Cilt Sarkmasını Önlemek İçin...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Fagus tarafından 4 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Fagus

Fagus Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba, ben 25 yaşında, 185 cm boya ve 135 kiloya sahip ölümcül obez bir erkeğim :) Geçen hafta bu lanet kilolardan kurtulmak için diyete başladım. Bugün 8. günündeyim. Fakat diyetisyenin bazal metabolizma hesabıyla bana verdiği diyet 2.700 kalorilik. Oysa ben günlük işlerim nedeniyle hiçbir zaman 2.700 kaloriye ulaşamıyorum. Bu da çok kısa süre içerisinde ve cildin adapte olamayacağı kadar fazla kilo kaybına yol açacak gibi duruyor. Cilt sarkması gibi felaket bir sonuçtan korkarak ayda 2 kilo verecek şekilde 24 ayda 48 kilo verme hedefi koydum kendime. Diyetisyenime de diyetimi güncellettim ve 3.000 kaloriye çıkarttırdım. Ancak diyetisyenin verdiği diyet sanırım çok az ya da hiç spor yapılmaması durumunda belirlediğim kilo hedefini yakalamaya yönelik. Halbuki bu esnada vücut çalışarak cilt sarkmalarını ve kas kaybını minimize etmek istiyorum. Yani yaptığım spor karşısında 3.000 kalori yeterli olmayacak ve ben yine çok hızlı kilo vereceğim. Böyle bir açmazın içindeyim işte. Bilenler lütfen bir akıl versinler. Battaniye gibi sarkmış bir cilde sahip olmamak için ne yapmalıyım? 24 ayda 48 kilo hedefi cildin uyum sağlayabilmesi için yeterli mi? Egzersiz olarak ne önerirsiniz? Vücut çalışmak doğru bir tercih midir, yoksa sadece cardio mu yapayım? Vakit ayırır da cevaplarsanız çok minnettar olurum. İyi günler...

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Vücut calismak cok iyi bir tercihtir,bu sekilde vücudunuza kaslarinizi kullandiginizi ihtiyaciniz oldugu sinyali vererek mevcut kaslarinizi koruyorsunuz böylecede daha fazla yag yakimi yapabiliyorsunuz.VG antremanlarinin yanina kardioda eklerseniz güzel bir beslenme planiyla dadindan yenmez.
    Kendinize belli bir hedef koymussunuz ve bu hedefde gayet mantikli fakat unutmamaniz gereken diyetin ilk zamanlarinda mevcut kilonuzuda göz önüne alirsak Kilo kaybi cok hizli bir sekilde olucaktir fakat zamanla azalarak normal sevilere gerilicektir.
    Kolay Gelsin.

Fagus bunu beğendi.
  3. Fagus

Fagus Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın Bekci Hocam, cevabınız için çok teşekkür ederim. Bilen birinin tavsiyesi olunca içim ferahlıyor. Kiloyu mümkün olan en uzun sürede ve sporla verebilmek için elimden geleni yapacağım. Tabii 8.000 kalorilik pizzalar yiyerek değil :)

Bekci bunu beğendi.
  4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Vaktin varsa forumda bir yag yakim günlügü ac,ordan hepimiz takip edelim hem antreman hem diyetinde neler yaptigina bakariz,senin durumundaki diger arkadaslarada bir yol gösterici olur.orda neler yedigini neler yaptigini paylasirsin Hemde daha disiplinli olursun,alacagin motivasyonda yanina kar kalir:)

Fagus bunu beğendi.
  5. Fagus

Fagus Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Harika bir fikir Hocam! Muhasebeci gibi yediğim içtiğim her şeyi girmeye bayılırım. Aynı dertten muzdarip arkadaşlar da istifade edecekse ne mutlu! Yağ yakım günlüğü diye bir özellik mi var yoksa sıradan bir başlık mı açacağım?

Bekci bunu beğendi.
  6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Basliklarda kategoriler halinde gruplara ayrilmis durumda o sebepten o kategori altinda bir baslik acman gerekir yanlis bir yere actigin basligin kapatilma ihtimali olabilir.yani sen diyet yaparken bunu antreman bölümüne acmanda cok Dogru olmaz:)

Sayfayı Paylaş