cehennem sıcakları.... ne yapacağız

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve hernan77 tarafından 26 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    izmir yanıp kavruluyor. cehennem sıcakları her yeri yakıyor. 1 haftadır antrenmana gitmedim...gerçi 4 gün tatile çıkmıştım. serindi ortam. yarın gideyim diyorum ama yarın da en sıcak gün olacakmış. salonu değiştireceğim büyük ihtimal. yeni salonun merkezi kliması var...biraz daha iyi oluyor. sizler ne yapıyorsunuz......?

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.070
    Ödül Puanları:
    0
    İnanılmaz terliyorum ama güç düşüşü yaşamadım, normalde kalori miktarım sıkı bir kontrol altında, ancak idmanın sonlarına doğru kendimi 200 ml.'lik pınar saf portakal suyu ile ödüllendiriyorum, gerçekten vücuduma ilaç gibi geliyor.
    Terlemeyi sevdiğim için aşırı sıcakları dert etmiyorum.

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    14.498
    Ödül Puanları:
    123
    bu sıcakta noxplode tarzı supplementler salonunuzun havalandırması yetersizse bünyeyi yakıp kavurabiliyor..tecrübeyle sabit malesef..devamında bol bol su içmek icap ediyor..su dolu midede bench hareketlerinde farklı bi sıkıntı malum..

4. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    1 litre suyumu alıyorum gidiyorum.Ağırlıkları azalttım,sıvı kaybına dikkat ediyorum.Mesela girerken 81 kg isem idman sonu bu 80 oluyo tabi takviyesini hemen yapıyorum :) Her ne kadar zor da olsa definasyon had safhada oluyo sıcaklarda,bu da katlandığım sıkıntının ödülü oluyor.

5. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    ben de ağırlıkları azaltacağım galiba...başka çare yok gibi...çok sıvı kaybı sonucu çok da sıvı takviyesi yapmak gerek. bu da yemek yememi engelliyor....o zaman da kalori düştüğü için kas kaybı yaşanabiliyor....

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.905
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Devlet Meteoroloji İşleri Hava Tahmin ve Analiz Şube Müdürü Murat Şahin, yaşanan sıcaklıkların olağan dışı olduğunu belirterek, ikinci sıcaklık dalgasına karşı vatandaşları uyardı.

Benzer sıcakların en son 1982 yılında görüldüğünü belirten Şahin, "Hafta sonu mevsim normallerine dönmesi beklenen sıcaklıklar, önümüzdeki hafta ikinci bir dalgayla yeniden artacak" dedi.

Şahin, mevsim normallerinin 10 derece üzerine çıkan sıcaklıkları yorumladı. Yaşanan sıcaklıkların olağan dışı olduğunu hatırlatan Şahin, en son benzer sıcaklık dalgasının 1982 yılında görüldüğünü söyledi. Meteoroloji olarak tahminlerinin doğru olduğunu kaydeden Şahin, hava sıcaklık değerlerinin Salı günü öğle saatlerinden itibaren artacağını Antalya'da 42, Ege'de 41, İstanbul'da 34 ve öğleden sonra 37 dereceye kadar çıkacağını bildirmiştik. En fazla artış ise 42 dereceyle Akdeniz bölgesinde Çarşamba günü yaşanacağını belirten Şahin, İstanbul'un ise 38 dereceyi göreceğini kaydetti. Sıcaklıkların Perşembe günü İç Anadolu Bölgesi'ne geçeceğini anlatan Şahin, hafta sonu sıcak hava dalgasının ülkemizi terk edeceğini söyledi.

"Yaşadığımız sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde" diyen Şahin, "Rekor sıcaklıkları da beraberinde getiriyor. Aydın'da 44 derece en son 1940 yılında görülmüştü. Sıcaklıklar rekor seviyelere yakın. Bu sıcaklıkları olağan dışı olarak değerlendirmek doğru. Ancak hiç görülmemiş sıcaklıklar değil. Şu an yaşadığımız sıcak hava dalgasını 1982 yılında da görmüştük" dedi.

Önümüzdeki sıcak hava dalgasının hafta sonu yaşanan sıcak hava dalgasından daha ağır olacağını belirten Şahin, vatandaşları sıcaklara karşı dikkatli olmaya çağırdı.

İHA

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    14.498
    Ödül Puanları:
    123
    öğlen haberlerinde izmirde güneşte 60C lik termometrenin sona dayandığını gösteriyordu..bende bi izmir seyahati arifesindeyken tam..

8. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    diez nerede yaşadığını bilmiyorum ama orası burdan daha kuzeyde ise bence hiç gelme. buralar cayır cayır...izmirden şu yaz sıcakları nedeniyle taşınabilirim. çünkü nefret ediyorum....kabus...gün sayıyorum. eylüle kaç gün kaldı bu arada....hyper_

9. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    İstanbul'un havası da çok nemli,o yüzden terleme olayı zorlaşıyor,adam temelli bayılacak gibi oluyor.

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.070
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben sizinle enteresan birşey paylaşayım, ben eskiden iki adım attığımda inanılmaz terleyen bir insandım, idman yaptığım zaman hala anormal terleyen bir insanım, hayatımda gördüğüm ikinci en çok terleyen insan benim, o derece.
    Ancak artık normal koşullarda eskisi kadar terlemiyorum, sebebiyle ilgili kendimce bir açıklamam var.
    Süt içmeyi bırakmış olmam, süt içmeyi Guardbody'nin yolladığı bir yazıdan etkilenerek hemen hemen tamamen bıraktım, ve çok memnunum.
    Sütün lezzetini çok severim, ancak özellikle tam yağlı süt içerdiği yağ ve laktoz yüzünden insanın sindirim sistemine ve hatta vücuda bir bütün olarak önemli yük oluyor.
    Bir ilave olarak, yediklerimide hafiflettim, eskiden yaz kış dinlemez tam gaz giderdim, ancak şimdilerde proteinli gıdaları bile dikkatli tüketiyorum.
    Sabah omlet yedikten sonra, bir bakın vücudunuza, vücut ısınız inanılmaz yükseliyor, bu yumurtadaki yağ ve proteinden kaynaklanıyor. Proteininde vücut ısısını arttırıcı etkisi olduğunu okumuştum, aslında bu güzel bir özellik, metabolizmayı uyarır protein tüketimi ama yazın bu hususları dikkate almak benim gibi anormal terleyen bir adama çok fayda sağladı, tavsiye ederim.
    Proteini azaltmak değil, ama küçük dozlara bçlmek, ve protein tozu miktarınızı arttırıp, katı gıdalardan biraz kısmak bence en geçerli çözüm.

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.565
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bendede kuvvet düşüşü hemen hemen hiç olmadı.ama yinede sıcaklardan dolayı antrenmana ara verdim bu hafta.gittiğim günlerdede sık sık kafamı suyun altına sokuyorum.motor biraz soğuyunca antrenman daha kolay çıkıyor.

12. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    bizim salon belediyenin ve kliması yok bu hafta 3 ay tatile giriyor ztn. dünkü idmanı salond atek başıma yaptım sıcaklardan dolyı kimse gelmiyor artık. allahtan salon çoğu slaon gibi zemin katta değil ordan kurtarıyor.çift havlu kullanıyorum antremanda tabi bol su takviyesi. bu idmanda birazda ayran içtim belki yanlıştı ama iyi gelio valla!
    3 ay için başka salona geçicem klima olayını değerlendiricem ama çokta alternaitfi salon yok gibi etrafta!
    bende performans düşüşü azda olsa yaşıyorum kış gibi olmuyo

13. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bize yaradı vallahi bu sıcaklar, klimacı olarak seviniyoruz tabiiki :badgrin:

14. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Benim salon deiştirmem mükemmel bir zamanlamayla oldu. Yeditepe üniversitesinin salonundayım şu anda . Serinlemek için gidiyorum salona hatta salonun köşelerine fazla gitmiyorum üşüdüğüm ve terim soğuduğu için. Olimpik havuz ve açık havuzda cabası.

15. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    benim hanım hiç terlemez ben ise geceleri oda, balkon, banyo evin bilimum köşelerinde geziniyorum. bana da çok fazla protein tüketiyorsun ondandır der. ama ben de gülerdim nerden çıkarıyorsun diye....demek ki doğruluk payı var mış. o zaman fazla yağ oranı olmayan hafif gıdalar alıp öğünü fazlalaştırmak gerek...

16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.104
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Sıcaklarda tek bölge çalışın antreman esnasında sudan başka hiç birşey içmeyin terlemeye bağlı olarak elektrolit dengeniz bozulacağından antremandan sonra mutlaka bir tane muz yiyin antremandan önce bir adet soda için ve güneş battıktan sonra ant yapın

Sayfayı Paylaş