Ciddi desteğe ihtiyacım var!

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Juramento tarafından 1 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Evet, bir kaç yıl önce vg yaptım. Fitness da diyebiliriz. Bacaklarım epey kalındı ve genişti. Genetik etki de var. Spor yaparken güzeldi, sporu bıraktım ve epey iri kaldılar. Boyum 1.87 kilom 98. Vücudumdaki kas kütlesi fena değildir, 3 4 aydır tekrar yapmaya başladım. Şimdi diyetteyim. Ve gerçekten bu konuyla ilgili bilgisi olanlara bir kaç sorum olacak...

1. Bacak bölgemdeki kaslardan ve yağlardan nasıl kurtulabilirim? hepsinden değil ama büyük ölçüde inceltmek istiyorum.

2. Üst bölgem de geniştir, kas kütlem fena değildir, ama diyet ve cardio ile beraber ağır da çalışıyorum. Bu küçülme isteğime engel midir? işimi zorlaştırır mı?

3. Sizce nasıl bir program uygulamalıyım? p90x tarzında bir program+ cardiyo mu, ağırlık+cardiyo mu, yada bu ağırlıklar hafif ağırlık çok tekrar, ağır ve az tekrar yoksa orta ağırlık ve 10 tekrar civarı mı olmalı?

Kafam çok karışık a dostlar... Bilen beyinlerin yardımına ihtiyacım var... Diyet günlüğüm de burada, orada fotoğraflarıma da bakabilirsiniz.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yag-yakimi-gunlugu/juramento-8-eylule-kadar-programda-77748.html

2. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    1. Yağ gittikçe bacaklarında, göbeğinde omuzunda nerende yağ varsa gidecekt,r, önce bacaktan gitsin diye bir kural yok

Kas yıkımına girmediğin sürece kasları inceltme imkanın yok, hem yanlış ayırt ettiğini düşünüyorum, yağ tabakası gittikçe keşke bacağım daha da kalın olsaymış diyeceksin çünkü benimde boyum 190, ve ince bacak uzun boylulara hiç mi hiç yakışmıyor.

Bacak antremanlarına ağırlık ver

2. Karvonen yağ yakımı ile, gündüz kardiyo akşam kas grubu çalışabilirsin. Antremanlar arasında 6 saat olmak kaydı ile kardiyo 30-50 dk, kas grubu max 1,30 saat olmak üzere antreman yapabilirsin. Tabiki diyetin sporcu diyeti olacak, öyle yok meyve filan süt tatlıları vs olanlardan değil. ( tüm bunlar için forumda bilgiler mevcut )

3. sorunun cevabından biraz 2. cevaplarda vermişim ama genede tekrar sayılarını 15 in altına düşürme ama çokta hafif girme. set sayıların 3-4 er li olsun, kas grubu dağılımları, definisyon antreman sistemlerini sitede araştırarak bulabilirsin.

6 ayda 20 kg verdim, six packlerimi gördüm. 102 cm belden 82 cm e indi belim. Bacaklarım 10 cm inceldi demek ki yağ çok fazlaymış. Kollarım ise 41 den 39 a düştü. Yağ nerdeyse oradan gidiyor, seçmek gibi şansımız yok ama şunu söyleyebilirim, 3. ayımda four packler hafif belli oluyordu. Orantılı bir biçimde gidiyor hatta yağlar hiç gitmiyor gibi gelse de eğer siz doğru beslenip doğru çalışırsanız mutlak sonuç kaçınılmazdır. Allah herkese önce sağlık versin, gerisi irademize ve azmimize bakıyor

3. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim cevaplarınız için, bu kadar acemi değilim. Foruma üyelik tarihime ve

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/uye-fotolari/juramentonun-resimleri-9126.html

bu linke bakarsanız yardımı olur. Yağ yakım günlüğüme de yorum yapmışsınız, ilginice teşekkür ederim.

İnanın yağ tabakası gittikçe bacağım daha kalın olsaymış demeyeceğim çünkü gerçekten şu an fazla iri... İncelme olursa dediğiniz gibi yakışacağını düşünmüyorum boydan ötürü, ama o zaman başlarım ağırlıkla çalışmaya...

Şu anlık ağırlıksız squat düşünüyorum, ne dersiniz bu konuda? Aslında üst bölgemde bir tek omuz ve kol tarafımda kas kütlem fazla... Biraz dengesizlik var, sanırım iyi bir program çıkarmak gerekiyor...

Supernatural984 bunu beğendi.
  4. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    sevgili juramento ; squatı ağır girip 15-20 tekrar yapabiliyorsan çok güzel, hatta deathlift ekleyebilirsin hamst. günlerine, biraz ağır girmende fayda var lakin 15-20 tekrar 4-5 set yapsan ne kadar ağırlık koyabilirsin ?

Hipertrofi den korkma ; Bacakların kalınlaşır diye korkma çünkü kh ı sınırlı alacaksın zaten eksi kalori ile günü kapatacaksın. Definisyon döneminde büyümek gibi şansın pek yok ( eğer eski 200-300 kaloirilik diyet uyguluyorsan büyüme olabiliyor ) ama senin uyguladığın tamamen yağ yakımına yönelik olmalı en az 600-800 kalori açığa çıkarsan gayet iyi olur, kas kaybetmemek için proteini arttırıyorsun zaten, yanlız şu olabilir ;
    bacağındaki yağlar gittikçe alttaki şekil ortaya çıkacak. ve sana 1 nacizane tavsiyem, ekonomine uygunsa bcaa nı ihmal etme.

KAs kütlesi konusunda dengesizlik algın değişecektir yağ gittikçe, en iyi olduğunu düşündüğün bölge zayıf bile olabiliyor. Günlüğünü takip edeceğim merakla bekliyorum.

Juramento bunu beğendi.
  5. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    çok sağ ol, gözden kaçırdığım ve bilmediğim noktaları gösterdin. yeme içme konusunda ve tekrar konusunda dediklerini dikkate alıyorum, antrenman programında hafif değişiklikler düşünüyorum. p90x programındaki gibi hareketler, direnç hareketleri gibi... ve dumbell hareketlerini çok hafif ve çok ağır olmamak kaydıyla 14 yada 16 tekrar ile çalışmayı düşünüyorum.

6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    sayın supernatural haklı,yağ tabakası gidince bacağım daha kalın olsa diyeceksiniz :)

7. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    doğrudur lakin bacağımda kas kütlesi de fazla... 10 gündür çalışmıyorum... 10 gündür diyetteyim. 16 yaşımdan beri 2 kere uzun süreli de olsa hiç kopmadım spordan... 9 sene az değil. :) bakalım, squatları da yapıyorum. kendime bir program çıkardım. belki insanların ilgisini çekebilir diye onu derleyip foruma sunabilirim.

8. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    Kararlı tutumunu ve değişimini bekliyor olacağım.

9. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Vallahi ne çıkacak inan kestiremiyorum şu an... :)

10. pasha1050

pasha1050 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    şimdi insanın yagları depolama durumunada baglı bir durum ben mesela definisyondayken çalışmalarımın ilk filizini bacaklarımdaki yagların azaldıgını bacaklarımın inceldigini görerek almıştım ki mutlu oldum benimde bacaklarım fena sayılmazdı kalınlık konusunda ama şöylede bir durum var belinizi incelttiginiz taktirde kalın bacaklar tam bir bb vucutcusu görüntüsünde olacaktır ama istemiyorum diyorsunuz o halde iyi bir diyet programı+sıkı bir kardiyoyla üstesinden gelebilirsiniz inanmanız yeterli sorunuza gelince düşük agırlıklarla çok tekrar yapmalısınız 24tekrardan 4 set şeklinde ama seri olmalısınız ki yaglar yansın size tavsiyem multipower L-carnitine 1800mg 20tüp ben hardline kullandım yararını gördüm ama multipower daha iyidir buna eminim :) menşei Almanya sonuçta ilaç devi...

11. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul

aslında istemiyor değilim... şimdi hayal ettim de güzel bir fizikle bacaklarımın kalın olması güzel durabilir :) Ronaldo'nunki gibi :)

12. pasha1050

pasha1050 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    evet aynen öyle zaten bacaklarında kasların haricinde bulunan yaglar sen zayıflarken oralardanda gidecektir buna emin ol bölgesel yag yakımı diye birşey yoktur yaglar genel olarak her yerden eşit olarak giderler bacak koltuk altı bel göbek vs ama en son ve en inatçı yer göbektir bunun içinde ölümüne bir kardiyo yapmak lazım yada uzun süre yıpratmadan kardiyoyu azimle devam ettirmek

Sayfayı Paylaş