ciddi kas kaybediyorum bunu yaşayan varmı.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve blackman tarafından 27 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. blackman

blackman Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    web master
    Yer:
    ANKARA
    Arkadaşlar ben buna anlam veremedim sizden bunu yaşayan varsa yardım etsin.Yaklaşık 3 ay önce 96 kg ve kendimce gayet iyi durumdaydım kollar soguk 46 cm idi.çogunuz biliyosunuz bilek güreşi yapıyorum.3 ay önce bilek güreşine agırlıkla beraber başladım yaklaşık 2 yıldır bilek güreşi maçları yapmıyordum .Her şey mükemmel başladı 2 yıllık agırlık çalışması meyve veriyordu.Hiç bir rakibi hissetmiyordum hatta agır siklette gelecek vadeden agır sikletleri bile hissetmiyo iken yaklaşık 3 haftalık bu güzel film bitti ve ben önce agır siklet arkadaşlara sonra kendi sikletlerime maç vermeye başladım.overtraining oldugumu anladım 2 hafta kadar dinlendim.bu arada ölçü kaybetmeye başladım ve son 3 senedir hiç inmedigim ölçülere indim ramazanda oruç tutmak farz bende tutum fakat iyi beslendim idmanları iftardan sonraya aldım.bastıgım kilolar aynı.fakat ben kendimi 3-4 ay önceki gibi hissetmiyorum biliyorum beslenmeme ve dinlenmeme dikkat ederek tekrar form tutarım bu 1-2 ay sürer fakat ilk defa yaşadıgım bu inanılmaz düşüş hakkında tecrübesi olan arkadaşlar görüş bildirirse sevinirim selamlar."bu arada hepinizin geçmiş bayramını kutlar tekrarının nasip olmasını dilerim." şu an kilom 85 kollar 40,5.

2. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    blackman selamlar. yediğin bir gıdanın kullandığın herhangi bir supplement varsa onunla etkileşimi sonucu olmuş olabilir. bir tarihte bi tanıdığımın başına gelen bir olay vardı. aynı senin anlattığın gibi bir olaydı. bu kişi yediği bir midye (sanırım midyenin içindeki civa nedeniyle) sonucu kullandığı takviyeler (veya ilaç,tam olarak bilmiyorum) ile etkileşimi sonucu kas kaybetmeye başlamıştı. fakat Allah kimseye göstermesin o kişinin bütün vücudu deforme olmuştu. gıdalarla alakalı olabilir tabii.

birde ramazanda bendede ciddi anlamda kas kaybı oldu. artık annem bile bunu gözlemlediğine göre ciddi bir kayıp var demektir. ramazan tabiki bu spordan daha önemli. fakat bu spor için maalesef 2 ana öğün yeterli olmuyor. iftarda yenilen yemek gün içindeki maruz kalınan açlık için enerji olarak kullanılırken, spor için etkili olamıyor. ben kendimde bunu gözlemledim. zaten kendimi spordan soğutmamak için hergün hafif antremanlarla vücudumu sıcak tutmaya gayret ettim. şimdi kaldığım yerden aynen devam ediyorum. vücudum ramazandakinden daha fazla tepki vermeye başladı. vücudumun bu tepkisinin öğün sayısının artışı ve uzun süre aç kalmamakla alakalı olduğunu doğrular nitelikte.

Sayfayı Paylaş