Ciddi Ağirlıklar Basmama Rağmen İstediğim Şekli Alamıyorum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve EmrAksy tarafından 9 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. EmrAksy

EmrAksy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yasım 20. Boy 1.80, Kilo 66

Yaklasık 3 aydır tam anlamıyla Calismaktayım. Vucudumun Tam Anlamıyla Gözle Görülecek Bir Etkisi Yok. Kollarımda Genişlemeler Göhüs Kısmımda Sertleşmeler Vede Şekiller Azda Olsa Var.
    Spora Herqün Genellikle Giderim.
    6-7 Ay Calisan İnsanlar Var Bastığım Ağirliği Basamıyorlar.
    Tmm Ağirlik Basmak Önemli Deli Belki Ama 4 ayıma Giricem Vucudum Tam Anlamıyla İstediğim Gibi Oturmadı. İstediğim Görüntülü Bir Vucuda Sahip Olmak.
    Calişma Programım * Bölgesel

1 Gün - Göqüs
    2 Gün - OMUZ
    3 Gün - PAZU
    4 Gün - BACAK

-----------

3 ay içinde 2 kilo Nitrofull Protein Tükettim. Beslenmeme Dikkat Ediyorum. Süt vede Et Ürünlerini Bolca Tüketiyorum.
    Dediğim Gibi Herqün Spora Gitmeme Rahmen Ciddi Ağirlıklar Basmama Rağmen İstediğim Şekli Alamıyorum.
    Simdiden Tşkürler.

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Nisan 2009
  2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Hergün spora gitmeniz gerektiğini nereden çıkardınız?
    Haftanın belirli günleri dinleneceksiniz ki kaslarınızda gelişim olabilsin.
    Aklınızdaki soru işaretlerini forumda arama yaparak giderebilirsiniz.

3. iskeletor

iskeletor Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum tam bilememekle bereber bunun neden kaynaklandığını tahmin edebiliyorum.
    Beslenmene dikkat ediyor musun ?
    İstediğin kadar fazla çalış ya da ağırlık bas ama beslenmeye dikkat etmezsen inan yaptığın sadece hammallık oluyor.Ben güde sevmediğim halde haşlanmış 4 yumurta beyazı yiyorum.
    ben de 2. ayımın bitmesine az kaldı, 3. aya geçicem çok güzel değişimler oldu.Bence dinlenmeye ve beslenmeye önem ver.

4. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadaşım beslenme ve dnlenmedir eger ki salonda agırlık iyi basıpta yedirerek yapıyorsan .... wallahi 4. cü ayım ve günde antreman olsun olmasın 12 yumurta tam yiyorum.. 6 sabah 6 akşam hemde nefret ederek.... bence beslenmene agırlık ver... heleki yumurtaya yumurtanın içindeki arginin tavuk etinde bile nerdeyse yok... her gün spora gitme haftada iki gün en az dinlen....bunları yap bariz gelişmeler görürsün

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Nisan 2009
  5. iskeletor

iskeletor Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    12 tam yumurta mı ? bence çok fazla, ama sarısı bakımından. günde en fazla 2 sarı tütketilmesi gerekiyormuş.O halde bile ben sadece beyazlarını tüketiyorum oda günde 4 tane beyaz olarak...

6. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    "Spora Herqün Genellikle Giderim."

İşte mesele burada olabilir. Kaslarınız dinlenirken gelişir. Kaslarınızın dinlenirken ki onarımı gelişmesini sağlar.

Ayrıca 3 ayda istediğimiz gibi bir vücut elde edebilseydik keşke... Bu spor biraz sabır sporu. 3 ayda ne bekliyorsun tam olarak anlayamadım. Ayrıca 3 ayda 2 kilo nitrofull protein tüketmiş olmak bir ölçüt yada marifet değil. Günlük ihtiyacınızdan fazla protein tüketirseniz o fazlalık size kas olarak dönmez , yolunu bulur çıkar tuvalete. O yüzden günde 500 gram protein tüketiyor olsan yine sana bir katkısı olmaz.

7. bizonnn

bizonnn Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    TRABZON
    body yapıyosan sabret, bir 3 sene geçsin bakalım. nerde öyle 3-5 ayda gelişme.

fitness yapıyosan o başka...

8. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    kaldırdığın ağırlıktan çok hareketi tam yapmaya çalış..

9. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    emraksy vücut geliştirmek demek her gün gidip yüzlerce kiloyu kaldırmak demek değildir...

%33 antrenman, %33 beslenme , %33 dinlenme...

eğer sen 3. ayını bitirmiş ve hala dinlenmenin önemini kavrayamamışsan, 3 ay boyunca vücudunu lüzumsuz yormuşsun demektir...

kaslar dinlenme esnasında gelişirler... bunu hafızana iyice yerleştir...

haftada en az 3 gün dinlenmelisin... sanırım senin vücudun şu anda overtraining olmuş durumda...

10. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    overtraining kokusu alıyorum

11. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    sana tamamen katılıyorum, kasları yordu yordu, ancak onlara yapılanmak için hiç zaman tanımadı... :(

smltncr bunu beğendi.
  12. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    oooo arkadaş o zamna bizim 2 hafta yaptıgımız ısınma evresini 3 ay yapmış oldu geçrketne çok bir zaman dilimi dinlenme ahh ahh gerçekten o zaman yazık olmuş

13. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Paki akşam saat 19:00 - 21:00 arasında ağırlık idmanı+kardio yapıyor diyelim. Tekrar ertesi günkü aynı saatlere kadar 24 saat geçiyor. Bu 24 saatte vücut kasları kendini toparlayamazmı. İlla her antremandan sonra ertesi gün BB ye gitmeyecekmiyiz?:)

14. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    aynı bölgeyi çalıştıracaksan gitmemen gerekir...
    istersen sen her gün çalış, bir süre sonra forumda gelişememekten şikayetçi olduğuna dair bir başlık açacaksın, tıpkı "Emraksy" gibi... biz de burada yine aynı cümleleri tekrarlayacağız...
    küçük kas grupları kendini 48 saatte, büyük kas grupları kendini 72 saatte yeniler... (parçalı antrenmanlar uygulayanlar için)

başlangıç aşamasında olanlar için ise her gün çalışmak yerine gün aşırı çalışmak kas gelişimi için daha faydalı olacaktır...

Son düzenleme: 12 Nisan 2009
  15. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Benim 1.ayım bitti. Ayın 15 inde bir aylık daha kayıt yaptırcam. 6 hafta boyunca hocanın söylediği hareketlerin aynısını her gün kardio ile birlikte yapmak zorundayım. 1 hafta dala kaldı. Vücudumun şeklinde çok memnunum, fakat şu son araştırmalarıma göre pekte iyi bir olay değilmiş haftada 6 gün antreman yapmak. Zaten yaz ayıda geliyor, düz koşulara çıkacağım. Haftada 6 günlük değilde 3 günlük kayıt yaptırsam, diğer boş günlerimdede düz koşu daha mantıklı gibi gözüküyor, fakat kararsızım genede, çünkü söylenenlerin aksine vücudumda ciddi değişmeler var.

16. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler, dediginiz gibi en mantıklısı 2.ayımı haftada 3 gün aşırı ile bitiriyim, diğer günlerde bakarız. Teşekkürler.

17. EmrAksy

EmrAksy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ------------------------

Herkeze Hayırlı Geceler.
    Öncelikle Yorumlar İçin Tşkür Ederim. Aycan Karde$im Dikkat ettiysen Tam Anlamıyla İstediğim Forma Giremedim Dedim. Nerden Cikiriyorsunuz Overfigin Miging Falan Filan. Sonucta İnesiz 65 Kiloda CiddiAğirlik Basmak (max80) Hemde 3 ayda Her Babayiğidin Harcı Deildir.
    Ve Sununda Kanaatine Vardımki Cok Ağirlik Basmak İyi deil falan soyluyorlar, Kesinlikle Yanlış.

Benim Tek Sorunum :) Vucudumla Barı$ık Olmamak Ve İstirahatime TAM ANLAMIYLA Zaman ayırmamammı$. Bunuda Örenmiş Oldum.

Dipn0t : Avatarındaki Resmi Yeni Fark Ettimde Cok Ciddiyim Vucudum Senden Daha Şekilli Görünüyor :eek: O Dediqin overtring falan deilmiş.
    Baki Buhabbetle, bench_O

Son düzenleme: 12 Nisan 2009
  18. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    1. hangi mesajımda "çok ağırlık basmak iyi değildir" yazıyor?

2. overtrainig= vücudu antrenmanda yorup dinlenmesi ve gelişmesi için ona zaman tanımamak demektir... (senin sorununun bu olduğunu kendin yazmışsın zaten) bizim biyerden bişey çıkardığımız yok... bilmiyorsan araştır öğren ya da sorsaydın onu da söylerdim...

3. 80 kilogram değil istersen 180 kg. bas beni ilgilendirmez, konu da zaten bu değildi...

4. vücudunun şekli de umrumda değil, amacım burada yardımcı olmaktı...

hepsini anladım bilmediğinden yazdın da sonuncu yorumunu yazma sebebin egonu tatmin etmek miydi?

kal selametle...

19. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    bu konuyu buraya açan ben değilim sensin... istersen yazdıklarını bi daha oku, peşinden benim yorumlarımı oku.
    son olarak ta kendi yazdığın en son yorumu oku...

Sayfayı Paylaş