1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

CEW!Q 6 hafta(6*6) + 2 hafta(3*1)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve CEW!Q tarafından 24 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar arkadaşlar,
    Ben 18 yaşında 80 kg 1.80 boyunda üşengeç, anormal bir sporcuyum. Fotolarımdanda anlaşılacağı gibi biraz yağlı vücudum bunun nedeni geçen yaz bel fıtığı ameliyatı olmam, vücudum yaklaşık 6 ay boyunca bir fiil dinlenmenin ötesinde hantallaştı.

Ameliyattan önce hayat sporum basketbol idi. Ameliyattan sonra ilk sporum boks oldu. 86 kilo ile boksa başladım, derslerim ağırlaştı, boks salonu çok uzak olduğu için ne yapayım ne edeyim, askeri mülakatlarda yaklaştı en iyisi evimin yakınındaki bb salonuna gideyim dedim. BB ye ilk başladığımda 82 kilo idim. Şimdi ise 78-79 kiloyum.

Başlıktanda anlaşılacağı üzere ilk programımı 6 hafta boyunca haftada 6 gün yaptım =

1-- 15 dk > düz yürüyüş (15 dk da 60 - 70 küsür kaloricik) =))

2-- 15 dk > Uzay yürüyüşü (hasta ediyor ne kadar doğru bilmiyorum fakat 15 dk da 300 küsür kalori)

3-- Lat Rowing (Öne) > 5*20 (50kg)

4-- Karna Çekiş > 5*20 (50kg)

5-- Kelebek > 5*20 (45kg)

6-- Barfiks + Mekik vs.

+
    Şu an bu programdan sonraki 2.haftadayım.

1.5 hafta boyuncada

haftada 3 gün olarak geldim, program ağırlaştı 1 gün vücudumu dinlendiriyorum. Programım ise => (İsimleri pek bilmiyorum, hocamın yazısı zor okunuyor)
    =))

1 -- Karna Çekiş 20*5

2-- 20 dk Ay Yürüyüşü (Yaklaşık 360 kalori felan)

3-- Duayn Sholder Pres 5*20

4-- Cembil crosta daterel peising 5*20

5-- Duayn İnclayn pres 5*20

6-- Kelebek 5*20

7-- Buyn Bikloyn pres 5*20

8-- fronk pull down rowing 5*20

9- Lat rowing (enseye) 5*20

10-- Heml çift dambıl corl 2*30 + 3*15

11-- Tek dambıl dreps 2*20 + 3*15

12-- Mekik - Barfiks

Hoca bunlardan 3*10 ar kez yap diyor fakat ben nasıl olsa vücudum bir gün dinleniyor, iyice kasmışken kasayım diyorum, çünkü diyer düşük setlerde pek kaslarım çalışıyor gibime geliyor birşey hissetmiyorum kısacası.

BESLENME ise = Ekmeği sadece sabahları 1 dilim felan yiyorum, başka yok. Şeker yok, sadece günde 1 adet çayın içine 2 kaşık şeker. Bol meyve, bol süt, bol pilav, bol et, yağ yok, tuz yok, bol su, mısır gevreği, bazen antremanlardan önce limon. Bu kadar. (Not haziran ayında dersler biter bitmez düz koşulara çıkacağım, saygılar.)

Ekli Dosyalar:

2. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hareketleri 5 set 20 tekrar yapman aşırıya kaçtığını düşünüyorum.

CEW!Q bunu beğendi.
  3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Bencede..Sen cok tekrarla pump etkısını yakalıyorsun ve kasları 8-10 tekrardan daha cok zorladıgını sanıyorsun fakat once setlerını 10 tekrar yapıp daha sonra ıstersen 20 tekrarlık bı son set yaparsın pump ıcın ıste o zaman gorursun kasları zorlamayı...

4. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için teşekkür ederim. Bende bu set konusunda kararsız kalıyorum. Setleri yapıyorum fakat bir yandanda aklım acaba yanlışmı yapıyorum gibisinden gidiyor. Motivasyonumu da etkilemiyor değil bu durum. Peki dediğiniz gibi;

5*10-13-15-20 tarzında mı yapmalıyım setleri_?

5. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    3*12 yap 5*20 nedir yahu?Yağ yakmak filansa amacın set araları 30 sn dinlen bak nasıl düşüyor o ağırlıklar

6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bak madem fazla tekrardan vazgecemıyorsun sana daha oncede onerdıgım gıbı yap once 3*10 veya 3*12 yap sonra son set agırlıgı bıraz dusur ve 15-20 tekrar yap bak bakalım o zaman 2 gun o kasını kullanabılıyor musun;)

coombo5 bunu beğendi.
  7. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    harbi 5*20 çok gerçekten

coombo5 bunu beğendi.
  8. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    hoca 3*10 yap diyor sen 5*20 yapıyorsun gelişme bekliyormsn peki ? o hocamı bilgili senmi bilgilisin? eğer sen 5*20 yapıosan hc bi işe yaramaz yaptğn ağırlk cok hafifki öyle yapabiliyorsundur ve hafif calısarak bir kası zorlamazsın zorlayamadğın gibi gelişmede olmaz sonra bu sporu yaparken işkence gibi gelir zamanla bırakırsın , hareketleri nizami yaparsan ve hocanı dinlersen 3*10 da calısırsan emin ol istediğin vücuda adım adım yaklaşırsın ve ağırlığı artır 8 ve 10. tekrar arasında gücünün bittiğini hisset yoksa bu spor sana faydalı olamaz...

Son düzenleme: 25 Nisan 2009
    coombo5 ve CEW!Q bunu beğendi.
  9. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Sn Scoobz,
    Diyelim ki salona ilk defa başlıyorsun, spor geçmişin var vs...
    örnek program diyor ki
    Lat Rowing (Öne) 3*10 ve (20-30kg)

bu şekilde bir program öneriyor, sen şimdi 6 hafta boyunca bu şekilde programa uyarmısın_? İlk 2 - 3 gün denedim bu programı fakat hiç bir motivasyon alamadım, içimden boşa gidip geleceğim gibi bir his vardı. Setleri dediğim şekilde yapıyorum;
    Lat Rowing öne çekiş 5*20 ve(50kg)
    son 4. ve 5. sette resmen tıkanıyorum. Ve bu bana motivasyon veriyor.

Acaba halamı yanlış düşünüyorum ki anlamadım.

Ayrıca son programımdan sonra barfikslerim nizamileşti ve artış göstermeye başladı. Zaten tek amacım mülakatlar. Mülakatlardan sonra devam edecekmiyim BB sporuna kesin değil. Saygılar.

coombo5 bunu beğendi.
  10. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Biraz küstahlık yapalım.Biz sana bildiğimizi değil bu işin DOĞRUSUNU anlatıyoruz.Devam et sen şimdilik 5 set.Üzülme ama resimlerde daha bişi yok belki 3-4 aya olur ;)

coombo5 bunu beğendi.
  11. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabın için teşekkürler fakaaat başaramazzıııın...!!!
    ;)
    Sadece ne biliyim buradaki arkadaşlardan birkaçınında yorumunu almak istedim.

Ayrıca ne şimdi bu, dediklerimizi yapmazsan zor gelişirsin mi_?
    :D
    Alt yapım var, bundan eminim. Dediğim gibi geçen yaz ameliyat oldum fıtıktan. Bu yüzden vücudumdaki yağ oranı biraz arttı. Şimdi şimdi biraz forma girmeye çalışıyorum.

Dediğimiz gibi gerçektende hocamın da bana önerdiği gibi küçük yaklaşık 20-30kg ler ile az set yaparakmı ilerlemeliyim?

coombo5 bunu beğendi.
  12. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Tekrar sayisi kutle artirimi icin 6-12 arasinda olmalidir. Fakat senin amacin kutle artirimi degil anladigim kadariyla. Dayaniklilik icin tekrar sayisinin arttirilmasi daha iyi. Tabii bunun da bir siniri var ve 20'den fazla tekranin bir yarari oldugunu sanmiyorum. Istersen bir antremani da tavsiyelere uyarak 10 tekrarli falan dene. Tabii su andaki agirliklarla degil. Bu arada Lat rowing hareketinden kastin
    http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGeneral/BBBentOverRow.html
    adresindeki hareket mi? Bu hareketi bu vucutla 50kg* 20 nizami yapabiliyor musun? Yapabiliyorsan bende ciddi bir sorun var demektir. Ben 30kg*8 ancak cikarabiliyorum. Ama sanirim sen "Pulldown"'i kastediyorsun. http://www.exrx.net/WeightExercises/LatissimusDorsi/CBFrontPulldown.html
    Eger bu son hareketse muhtemelen makina en fazla 50kg icindir ve sen agirligi arttiramiyorsundur. Agirliklarin uzerine dumbbell koyarak makinanin agirligini arttirabilirsin.

13. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumun için teşekkür ederim.
    Evet 2.linkteki hareketi diyorum, ben bu BB terimleri ile ilgili daha acemiyim, hocanın yazdıklarını okuyup yazıyorum.
    :)
    Bu alette toplam 13-14 tane bar var sanırım tam olarak. Ayrıca bu hareket gerçekten hoşuma gidiyordu, 2.programıma hoca yazmadı.
    Gerçekten 1 hafta felan düşük setler ile deneyeceğim antremanlarımı.

coombo5 bunu beğendi.
  14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    cewiq oncelıkle 50 kg ıle 20 tekrar 5 set yapabılıyorsun soyledıgıne gore..O zaman nıye 30 kg ıle 10 tekrar yapasınkı buradakı tekrar sayısını dusuk tutmak senın daha agır gırebılmenı saglamak ıcındır..Yanı 50 kg 20 tekrar ıse bıde 65 kg dene bakalım kac tekrar cıkarabılıosun maksımum..Bu sekılde max 8-12 tekrar yapabılecegın bı agırlıkla calıs..Zaten bı kac ay sonra gelısmeden dolayı haklı oldugumuzu gorunce 6-8 tekrar bıle yapmaya karar verırsın...thums:

coombo5 bunu beğendi.
  15. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Yavaş yavaş olur bazı şeyler..Bu işin en büyük yanlışlarından birisi,yeni başlayanların kendi kafasına göre program uygulamasıdır.Hocanız yokmu salonunuzda?

16. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece hocayla olmuyor bu işler. Güvende gerekiyor, bence motivasyon, güven ile birlikte geliyor, motivasyonda verimi getiriyor.

Artık herşey para para, herşeyde ticaret yoluna başvuruluyor. Dostluklar, yardımseverlik vs artık bunlar tarihe karışıyor yavaş yavaş.

17. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Bence gerektiğinden fazla bir paranoya yapıyorsun..Neyse bol şans :)

18. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Hareket isimlerine düştüm :) Hocanın hazısı gerçekten çok kötü heralde ya cembil croste detarel peising mükemmel :)

Aslı : Cable crossta lateral raising :D

CEW!Q bunu beğendi.
  19. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0

Reklam gibi olmuş. Yok ya sen kafanı takma güvenebileceğin hoca diye bileceğin çok insan var biride benim hocam. Ben bana supplement alalım diye başının etini yememe rağmen kendisi sabırla "gerek yok" diyor. Ayrıca çokta kafana takma kendin araştır burada insanlardan yardım al çalış. Hocada şart değil. Salon olsun alet olsun mesele o.

CEW!Q bunu beğendi.
  20. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0

Hayla bir kararsızlık havası içinde 8.haftamı salonu giderek geçiriyorum. Hala bir tereddüt var içimde. İlk 6 hafta programımda ısınma aşaması olduğu için pek tereddütüm yoktu açıkcası, nasıl olsa 6 hafta sonra iyi bir programa başlarım, bir sorunla karşılaşmam sanıyordum. Fakat yeni programım yazıldığından beri motivasyonum iyice düşmeye başladı.

Aslında benim amacım mülakatlardan önce iyi bir vücuda kavuşmak ve biraz yağ yakıp kilo vermek. Başardımda İlk başlarda 4-5 ay önce 86 kiloydum, BB ye başlarken 82 kiloydum, şimdi 79 kiloyum. Vücudumda gelişmiyor deyil fakat, iyi bir program hazırlayıp bu programa harfiyen uymak istiyorum, mümküm olmuyor.

8.haftadayım, spor geçmişimde var. Programı 2 yemi bölsem yani ayrı ayrı bölgelerimi çalıştırsam, - haftada 3 gün gelip tüm bölgelerimi çalıştırsam diyer günler dinlensem, haftada 6 gün gelip ayrı ayrı bölgelerimi çalıştırsam, vs vs... aslında hocamın ayarlaması gerekiyor bunları fakat, para yetiştirip bir yağ yakıcı alsaydım belki iyi bir açıklama yapardı bana bilgi açısından...!!!

Sayfayı Paylaş