Ch1vas Bulk Antreman Günlüğü (ektomorf)

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve ch1vas tarafından 29 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Teşşekkür ederim :)
    Deadlift i bu zamana kadar hep bacak antremanımda kullanmıştım ve bent over rowuda ilk defa programıma aldım zaten bu program jim stopani nin kendi sitesinden alınmış program bı sıkıntı olmuyor ama güçte ciddi bi düşüş oluyor ama program cok hoşuma gidiyor :) zevk alıyorum ciddi derecede :)

egemennn bunu beğendi.
  2. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    omuz günümdü bugün güzel bi omuz antremanı geçirdim çalışırken agırlıkları değil kasları çalıştırdım. hep yaptıgım hataya düşmedim agır kaldırcam diye momentumu kullanarak sadece agırlıgı çalıştırmak lateral raise de bilhassa bu sefer yavaş yavaş yedire yedire yaptım hareketleri. antreman detaylarım

dumbell shoulder press : 4x8 (20-20-20-20şer kg) (normalde smith machine shoulder press vardı programımda ama smith machine dolu olduğu için bende dumbell shoulder press yaptım)

dumbell upright row: 4x8(12-12-12-12 şer kg)

lateral raise :4x8 (8-10-10-10ar kg)

Seated Bent-Over Rear Delt Raise:4x8 (4-4-6-6şar kg ile) (normalde reverse peck fly yapıyordum yine makine dolu oldğu için bu hareketi yaptım )

dumbell shrug :4x8 24 şer kg ile

Bi ayrıntıya değinmek istiyorum oturduğum sitede boş bi yer var spor salonu olarak planlanmış ama hayata geçirilmemiş.Kendim zaten makina imalatı yapan iş yerim var dolasıyla kaynak torna demir vbenzeri malzemelerde sıkıntım yok kafamdaki plan o odayı kendim için hayata geçirmek. 20 kg lik bi agırlığın bana işlerim müsait olunca maliyeti 25-30 tl gibi mesela. Kendime 1 bench 1 squat rack yapıp 2 şer adet dumbell boş bar alıp, 1 z bar , 1 normal bar alıcam. Üstüne birde latpulldown gibi çalışabilceğim agırlık istasyonu araştırcım 0 veya ikinci el koşu bandımda var onuda indiririm zaten orda 1 de bisiklet var.Dips ve barfiks için demir zaten kolay. Fıstık gibi evimin dibinde böyle bi salon yapıcam. Yöneticiylede konuşup eger yarı parasını siteden ayarlayabilirsem mesela agırlık istasyonunu siteye aldırtabilirsem 2-3 ay içince hayata geçiririm büyük ihtimal. Salondan farkı kalmayan home gym olcak bakalım.

Saygılarımla herkese iyi akşamlar

Lorethlorien bunu beğendi.
  3. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    umarım olur abi salonda sıra beklemek, kalabalıkta yapmak hiç hoş değil. yalnız başına yaparsın kafan rahat olur evin yanında zaten bi duş bi yemek miss :)

ch1vas bunu beğendi.
  4. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Hayırlısı zaten yapmaya başlayınca atmaya başlarım resimlerini

Lorethlorien bunu beğendi.
  5. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Günlüğümü takip edenlere bacak gününden selamlar :)

Bacak antremanımda kalf calısamadım maça yetişmem lazımdı :)) mecburen erken cıkmak zorunda kaldım. Antremanıma bu hafta devam ettiğim 4x8 e devam ettim fakat izole hareketlerde 12 tekrar yaptım.front squatta formu tam yakalayana kadar düşük agırlıklarla calısıyorum. antreman detaylarım

Squat 40-50-50-50kg x8 tekrar
    Front squat 20-20_20-20x8 tekrar
    Leg press 93-_93-93-93x8 tekrar
    Leg curl 45-45-45-45 x12 tekrar
    Leh extension 52-52-52-52 x12 tekrar

Yumurtalarım hayati önem taşır hayatımda :))
    [

Eresbos bunu beğendi.
  6. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Herkese iyi pazarlar :) dün ölçüme girdim 68.5 kg dan 73.3 kg ya cıkmışım.yağ oranım %2.3 artmış cok büyük bi rakam ama 15 gün azerbaycanda su yerine cola içince alkol vs vs alınca böyle oldu galiba önümüzdeki ayda giricem ölçüme yağ oranımının değişimine göre değiştirebilirim beslenmemi. Kas kilomda 56.9kg dan 58.6 kg ya cıkmış. Yağ oranımdan moralim bozuldu ama azerbaycandaki yediklerim içtiklerim ve doğal olarak bayramdakilerde üst üste bindi böyle bişi ortaya cıktı. Beni tek tatmin eden aldığım kas tı ama moralimi bozmak yok :) ekto vücut için yağ hiç bişi :)

Bench press 45kgx6 50 kgx6 55kgx5 -55kgx5
    İncline bench 40-40-40x6- 40x5
    Dumbelll press 20 ser 22 ser 22-24x6
    Dumbell fly -16kgx10-18x10-18x9-18x9

Herkese iyi sporlar ağırlığa değil çalıştığınız kasa odaklanın ..

Created By Loss, requ., egemennn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Bar dahil degil dimi ? :)

8. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Olimpik barla bar dahil değil :) belirtmeyi unutmuşum :)

requ. bunu beğendi.
  9. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Supplementler gercekten cok fazla..disiplinli ve duzenli bir sporcu oldugun belli...istedigin hedefe mutlaka ulasirsin...supplementleri biraz elemeni tavsiye ederim..basarilar..

ch1vas bunu beğendi.
  10. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle iyi sporlar
    uyguladığınız antrenman programından bahsedermisiniz yada yazarmısınız eğer özel değilse

11. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    teşşekkür ederim.. Ama suplementler bence dogru kullanıldğı zaman fazla değil gerçi gelecek ay test e girmeyi planlıyorum o zaman daha net şeyler söylemem mümkün ...
    Antreman programımı birebir zaten bu günlüğümde tutuyorum =) okursanız tek tek hangi hareketi nasıl kaç set çalıştığım günlüğümde yazılı....

12. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    evet ama mesela 1 gün 4x8 ken diğer bir gün aynı kas grubunu 4x12 girmişsiniz anlayamadıgım için sordum
    bende bu aralar program arıyorumda hangi gün hangi kas grubunu ve hareketleri yazarsanız anlaması daha kolay olur:)

13. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Her gün tek bölge çalışıyorum ama her hafta set sayılarını değiltiriyorum bu hafta 4x12 ise diger hafta 4x8-10 3. Hafta 4x6-8 4. Hafta 4. Hafta 4x 4-6 tekrar yapıyorum . Fakat bazı izole hareketlerde fazla tekrar yapmayı tercih ediyorum. Ama normalde izole hareketlerdede aynı sistem gidiliyor. bu program jimstopani.com dan aldım ve aklıma cok yattı 4 hafta böyle yaptıktan sonra 2. Ay programdaki hareketler değişiyor.

Göğüs günü 3 temel 1 izole hareket var mesela :) cok hoşuma gidiyor böylede olunca bence hacim için güzel program olarak gördüm bende ondan uygulamaya başladım .

14. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Paraylami aldiniz ?

15. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
  16. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Herkese iyi akşamlar göğüs antremanım cok yararlı geçmiş olacakli göğüslerimde agrı vardı bugün :) ... Sırt antremanım vardı detayları buyrun ....

Deadlif 50x6 - 70x6. -80x6 -85x5
    Barbell bent over row 30x8- 40x6-50x6 - 50x6
    Wide grip latpulldown 52x6 - 59x6-59x6-59x6
    Reverse grip latt pull down 59x6 -59x6 -59x6 -66x5
    Seated cable row 45x6 -52x6 - 52x6 -59x6

Kalf

Leg press te calf press 127x15 -127x20 -127x20 - 127x20 -127x20

Herkese iyi sporlar

egemennn ve Lorethlorien bunu beğendi.
  17. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Antreman günlüğümde bicepsler le ilgili bi çeviriyi paylaşmak istedim .. küçük bir blog tutuyorum kendi çapımda amacım yabancı sitelerden çeviri yapıp araştırıp bişiler öğrenmek blogumu takip etmek isteyen olursa http://fitnesshi.wordpress.com
    Facebook sayfası: https://www.facebook.com/fitnesshi1?ref=hl

Bugünkü paylaştığım yazı
    BİCEPS ,CURL HAREKETİ NASIL YAPILIR ? BİCEPS ÇALIŞIRKEN EN ÇOK YAPILAN HATALAR

Çoğunlukla bütün biceps hareketlerinde yapılan bir yanlıştır.Ne zaman Biceps çalışsanız ağırlığı arttırmak istiyorsunuz.Fakat yüksek ağırlıkla çalışcam diye biceps formu bozuluyor. Ağırlığı bicepslerle değil sallanarak tüm vücutla kaldırılıyor.

Curl hareketlerinde Dirsekler kilitli olup bir menteşe görevi görmelidirler Öne doğru kaydıkları zaman devreye ön deltoidler girer. Bu da Bicepslerinizi büyümeye zorlayacak kadar çalıştırmaz. Biceps hareketi size omuz ve biceps hareketi olur.

Dirsekleriniz bedeninizden ayrıldığı zaman hareketin en üst seviyesinde size dinlenme olanığı verir ki buda kas gerilimini azaltır.

Biceps çalışırken dirsekleriniz sabit olsun, ağırlığı değil kaslarınızı çalıştırın, Fazla ağır kaldırcam diye biceps leriniz yerine bütün vucudu çalıştırdığınızda salonda boşa vakit geçirirsiniz kaslarınızı değil ağırlıkları çalıştırmış olursunuz.

http://goo.gl/mHnDh9

Son düzenleme: 14 Ekim 2014
    mtnergl, Lorethlorien, egemennn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    İyi akşamlar herkese 1 günlük off günümün ardından bugün kol günüm vardı gecen hafta kol gününü atlamıştım bayram dolaysıyla. Bugün özellikle biceps calısırken yukardaki makaleye dikkat ederek calıstım ve ben forumu bozarak calısıyormuşuö agırlık düşürüp çalışmaya başladım . Antreman detaylatım

Close grip bench 30x6 -40x6 -40x6 -45x6
    Dumbell triceps overhead extension 20x6- 20x6 -20x6 -20x6
    Triceps pressdown 45x6 - 54x6 - 59x6 -59x6 ( bu makinada galiba sorun var agırlıkları yanlış hesaplıyor yada makara sistemi hafifletiyor bu kadar agır calışmamın imkanı yok ama yazan agırlıklar bunlardı gelecek haftaya bilgi açısından agırlıklarıda yazdım )
    Ez bar curl 20x8 - 20x6 -20x6 - 20x 6
    İncline alternative dumbell curl 8x6 - 8x6 - 8x6 - 8x6
    Hammer curl 10x6 - 10x6- 10x6 - 10x5

Yazı başında bahsettigim su form bozuklugu özellikle resimdeki gibi dirseklerin öne kayması ki etrafıma baktım 8kişiden 6 sı bu hatayı yaptı .

Bu antremana başlamadan bi foto omuzdan gecen bu damar cok hoşuma gidiyor :)

Herkese iyi akşamlar

Mr X ve egemennn bunu beğendi.
  19. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Resmin ilginçliğinden çok o yumurtaların o şişeye nasıl girdiğini düşündüm:)ya sahı @ch1vas o yumurtaları nasıl soktunuz o su şişesine:):)hadi soktun nasıl çıkarıyorsun kırmadan??:):)

ch1vas bunu beğendi.
  20. ch1vas

ch1vas Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle @Bekci yaşca benden büyük oldugunuz için abi diye hitap etmek istiyorum iznin olursa

Resme dikkatli bakarsan abi şişenin çatlak gibi bi yeri var el gircek kadar kesik orası ordan koyuyolar :) ordanda çıkartabiliyorsun :)

Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş