Cilt Yırtılması

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve wearyfeat tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    merhabalar arkadaşlar.ben bayadir vücut geliştirme yapiyorum.bu siralar göğsümle kollarim arasinda koltuk altima doğru yirtiklar oluşmaya başladi.duracağada benzemiyor.kipkirmizilar.salonun gözde üyelerindenim.ama moralimi çok bozuyor.nasil durdurabilirim.bu gidişle bu spora veda ederim gibi gözüküyor.deneyimli arkadaşlarin.yorumlarini bekliyorum.birakmayi istemiyorum bu sporu ama vücudumunda deforme olmasini seyredemiyorum.yardim edin lütfen...saygilar

profesyonel vücutçularinda yirtiği muhakkak vardir.çünkü normalin üstünde bir hacimleri var.ama onlarda görünmüyor.nasil başariyorlar.

2. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    çatlaklardan bahsediyorsun sanırım.

Eğer ilk spora başlandığında güzel bir hazırlık evresi geçirilseydi çatlaklar minimuma inerdi.

Ayrıca çatlak giderici kremler mevcut

3. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Çatlakların tedavisi mümkün,bunların bir çoğu cerrahi operasyon ama cerrahi operasyondan önce,çatlaklara bakım yapmak mümkün.Bunda benim formülüm medacassol pomad.Medacassol ü sürüyorsun ve deri çatlaklarında iyileşme olur veya olmaz garantisi yok ama çatlaklara iyi geliyor(yapılan araştırmalara göre).renklerinde solgunlaşma,boyutlarında küçülme yapılan deneylerde gözlenmektedir.Ama kesin çözüm olacağını sanmıyorum.Zaten cerrahide olsa %100 çözüm şuanda mümkün değil deri çatlaklarına,sadece rahatsız etmiyecek dereceye indiriliyor.Ayrıca zaman içinde sen medacassol sürsende sürmesende kırmızı renkler solacak ve göze çarpmıyacaktır.Ayrıca medacassol sürmek dışında her antreman öncesinde cilde nemlilik kazandıracak,gerilmeleri en aza indirecek başka bir krem daha sürmen antremanda yeni çatlak oluşumunu engelliyecektir.Ve son olarak senin şuanda V.g yi bırakıp bırakmaman hiç birşeyi değiştirmiyecek.Deri çatlakların V.G yi bırakınca geçmiyecek.O yüzden dediklerimi uygularsan fayda görürsün.Bırakmak çözüm değil.İlerde istersen cerrahi operasyona girersin.Uzun süre vg yapanlarda bunların gözükmemesi;hem çatlaklarının uzun süre olmasından kaynaklanan renklerdeki solma(yukarda bahsettim) hemde derilerini amino asit vs kullanarak inceltmeleri sonucunda çatlaklar hacimsizleşiyor diye düşünüyorum.

Son düzenleme: 13 Aralık 2009
    gigandet bunu beğendi.
  4. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    integral yardımlarını çok açık ilettin teşekkürler

5. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Bir arkadaş forumda dexter jacksonun belirttiğiniz bölgede olan çatlağının resmini koymuştu.Çoğu profosyonel body builderın çatlağı mevcut öncelikle bunu belirtelim.Yarışmalarda ve poz resimlerinde boyalı oldukları için gözükmüyor sadece.Şöyle birşeyde var zaman geçtikçe zaten o kırmızı görüntüyü veren vaskülerizasyon azalıp yerini bağ doku olıyor ve deri renginde gözüküyor göze batmıyor.

İntegral "derilerini amino asit vs kullanarak inceltmeleri" gibi birşey söylemiş böyle birşey yoktur.Aminoasid deriyi inceltmez.Aminoasit kasları besler.Yarışmalarda bodycilerin derilerinin ince gözükmesinin sebebi yaptıkları diyet ve cardioyla alakalı olarak ciltaltı yağdokularını azaltmalarından ötürüdür.Ayrıca yarışma öncesi su atıcı şeylerde kullanıyorlar.

Yeni çatlak oluşmasını azaltmak için göğüs ve omuz idmanından önce o bölgeyi nemlendirici kremle yumuşatabilirsiniz.

Çatlak tedavisi diye birşey yoktur.Ayrışan derini zamanla kendini bağdokuya bırakır.Kremler bu bağdoku oluşumunu hızlandırdığını idda eder.Herhangi bir dermatoloğa gittiğinizde size vereceği çatlak tedavisi 4-6 aydır.Ki kendileride çok birşey beklememeniz gerektiğini anlatırlar size.

Oluşmuşa yapılacak birşey yok yeni çatlak oluşturmamak istiyorsanız ısınma ve stretchinge önem verin.İyi Sporlar

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

ilgili başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/deri-atlaklar-t105.html?t=105&highlight=%E7atlak
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yar-klar-nas-l-ge-t4415.html?t=4415&highlight=%E7atlak
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...irtiklar-t1428.html?t=1428&highlight=%E7atlak
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş