Ciddi Simetri Sorunu Yardım Gerekiyor

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve gepettovepinokyo tarafından 25 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gepettovepinokyo

gepettovepinokyo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,
    Sorunum şu; sağ tarafım sol tarafıma göre daha gelişmiş. Birkaç haftadır çeşitli sitelerde yazılar takip ediyorum simetri sorunuyla ilgili ama tatmin edici bilgilere ulaşamadım. Hepsi de yıllardır vg yaptığını söyleyen adamların kimisi “aman programını bırak bi tarafı tek çalıştır bi süre” diyor, kimisi “aynen devam et zamanla kapanıcaktır” diyor. Açıkçası kafam çok karıştı. Forumda da biraz göz gezdirdim yine birbirinden apayrı görüşler var.

Ben de sorunumu yazıp sizden örnek program istemeye karar verdim, umarım ilgilenen birileri çıkar. Yazacaklarım biraz uzun ama okumanızı rica ediyorum çünkü benim için hayat memat meselesi desem yeridir, çok canımı sıkıyor.
    Daha iyi açıklayabilmek için en başından başlıyayım. Yaşım şuan 16. Çok fazla olmasa da kilolu bir gencim, geçen yaz bunun için spor salonuna gittim ve bana kardiyonun yanında yüksek ağırlıklı ağırlık çalışmaları da verdiler ve bunun beni hem daha çabuk zayıflatacağını hem de kaslı bir vücuda sahip olacağımı vs. söylediler. Başta sadece kilo vermek istediğimi söylesem de ısrarla ve uzunca konuşmalarla beni ikna ettiler. Aynı zamanda marangozda da çalışıyordum istediğim bir telefonu alabilmek için. Yaz böyle geçti gitti, 5-6 kilo verdim ve vücudum çabuk şişti bunu pek beklemiyodum. Ama sadece sol taraf şişti, marangozda sağ kolumla neredeyse tüm gün zımpara yaptığım için yeterli dinlendirememiştim. O zamanlar bilmiyordum dinlenmenin de çalışma kadar önemli olduğunu. İşin doğrusu o kadar yormaya bi sakatlık çıkmaması da büyük şansmış. Neyse zaten kilolar nedeniyle çok belli olmadığı için pek üzerinde durmayıp oluruna bıraktım. Şu sıralar herhangi bi çalışma yapmamama rağmen kilo veriyorum. Her gün okul çıkışında futbol oynamam sayesinde heralde. Ve bu simetri sorunu iyice belirginleşmeye başladı. Spor salonuna da dönmek istemiyorum küçük biyerde yaşıyorum tek bi spor salonu var ve pek de profesyonel değiller sanırım biraz araştırdım herkese aynı beslenme ve antrenman programını vermişler zaten parasını da ödeyemem şu sıralar. Yardımlarınıza muhtacım.

Sağ taraf tamamen daha az hacimli sol tarafa göre. Aynaya baktığımda omuz, göğüs, biceps ve triceps daha küçük göremiyorum ama büyük ihtimal kanat da. İki adet ağırlığı ayarlanabilenlerden dumbell aldım, toplamda 20 kg ama azaltıcam kiloyu tabi sizin tavsiyelerinize göre. Sadece dumbell ve vücut ağırlığıyla yapılan hareketleri (barfiks hariç) yapabilicek imkana sahibim. Bana bi program önerebilir misiniz? Ve tek taraflı mı çalışmalıyım yoksa normal mi?

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    foto yollarsan çok daha rahat yardımcı oluruz diye düşünüyorum.ölçü de yazmamışsınız önce psikolojik mi yoksa cidden bariz bi sıkıntı varmı bakmak lazım.

3. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/simetri-t17892.html

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş