Cep telefonları hakkında bilgi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Swager tarafından 23 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşlar uzun zamandır aklımı kurcalıyor telefon almak istiyorum ama telefonlar hakkında hiç bir bilgim yok sayılır.işletim sistemleri işlemci hızları markalar kaliteleri vs..benim alabileceğim telefonlar çok uçuk fiyatlarda olmamalı maks 750tl gibi.şimdi sorularımı sorayım ben.

1-çoğu markanın android işletim sistemi olan telefonları var android işletim sistemi nedir?android marketten program, uygulama indirmek ücretsiz midir ve her marka telefonun android marketi aynı mıdır?
    2-blackberry marka telefonların internete girebilmesi için ayrı bir ek ücret gerekli olduğu kulağıma çalındı doğru mudur?
    3-internette samsung galaxy ace s58030i telefonunu beğendim reklam olmasın diye linkine atamacağım.mesela bu telefona navigasyon indirebilir miyim veya bunu nasıl anlarım işletim sistemi android.

ve bana uygun telefon tavsiyesi verirseniz mutlu olurum telefonumu 0 almayı düşünüyorum 2. ele güvenemiyorum.

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    1) evet android eskiye oranla çok hızla yükselmiş bir işletim sistemi.android uygulamaları tüm android destekleyen uygulamalar açıyor.fakat sürümler gelistikçe eski sürümlerın desteklemedigi uygulamalar oluyor yani firmware güncel tutman lazım
    Uygulamaları yarı ücretsiz yarı ücretlidir

celeron bunu beğendi.
  3. celeron

celeron Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Cep telefonunu ne amaçla alıyorsun, örneğin internet kullanımı için mi? amacına göre kendine uygun telefonu belirleyebilirsin. Telefonun ek özelliklerini pek sık kullanmam ama gösteriş olsun diyorsan :) bir süre sonra pişman olabilirsin o nedenle ince eleyip sık doku sonrasında karar ver.Karar aşamasında pek aceleci olma.

Sayfayı Paylaş