Catlaklara karsi en iyi onlem hangisidir ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve GFB tarafından 9 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. GFB

GFB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba degerli body building severleri,

Omuzum da ve kol kismimda catlamalar, olmaktadir bunlarin onune gecmek istiyorum sahsim olarak, ve Eminim ki bir cok arkadasimizda da bu olmustur, oluyordur. Bunun onune gecmek icin badem yagi kullansam catlamalarin,yirtilmalarin onune gecebilirmiyim ?

Simdiden; Düsüncelerinize tesekkür ederim.

2. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    deri çatlakları ilgili olarak
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/deri-atlaklar-t105.html?t=105&highlight=deride+%E7atlak bu link yardımcı olabilir mi?
    çok fazla yazı var ama
    bir göz at faydalı olabilir krem falan önerileri var

buda başka bir link
    Bu Konuları Okumadan Geçmeyin!!!özellikle forum'a yeni üye olanlar
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bu-konular-okumadan-ge-meyin-t23781.html
    bazı linkler var. çoğu spora yeni başlayanlar için ama belki dikkatini çeken link olabilir

Son düzenleme: 9 Ocak 2010
  3. GFB

GFB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Sayin Savaşcı,

ilgin alakan icin tesekkür ederim.

Konuyu acmadan once belirttigin konu linkini incelemistim.

4. GFB

GFB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Sanirim bu konuda kimsenin bir fikri yok.
    Neyse saglik olsun, bol sporlu günler dilerim.

5. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    çatlaklarin önüne geçmek için hiçbir öenlem yok paranızı boşuna harcamayın. koyu tenli deilseniz biraz daha şanslısınız. koyu tenlilerin çatlaklardan sonr beyazlaşma evresinde daha çok belli oluyor. örn yazın çokgöze batıyo. ama gerek yok para vermeye hiçbi ilaca. çatlak normal çok kişide var.

6. KeoS

KeoS Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    catlak larin onune gecmenin en onemli yolu kulte kazanmadan once vucut yag oranini dusurmek ve catlaklar oyle onemsiz gorulecek bir konuda deildir cunku butun bi hayat boyunca orada kaliyorlar

herhangi bi eczaneye gidersen 10-20 lira arasi catlak onleyici kremler var ben suruver marka olanindan kullaniyorum daha once fito krem ve badem yagida kullanmistim ama ne yazikki yukardada belirttigim gibi yag oranimi dusurmeden hacim antremani uyguladigim icin catlaklarin onune gecemedim

7. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    afrikada bir bölge var,orada kadınlar ne kadar obez ve çatlaklara sahiplerse, o kadar seksi olarak kabul ediliyorlar.Kurtulamayan varsa oraya gitsin :D

8. GFB

GFB Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle fikirleriniz icin, Tesekkür ederim arkadaslar.

Sahsen cok takintili birisiyim, 1 - 2 saat aynanin karsisinda kendime baktigim bile oluyor. :) Body gercekten cok güzel bir spor, ( Birakmama sartiyla ) Severek yapiyorum bu isi, Ama catlaklari görünce moralim bozuluyor =)

Artik antremana baslamadan önce catlak olan kisimlara badem yagi suruyorum. Ve o sekilde basliyorum antremana sahsim olarak, ve Dikkat ettim ki Eskisi kadar badem yagi sürdükten sonra yirtilma olmuyor.

Bu sekilde sorunu olan arkadaslarin bilgisine thums:

9. EMRE35

EMRE35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    ben bisey duymustum ama demedım daha bonyodan sonra ıslakken vucuda(catlak bolgeye) bebe yagı surcekmısın kurulamıcakmısın 30 dk emcek vucut yagı zaten

10. darcy21

darcy21 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cilt çatlakları bende de var ergenikle oluştu ve asla yok olmadı. Uzman cilt doktoruna gitmiştim geçen hafta dediki: cilt çatlakları aniden fazla kilo alma durumlarında her yaştan insanlarda, ergenlikte ani boy uzaması durumlarında ve hamile kadınlarda oluyormuş. hiçbir krem yok etmekte faydalı değilmiş sadece önlemek amacıyla işe yarar kremler var ve fraksiyonel lazer tedavisi cilt çatlaklarını %50 düzeliyormuş... bende ergenlikte oluşan omuzlarımda ve bel bölgemde belirgin beyaz çatlaklar var çok belli değil ama sorun ediyorum kolumdakiler biraz belli benim gibi böyle sorunla karşılaşan başka gençler var mı? yüzmeye gittim geçen yıl hiçbir erkeğin gövdesinde çatlak izi farketmedim... böyle olan tek ben miyim?

Sayfayı Paylaş