Ch1vas Bulk Antreman Günlüğü (ektomorf)

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve ch1vas tarafından 29 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Abi az zeytinyağı kattım cok kuru olmasın diye ama tuz şeker ilavesi yok , benim cok hosuma gitti :) kendimi frenlemesem bütün hepsini bi günde yiyebilirim :)

Bekci bunu beğendi.
  2. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Antremanlarıma ara vermeden devam ediyorum, ama siteye girme fırsatım olmuyo antremanı sistemim aynı ters piramit bu hafta sona eriyor , Temel hareketlerden oluşan bi antreman sistemi pilramit şeklinde başlıcam Detaylı olarak tutmaya başlıcam pazar gününden itibaren günlüğümü ,

Asıl foruma girme nedenim aldığım bilgiye göre Kai Greene 15 şubatta Türkiyeye geliyormuş,

herkese iyi günler , iyi forumlar

odgilmis ve egemennn bunu beğendi.
  3. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    uzun zamandan beri geri döndüm sonunda buyrun bugün omuz antremanım vardı detayları

Dumbell shoulder press 6 set 8-5-6-6-12-15 tekrar
    Barbell shoulder press (ayakta) 6 set 8-5-6-6-12-15 tekrar
    Barbell Upright row 6 set 8-5-6-6-12-15 tekrar
    Face pull 6 set 8-5-6-6-12-15 tekrar
    barbell shrug 6 set 8-5-6-6-12-15 tekrar

Yarın Bacak antremanım var =) herkese iyi akşamlar

Lorethlorien ve egemennn bunu beğendi.
  4. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Herkese iyi pazarlar, Yeni programıma başladım ve Bugün Salon boş olduğundan pazar günleri her zaman göğüs günüdür benim için ;)
    1 Aylık izole hareketlerden mümkün olduğunca uzak antreman programımdan sonra iyi bi güç artışı olmuş bende, yeni antreman programımda Piramit sistemini uyguluyorum buyrun Göğüs + kalf detaylarım

Göğüs

Barbell bench press 5 set (12-10-8-6-4) tekrar
    Flatt dumbell fly 4 set (15-12-10-8) tekrar
    incline dumbell press 5 set (12-10-8-6-4 ) tekrar
    Cabble crossover 3 set (15-12-10-) Tekrar

Kalf
    Kalf press (leg press makinasında) 5 set 20 tekrar

Ara öğün için fıstık ezmesi yapmıştım fotoğrafını koymuştum bugün de kuruyemişciden badem ceviz yerfıstığı aldım 3 ünü karıştırcam ama yer fıstığı en ucuzu olduğu için yer fıstığı oranı fazla olcak :=)
    Herkese spor dolu günler

5. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Herkese merhabalar, Böyle Program değişikliklerine gittiğim zaman ilk antremanda hep kas ağrıları hissediyorum Bugün azda olsa hala göğsümde agrı var, Pazartesi sırt çalıştım sırtımdada ağrı var seviyorum bu ağrıyı =) Daha önce yapmış olduğum fıstık ezmesini bu sefer içine badem ve ceviz parçacıkları katarak yaptım tadı efsane oldu =) Herkese öneririm tarifi için foruma konu açtım
    https://www.bodyforumtr.com/threads/badem-ve-ceviz-parçacıklı-fistik-ezmesİ.104076/

Sırt Antremanı detaylarım,

Barfiks 3 x max
    Bentover Barbell row 4 set (12-10-8-6 )
    Widegrip latpull down 4 set (15-12-10-8)
    Single arm Dumbell rown 4 set (12-10-8-6)
    straight arm pulldown 4 set (15-12-10-8)

Herkese iyi Forumlar Saygılarımla , okuduğunuz için teşekkür ederim

egemennn bunu beğendi.
  6. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Savaş hocanın 12 haftalık programına omuz ile başladım , Bugün Bacak antremanım var dünkü omuz antremanım,

Dumbell shoulder press 8x6 ( 26 şar kg)
    Lateral raise 8x6 (12 şer kg)
    Seated Bent-Over Rear Delt Raise 8x6 (8 kg)
    Dumbell shrug 7*6

Herkese iyi sporlar

7. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Çarşamba günü trafik kazası geçirdim düz yolda giderken 0 suçluyken , iki araba kafa kafaya çarpıştı bi tanesi ordan bana arka sol çamırluktan vurdu bende hakimiyetimi kaybettim spin attım yolda , Yaralılar hastaneye kaldırılanlar var arkadaşlar aldığım ders her ne olursa olsun emniyet kemerini takın mutlaka takın !!! 1 yaralı hala hastanedeydi bugünde aradığımda:( emniyet kemeri olsa bu durumda olmucaktı belkide

Çarşamba günü kazadan dolayı karakoldaydım ve kol günümü atlamış oldum bugün 1 er hareketle biceps ve tricepste çalıştım

Bacak

Squat serbest 8x6 (60 kg)
    Leg curl 7x6 (59 kg)
    Leg extension 7x6 (59)
    Calf press ( leg press makinasında) 7x6

Negatiflere her zaman dikkat ettim , leg extensionda yukarıda bacakları 1-2sn tuttum cok iyi hissediyosnuz tavsiye ederim ,

Triceps

Lying triceps extension 8x6 (20 kg)

Biceps

Alternative dumbell curl 8x6 (16 şar kg )

Suplement olarak caseine 1 ay ara verdim yörsanın kahvaltılık lorundan aldım geceleri 100 gr yiyorum bakalım cok fark edicekmi eğer etmiyosa gerçekten bayagı bi fiyat farkı oluyor,

Protein tozumuda dymatize iso100 aldım. Tadını cok begendim çikolatalı.

Bca olarakta inner armour bca freak aldım . Xtend kullanıyordum bu farklı marka kullanmak istedim. 12:1:1 oranı var bodybuilding.com dada 9.1 oy almış ama tadını beğenmedim .

Herkese iyi akşamlar , okuduğunuz için teşekkür ederim tekrar söyliyim Emniyet kemeri hayat kurtarır.

8. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    cok geçmiş olsun abi bende bi sürücü adayıyım emniyet kemeri önemli takarsak bişey kaybetmeyiz:) spordada önemli kemer :=) konuya bağlamak istedim kolda nasıl verim aldın nasıldı pump falan

9. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    pişmemiş olarak kaç gr bulgur koyuyorsun su ile beraber

10. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Eklemeyi unutmuşum tartıda 74.1 kg yi gördüm dün günlüğü tutmaya başladığımda 68.5 kg dım

Teşekkür ederim verilmiş sadakam varmış derler ya aynen öyle bi durumda 1 araba pert oldu . Egemen cok güldürdün beni ;) bugün bütün salonda kemer aradım bulamadım, kendime ilk fırsatta kemer alıcam :)

Gerçekten cok zorluyor ben beğendim programı, bişi kaybetmem herhalde ama son zamanlarda yaptığım programlarda verim aldım zaten savaş hocanın kendisidr söylüyor bu yükleme evresi gibi düşün , takip ettiğim kadarıyla verim alanlarda var ama herkeste aynı sonuc alcak değil herkesin bünye farklı sonuçta.

Bulguru ben 2 günlük yapıyorum göz kararı pişince yerken tartıyorum onun için pişmemiş olarak tam gr veremem

egemennn bunu beğendi.
  11. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    ne kadar karbon hitrad olduğunu nerden anlıyorsun

12. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Tam gramı gramıma tutmasada benim göz kararıyla koyduğum suya göre 100 gr bulgurdan 220 gr gibi pişmiş bulgur cıkıyo , ama herkesin koyduğu su değişir bi kere öyle hesaplamıştım, bulgurların 1 parmak fazlası kadar su koyuyorum ben. Ama tam hesap yapmak isterseniz 100 gr bulgurla, koydugunuz suyuda ölçerek koyarsanız 100 gr pişmemiş bulgurdan ne kadar pişmiş bulgur cıkıyo diye ölçebilirsiniz,

13. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    ben 100gr pişmemiş bulgura 200ml su koyuyorum ne kadar olursa hepsini bir öğünde yiyorum
    paketin arkasın da 100gr da 71 gr karbonhitrat yazıyor oran lar değişirmi yoksa pişmemiş oranlar geçerlimi

14. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Paketteki oranlar pişmemiş ağırlığın oranları

Pazar Günü Göğüs Antremanım 8x5-6

Flat dumbell press : 8x6 (28 şer kg ile)
    incline bench press 8x6 (35 kg -olimpik bar dahil değil agırlığa)
    close grip bench press 7x6 ( 32.5 kg -olimpik bar dahil değil)
    Dumbell fly 7x6 (18 şer kg son 2 set 5 tekrar)

Dinlenme süreleri 90sn olarak verilmiş ama ben 60-80 arası tutuyorum genellikle 60 sn 90 sn bana cok uzun geliyor salonda canım sıkılıyor beklerken

Programı cok sevdim, gerçekten zevk alarak uyguluyorum,

Herkese iyi forumlar, spor dolu haftalar

egemennn bunu beğendi.
  15. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Günlüğü tutmaya başladığımdan beri tahmin etmediğim kadar kilo aldım, çok fazlada yağlandığım söylenemez. Savaş hocanın beslenme düzeninin hemen hemen aynısını zaten ben Günlüğü tutmaya başladığımda cıkarmıştım kendime demekki bazı şeyleri doğru yapabiliyorum. Yine savaş hocanın bulk antreman sistemini başlamıştım, Bu programda gördüğüm beslenmeniz gerçekten cok iyi olmalı.
    Bugün sırt antremanın vardı normalde son hareket back extension (ağırlıkla) bu harekete ısınmadım. Deadlift koydum yerinezaten hocada deadliftte olabilir diyor videosunda. Salonda kemer sıkıntı olmaya başladı Önümüzdeki ay kendime kemer alma niyetim var. Buyrun antreman detaylarım

Barfiks Vücut ağırlıgıyla 8 set ( 11-8-7-6-5-5-4-4 tekrar)
    underhand grip pull down 8x6 ( 59 kg)
    Seated cable row 8x6 (59 kg)
    Deadlift 5x5(75kg) (öncesinde 3 set back extension yaptım )

ABS

Cable crunch 4x12
    hanging leg raise 4x10 (dumbell ile)

Okudunuğunuz göz gezdirdiğiniz için teşekkürler ,

egemennn bunu beğendi.
  16. Provision

Provision Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Tek bir seferde bütün günlüğünü okudum.Çok iyi gidiyosunuz tebrikler.6 kilo bir ekto için efsane bence.Ben eylül ayından beri 3-3.5 kilo arası kazanabildim malesef.Durmak yok yola devam :)

ch1vas bunu beğendi.
  17. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Teşekkür ederim , okuduğunuz için ve tebriğiniz için , kilo almak için karbonhidratı hiç yemediğim kadar yemeye başladım gercekten zorlanarak yemek yiyorum bazen boğazımdan geçsin diye suylada yediğim oldu, ama bi hedefim var bu hedef doğrultusunda ilerliyorum. Bu günlükte hedefe ilerlerken benim en iyi yardımcım. Giriyorum bi arkadaşıma anlatır gibi buraya yazıyorum :))

18. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28

19. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Merhabalar 3 gündür foruma giremiyordum çarşamba kol günümü atladım birer hareketle bacak günüme ekledim. Suplement olarak creatine de bu sene bb.com da yılın en iyi kreatini seçilen beast creature kulanmaya başladım , pre workoutda jack3d micro getirttim. Türkiyede herşeyde olduğu gibi suplementtede kazıklandığımızın bir kez daha farkına vardım. =)))

Antreman detaylarım

PERŞEMBE OMUZ
    Dumbell shoulder press 8x6 ( 26 şar kg)
    Lateral raise 8x6 (12 şer kg)
    Seated Bent-Over Rear Delt Raise 8x6 (8 kg)
    Dumbell shrug 7*6

Cuma

Squat serbest 8x6 (60 kg)
    Leg curl 7x6 (59 kg)
    Leg extension 7x6 (59)
    Calf press ( leg press makinasında) 7x6

Triceps

Lying triceps extension 8x6 (20 kg)

Biceps

Alternative dumbell curl 8x6 (16 şar kg )

YARIN CHEST DAY >>>>>

egemennn bunu beğendi.
  20. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    merhaba herkese , antreman detaylarımdan önce dün alışveriş için metroya gittim yulaf ezmesi hepimiz tüketiyoruz. metronun kendi markası aro 1kg yulaf ezmesi 6.5 tl , Etininki 500 gr 4.25 tl gibi fiyatı Yulafıda bol tükettiğimiz için hemen hemen yarı yarıya gibi bir fark doğuyor, Pınar Light süt 3.10 TL, Dimes %100 üzüm suyu 2.75 tl ye aldım diğer marketlerle arasında ciddi fark var aklınızda bulunsun. Yörsanın lor peynirini bulamadım yörükoğlu lor aldım tuzsuz, Herhalde lor bana cazip gelmiyor fiyat olarak ucuz oluyor fakat üstünde peynir altı suyundan yapılmıştır yazıyor acaba whey ' e mi giriyor ? ondan Herhalde gelcek hafta Casein e geri dönücem, Buyrun antreman detaylarım

Pazar Günü Göğüs Antremanım 8x5-6

Flat dumbell press : 8x6 (28 şer kg ile)
    incline bench press 8x6 (35 kg -olimpik bar dahil değil agırlığa)
    close grip bench press 7x6 ( 32.5 kg -olimpik bar dahil değil)
    Dumbell fly 7x6 (18 şer kg )

Sayfayı Paylaş