bu yeni sisteme geçerken oluşan bu kırılmayı rayına sokmak. bilmem anlatabildim mi? beni belller, eller ilgilendirmiyor. bilimsel bir açıklama istiyorum.

bu fazla enerji vücutta nasıl saklanıyor.

günde 200 gram fındık yemeyenle yiyen insanı karşılaştırıyorum aslında. eğer bende bir fark olmaz diyorsanız onu bilmem ama evet bendede oluyor çare olarakta şu formülü uyguluyorum diyecek arkadaşların yanıtlarını merak ediyorum.

Not:
    haftalık ideal cinsel eylem sayısını arttırmadan elbette.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2008
  13. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Çok fazla ince düşünüyorsun, seks, doğru zamanda yapılırsa kütle kaybettirmez, aksine arttırabilir..Al sana bilimsel kanıtı:

"İdmandan 1 saat sonra yapılan seks, bağışıklık fonksiyonlarının baş aktörü savaşçı hücrelerin seviyesini doğal olarak arttırıyor ve sürantrene (over training) olmanı engellemeye yardımcı oluyor.."
    kaynak:Clayton South
    URL:http://www.bodybuilding.com/fun/south99.htm

Yıkım ne kadar engellenirse o kadar iyi..

14. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    chgsk, bu durum sadece senin için değil, hepimiz için geçerli. Ben az çok cinsel arzularımın şahlanacağı dönemleri tahmin edebiliyorum ve o saatlerde beni azdıracak cinsel içeriği olan ordam, yayın ve sitelerden kaçınıyorum. Aslında karşına seni tahrik eden bir durum çıkmadığında ve hayal gücün rahat durduğunda neden cinsel isteğin artsın ki. Antremandan çıkıp deli gibi yemek yedikten sonra gece klububüne, turistik tesislerin olduğu ve milletin sere serpe gezdiği mekanlarda gidersen elbet karşına çıkan ilk pilici yemek isteyeceksin. Cinsel ilişki imkanın olsa bile kendini frenlemesin ki aldığın etkin proteinler boşalan sperm deponu doldurmak için harcanmasın.

15. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Bunun bilimsel açıklaması olumu sence. Sen bu sorunun cevabını bilmiyormusun !!! Baştan soru mantıklı geldi ama özellikle bilimsel açıklama istiyorum demen kusura bakma ama çok çocuksu geldi bana.Yediğin besinler elbetteki afrodizyak etkisi yapacaktır dolayısıyla elbette cinsel istek olacaktır ama senin almış olduğun besinin hedefi farklı; eğer kütle ve hacim yapmak istiyorsan bu isteğinin önüne geçmek zorundasın.Yok dayanamıyorum diyorsanda oda senin bileceğin bir iş. Bu şuna benzedi ramazanda karnım acıkıyor canım yemek istiyor siz nasıl dayanıyorsunuz, bunun bilimsel izahını yaparmısınız gibi birşey oldu. Bu iş tamamen nefisle alakalı. Yani guargbody nin demek istediği eline beline sahip olmak kısaca buydu.

16. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    cappi güzel söylüyorsunda ideal yapıldığında zarardan çok yarar sağladığını bende biliyorum sorumu tam okumadınız galiba ben alınan bu fazla enerji standartın üstüne çıkmaya teşvik ediyor bunu soruyorum.

salvadore_xp yorumun için saol beni anlayan birinin çıkmasına sevindim dediğin gibi bende zaten teşvik edici şeyler olmadan oluşuyor. elbette bir eşle yaşamak teşvik sebebi sayılabilir ama sereserpe yere gitmedende bu dediğin oluyor diğer kadınlarada gözüm sarkmıyor zaten cinsel anlamda mutluysanız sorun yok.

bu anlarda bende başka şeylere odaklanmaya çalışıyorum ama yinede yetmiyor cidden ateş basıyor terliyorum. ciddi anlamda ateşlenmeye başladım son zamanlarda eskiden soğuk olurdu derim şimdi ne zaman el atsam koluma hep sıcak. ayrıca göz kapağımı kaldırdığımda cidden kırmızılığının arttığını farkettim. eskiden pembemsi gözkapağı içleri şimdi kıpkırmızı.

aslında süper moral verici birşey ama insan bu spora başladımı nazar değsin istemiyor. bu da piskolojik sorun yaratıyor. dediğin gibi proteinlerin boşa kaçıcağını düşünmek bile piskolojiyi etkiliyor bünyede bir bocalama oluşuyor yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal gibi.

17. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    bilimselden kasıt şudur bir başlıkta mastın seksin zararları konuşulmuş orada canın istediğinde attır gibi bir cevap verilmiş. ben bunun yerine flexorun orda idmandan 6 saat önce yada altı saat sonra yapmanı öneririm yorumu gibi bir yorumdan bahsediyorum. çıkıpta prof. dr. birinin bildiri hazırlamasını istemiyorum.

hemen ne celalleniyosunuz yoksa sizde enerjinizi böyle celallenip mi atıyorsunuz :D buda iyi fikirmiş.

18. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    chgsk galiba sen şunu demek istedin body ile uğraşan kişiler iyi beslendikleri için cinsel güçlerii artıyor artan bu cinsel güçlerini nasıl bastırabiliyorlar ben açıkcası spor yaptığım günlerde aklıma öyle cinsellikle ilgili şeyleri getirmemeye çalışıyorum iradeli ve sabırlı olmak gerekli 6saat önce ve 6saat sonra konusuna gelince ben o işi spor yapmadığım günlerde hallediyorum

19. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    evet aynen öyle bu cinsel istegi harcamadan nasıl manüple ediyorlar. yani herkes icinde tutmayami calisiyor? yoksa baska yontemlerde mevcut mu gibi?

20. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Salvadore_xp'nin yorumu gene güzel bir yorum olmuş.
    Aynı zamanda doğru noktalara değinen arkadaşlar olmuş.

chqsk ben senin ne sorduğunu birebir ve eksiksiz anladım. Ancak sorunda doğru noktalar olduğu kadar anlamsızlıklar da var. "cinsel istek" diye bir şey vücutta oluşur ama depolanmaz vücutta, sperm depolanır., ikisi aynı şey değil. Elbette beslenmeyle alakalı bu istek açlık çeken birisi cinsel istek göstermez doğal olarak ama bu cinsel isteğinin yok olduğu anlamına gelmez, yeterince tahrik edilirse herşeyi yapar aç karnına. Aynı şekilde canavar gibi beslenen kaslı birisi de çok cinsel isteğe sahiptir diyemezsin belki de adam gaydir ve etrafı kadınlarla çevrilidir :) Napcak şimdi bu vatandaş ? Sen sanki 3a alan birisi 2ayı harcadıktan sonra ille geriye kalan 1a cinsel güçmüş gibi falan.... Sen olayı çok karıştırıyorsun.

Cinsel arzu başkaa, alınan kalori miktarı başka... Yani libido olayı. Nefis ve irade olayı. Sorun cidden kulağa mantıklı geliyor ama üzerinde biraz düşünürsen, mantıklı falan değil.

İyi yiyince azıyorsan arkadaşım, ve bunun vücut gelişim verimini düşürecek kadar seni boşalmaya götürdüğünü düşünüyorsan ya iyi beslenmeyeceksin, ya ...ine sahip olacaksın. Böyle başlıklar açıp ta "iyi beslenipte benim kadar azgın davranmayanlar cinsel isteklerini harcamadan nasıl manipüle ediyorlar?" demek biraz abesle iştigal etmek oluyor. (sanırım burada manipülasyon kelimesini cinsel isteği yararlı bir biçimde kullanmak anlamında kullandın çünkü diğer anlamlarıyla kullandıysan saçma olur)

Tabii ki bunlar benim fikirlerim. Ayrıca guardboy'un dediği eline beline dilne sahip olma olayı da anlaşılmamış. zaten kendisi de doğru kullanamamıştır. Ancak ben demek istediğini anlıyorum sadece kelime seçimi yanlış. O da güzel bir yorum yapmış bence kestirip falan da atmamış iyi düşünebilenler için onun ki güzel bir yorumdur.

Beline sahip olmak Türk Kültürü'nün bir deyimidir. Elbette ilişkiye girmemek anlamına gelmez. İlişkinin çirkin (sunni çevrede haram) yollarına sapmamak ve de ilişkide ifrata varmamak demektir.

Sana tavsiyem kendinle bu konuda mücadele etmendir çünkü cinsel istek senin zannettiğin gibi manipüle edilmek zorunda olan veya geldiğinde ille cinsel doyumla giderilmek zorunda değildir. Öyle olsaydı ben çok az gıda gıda alıp bu işi sırf canı sıkıldığı için çok fazla yapıp sapıtanlar veya dünyanın gıdasını aldığı halde cinsel yönden keşiş gibi yaşayan insanları duyamazdım.

Bence olay tamamen kişisel bu işin hiçbir bilimselliği de yok, buna inan.

Bak bir hayvan vardır bunu iyi dinle çünkü bu hayvan gibi insanlar olabilir.

Bu bir fare türü, yetişkinliğinde çiftleşme döneminde 1 hafta boyunca birşey yemeden önüne gelen dişiyi döllüyor ve tabii 1 hafta boyunca gıdasız kaldığından bu çiftleşme süreci sonunda hayatını kaybediyor. İşte insanlar da bu hayvan gibi olabilir, ölmeseler de bu kadar abartabilirler. Gıdalarla alakalı ama gıdadan başka şeyler daha etkili olabiliyor bu tutumda.

Misal yine boğalarda senede bir kaç kere çiftleşir ve sene boyu dünyanın gıdasını tüketirler. Ama istenirse bir boğayı dış etkenlerle tahrik ederek doğasından çok daha fazla sayıda çiftleştirmek mümkün. Çok aşırı yaparsan elbette o hayvan erir.

Bunun gibi sende ne olacağına kara vermelisin, ya bazılarımızın bir zamanlar deneyipte bir halt olmadığını anladığı gibi o çiftleşme sonucu ölen hayvan gibi olursun ya da bir boğa gibi. Ama bence bu işi sene de bir kaç kereye dökersen "işleyen demir ışıldar" lafı gereği demirin ışıldar mı ışıldamaz mı bilemiyorum onu haydar dümen'e sor.

Bence cinsel terbiye lafı yanlış çok değişik yönlere çekilebilecek bir kelime seçmişsin. Bu kelime cinsel tercihten, cinsel ahlak anlayışından, cinselliğe yaklaşımdan, cinsel ilişki arzusuna hakim olmaktan....vb. konulara kadar bir çok yöne çekilebilir.

Bence insan biraz kendine hakim olmayı öğrenmeli, tahriklere kapılmamalı :) Cinsel arzusunu başına vurduğunda ve içten içe bunun yersiz, zamansız olduğuna inanıyorsa dışarı atsın kendini mekan değiştirsin, meşguliyetini değiştirsin zihnini temizlemeye çalışmalıdır. Böyle böyle zamanla olur olmaz yer ve zamanda cinsel ilişkiyi düşünmez hale gelebiliriz.

kimodedim ve salvadore_xp bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş