Ciğer Kapasitesi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Beatboxer tarafından 7 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar kardiyo çalışmalarından daha iyi verim alabilmek için ciğer kapasitesini arttırma konusunda önerilerinizi bekliyorum...

Hızlı tempo yürürken bi sorun yaşamıyorum ancak biliyorum ki yağ yakımını hızlandırmak için de tempoyu arttırmam gerekiyor...

Ayrıca kalp atım hızım inanılmaz...Yani nabız uçuo...Dışarı fırlıcakmış gibi oluo...

100m yi 2 tur bile atamadan tıkandığım düşünülürse herhalde durum vahimdir...

Boy : 170
    Kilo : 80

2. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    19 yaşında 200 metrede nabız sorunu yaşıyorsan bir doktora görünmeni tavsiye ederim. Zira kilo fazlan aşırı değil, bu yaşta bahsettiğin kadar az eforla yüksek nabız ihmal edilmemeli.

Doktor EKG çekip herşey normal derse o zaman uzun ve tempolu yürüyüşlerle başlayıp (45-60 dk tempolu yürüme) sonrasında interval çalışmalara geçersin, forumda interval diye aratırsan çok detaylı bilgi bulabilirsin, özetle ısınma yürüyüşünden sonra 1 dk koşu 2 dk (yada nabız normale dönene kadar) yürüme, peşinden aynı şekil devam. Günler ilerledikçe hafif tempo koşma süresi yükseltilip, nabız normale dönene kadar yürüyüş devam. Bir süre sonra bakarsın ve kendindeki gelişmeye kendin bile inanamazsın.

Sağlıklı Günler....

3. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bende genç olduğum için benimde nabız çok yüksek değerlere çıkıyo 179 a kadar zorladığım oldu sana tavsiyem ort. 8-9 km/sn hızla bol bol koşman önce biraz yürürsün sonra koşarsın evet 1 yıl içinde hem kondiyon olarak kasların iyi gelişecektir aynı zamanda damarlarında açılır birde sigara alkol falan var mı eğer varsa bunlar kondisyonunun zayıflığımdaki en büyük etkendir varsa bırakmalısın bunun yaında beslenmede dikkat edersen bol protein al ama elinden geldiğince az yağ tüket ama karbonhidratınıda ihmal etme sakın

4. ebb

ebb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ciğer kapasitesinin düşüklüğü ve nabız atışının yüksekliği bende olmuştu. Ancak benim aile hikayemde herhangi bir kalp damar hastalığı olmadığı için herhangi bir problem yaşamadım.

Destro`nun söylediklerini ciddiye al. Öncelikle doktor kontrolü çok gerekli.

Eğer aile hikayende kalp damar rahatsızlığı çok görülen bir olaysa ben sana doktor olurundan sonra tempolu yürüyüşü tavsiye ederim.

Yok aile hikayende bir problem yok ve doktorda bir problem görmüyorsa,

Haftada 3 gün,

1)20 dakikadan az olmamak üzere tempolu yürüyüş,
    2)20 dak tempolu yürüyüş aralarda koşu
    3)20 dak koşu
    4)Yavaşça artırarak min 40 dak. koşu.

Bundan sonrası senin hedeflerine bağlı.

Ayrıca egzersiz esnasında nabzının 125-140 arasında kalması lazım. Bunun yeni başayanlar için Türkiyede pek bilinmeyen ( en azından ben henüz kimsede görmedim duymadım) kolay yöntemi "Heart Rate Monitor" denilen bir saat ve bir göğüs kemerinden oluşan basit bir aletle yapabilirsin. Bu aletle ilgili bütün detayı Amazon.com ve benzeri sitelerden incelersin. Zannediyorum Türk alışveriş sitelerindede satılıyor. 40 dolardan başlayıp yükseliyordu fiyatı. Ben kullandım çokda faydasını gördüm. Sesli olarak egzersiz esnasında ayarladığın kalp atış oranlarının dışına çıktığında seni uyarıyor.

Ben 32 yaşında bu işi yaptım. Sigara kullanmama rağmen 1 yıl içinde ciğerlerim ile ilgili hiç bir problem kalmadı.

Sen çok daha gençsin. Biraz sabır ve dikkatle çok rahat problemini çözersin.

Sitede atletizm yapan ve atletizim antrenörlüğü yapan arkadaşlar var. Sanırım onlar seni çok daha iyi yönlendireceklerdir.

5. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Hafif Kilo - Çok Tekrar

Arkadaşlar hafif kiloyla çok tekrarlı çalışmanın buna etkisi olur mu??

Yani aldığım bilgilere göre hafif ağırlık + çok tekrar = endurance(dayanıklılık)
    büyük ağırlık + az tekrar = güç + hacim(kütle)

Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

6. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    Beatboxer vücutyapı tipi alarak sen yanılmıyosam Endomorph:yani büyükce yuvarlak baş,yuvarlak hatlar,kısa kalın boyun,enli kemikli göğüs çatısı yağlı kemikli gövde kısa geniş el ayaklar bunlar başlıca özelliklei Endomorph:özelliğine sahip tipler:vücut geliştirme açısından,ölçü almaya kuvvetlenmeye ve gelişmeye uygun bir yapıya sahiptirler.Dezavantajları ise yağlı ve geniş vücut yapılarıdır Başarı için düzenli mide ve bel çalışmaları ile 'definition' denilen özel bir yağ atıcı program ile çalışmaları gerekmektedir.Genelde rahat ve huzurlu tiplerdir.Çok setli ve çok tekrarlı hafif kilolarla çalışma iyi neticeler aldırır.Kalp sorunu içinde hemen bi doktora gitmekte ve test yaptırmakta yarar var.kendinde kalp atış hızına bakabilirsin bu pratikte bilek veya şakak parmakla hafifçe dokunularak 15 saniye süreyle tutulur ve çıkan sayı 4'le çarpılır.

7. upgrader

upgrader Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    astsubay
    Yer:
    ADANA/CEYHAN
    beat boxer ben asker deyken 3000 metre sınırı 13,30 du ben 14,40 da falan geliyodum depar çalıştırdlar bana ciğer açmak için ben çok acı çektim o kadar zorluyordum ki her seferinde kusuyordum ama artık ben 11,27 civarı koşuyorum ve kendimi sanki kahramanmışım gibi hissediyorum şunu söyleyeyim çok özverili çalışman lazım interval çalış demişler sana doğrudur çok faydası olur intervalin 800 m oluyo heralde intervaller bir de vücu yapısıyla alakalı bak benim boyum 1,81 kilom 70 ben zayıfım ama gücüm yok koşamıyordum. ama beslenme ve uykuyla çok güzel sonuçlar alırsın ve çok moralli olursun gün boyunca yorulmak bilmezsin sıkı çalış ciğerlerin yanınca bırakma yavaşlamamaya çalış kolay gelsin kardeşim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:58 ----------

beat boxer musa endurus diye bir koşucu serumu var 80 tl falan düşünürsen onu bi dene ben de alacam

Sayfayı Paylaş