Casein protein tozu şart mıdır ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Body.26 tarafından 29 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Body.26

Body.26 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Ben yatmadan 1 saat önce yarım litre süt içiyorum. Yaklaşık 15 gram proteini böyle alıyorum. İnternetten baktığım zaman çoğu site casein proteinin gerekli olduğunu söylemiş nedeni ise süt şekeriymiş. Ama whey proteini zaten alıyorum birde üstüne bunu alırsam paramın çoğunu buna yatırmış olacağım üstelik hemen hemen sütten o proteini alıyorum. Kabaca hesap yaptığım zaman süte ayda 30 lira giderken casein proteinine 100 - 110 lira civarı gidecek. Hadi sütteki kadar protein alayım casein ile ondada 75 küsür civarı gidecek yine kabaca 50 lira civarı fazla olacak. Parasını boşver sütün yerine casein tozu şart mı? Hadi whey hızlıca kana karışıyor ve antremandan sonra yemek yerine shake içmek büyük pratiklik sağlıyor ama süt ile casein arasında çoğunluk fark var mıdır bu kadar? İkiside kana geç karışıyor, ikiside içecek üstelik casein tamamen süt proteini sütten üretiliyor. Fazla uzattım biliyorum ama uzun zamandır bu internette yazanlar yüzünden sütü boşuna içiyorum gibi geliyor. Bilgili arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum.

2. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Hiçbir supplement şart değildir

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

3. Body.26

Body.26 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Öyle ama sütü boşuna mı tüketiyorum? Laktoz olduğu için içilmez diyorlar baya araştırdım ama tam olarak mevzuyu anlayamadım.

4. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Neden boşuna olsun? Bunu diyen varsa sana supplement satmayı kafasına koymuş biridir. O casein supplementi de uzaydan gelmiyor, sütten üretiliyor neticede. Avantajı saklaması, taşıması Vs daha kolay, pratik. Sen yeterli protein aldığını düşünüyorsan gerek yok.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

5. BeastBuff

BeastBuff Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Casein kullanmana gerek yok. Hatta Whey kullanmana dahi gerek yok ancak günümüz şartları, para durumun ve benzeri şeyler buna itebilir normal bir şey bu. Whey'de kaldığın sürece bir problem yaşamaz ve gelişmeye devam edersin. Ancak bundan öte aldığın öğünlere, diyetine dikkat et.

Sayfayı Paylaş