Chest press vs Şınav

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve uday tarafından 22 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. uday

uday Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,

Ben bu spora yaklaşık iki ay önce başladım ve adaptasyon için verilen başlangıç programını uygulamaktayım.

Merak ettiğim bir konu var. Programımda chest press dediğimiz makina da var ve ben 3x10 luk setlerle bu hareketi yapıyorm. Ağırlığı da 3. setin sonunda ekstra bir tane daha yapamayacağım seviyeye çekiyorum. Ancak şunu farkettim ki evde ayaklarım yüksekte ellerim yerde iken yaptığım 3x20 şınavdan sonra göğüs kaslarım chest press sonrasındaki haline göre çoook daha hacimli duruyor ve çalıştıklarını hissediyorum. Acaba ben mi chest pressi yanlış yapıyorum yoksa şınav chest pressten daha mı iyi?

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    şınav daha fazla zorladıpı için öyle geliyor olabilir ayaklar yüksekte olunca üst göğüse daha fazla vurur ondan zorlanmış sınızdır.

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.331
    Ödül Puanları:
    123
    göğüs kasları üzerinde oluşturduğun gerilim şiddeti ve süresi önemli...

yani, chesti kaç kilo ile yaptığın konusu önemli?...

şınav iyidir ,ancak belli bir süreden sonra "hipetrofi "yaratabilmek için yeterli gelmez,zira yaratılan gerilim ,vücut ağırlığı ve sabit olduğundan yeterli olmaz...

Sayfayı Paylaş