Cheat day hakkında yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hungwell tarafından 2 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Hungwell

Hungwell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhaba.1 hafta önce fitness a başladım ve belirli bir diyet üzerindeyim.Amacım yağ yakmak ve fit bir görünüme kavuşmak. Diyetim hakkında 2 sorum olacaktı.

1- Sabahları Yulaf+Süt+Biraz bal , Öğlen yağ ve tuz olmadan tavuğun göğüs kısmı yanına biraz domates ve yoğurt , akşam iste tavuklu salata ile öğünümü bitiriyorum. Ara öğünlerde de elma ve ya muz tüketiyorum. Acaba diyette yanlış yaptığım herhangi bir yer varmı ?

2- İnternette araştırmalarıma göre böyle diyetlerde cheat day yapmak gerekiyormuş vücudun diyete adaptasyon sağlamaması için.Haftada bir gerçekleştirerek yağ yakım seviyesini azaltmadan sürekli devam ettirilebilineceği söyleniyor. Acaba bu sistem doğru mu ?

Şimdiden teşekkürler.

2. Hungwell

Hungwell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yardım edebilecek hiçkimse yokmu ?

3. Ufuk Kortag

Ufuk Kortag Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makina Müh. Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    1. sabahları yumurta ekle öğününe ve balı çıkart şahsi fikrim hatta sütü de kesebilirsin.
    2.yağ seviyen kaç ve kaç kilosun bunlara göre cheat day veya cheat meal yapabilirsin ben sana cheat meal öneririm yani mesela pazar günü bir öğünde istediğini ye sonra diyete devam yani 1 öğün kaçamak

Sayfayı Paylaş