Carnitin Hakkındaki Tecrübeleriniz

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ican tarafından 31 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ican

ican Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    karnitinin vücut üzerindeki etkileri nelerdir? Kişisel yorumlarınız nelerdir?yağları enerjiye mi çevirir, bazal metabolizmayı mı hızlandırır, vücudumuzun fazla terlemesi ni mi sağlar...Likit formda olmasının avantajı sadece kana hızlı karışmasımıdır, yoksa yağ yakımında daha mı etkili olduğu için likit formda olanlar daha pahalı fiyata satılıyor?

ağırlık: 104 kg
    boy: 1.80

3 aydır spor salonuna gidiyorum. Bu zaman boyunca yediğime içtiğime dikkat ettim
    ama sadece 4 kg verebildim. karnitin almalımıyım? Ya da neyle birlikte almalıyım? Karnitin hakkında araştırmalar yaptım ve sizin tecrübelerinizin de faydalı olacağını düşündüm yardımlarınız için teşekkür ederim.

2. Flex34

Flex34 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sıvı ve tablet arasında pek fark yoktur . tek farkı kana karışma hızıdır . Sıvıları spordan 15dk tabletleri ise 30 dk alınmasını tavsiye ediyorlar

3. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    3 aylık birisine supplemen önermem. Karnitin ilaç değildir vücudumuzda sentezlenen bir aminodur. Genelde karaciğer ve böbreklerde sentezlenir, vücuda giren besinin enerjiye çevrilmesinde rol oynar yağların hücre zarından çıkmasına faydası vardır. Sıvının emilimi daha fazla ve daha hızlı olur sıvı karnitinler daha başarılıdır. Tek başına bir işe yaramaz kardiyovasküler çalışmalar şartdır. Çeşitli sinir hastalıklarının önlenmesinde etkili olabildiğine dair klinik çalışmaları vardır. Bazı sinirsel ileticilerin sentezinde de yer alır. Kalp ve damar sağlığına da faydaları bulunmaktadır, epilepsi hastaları doktor kontrolünde kullanmalıdır. Fayda almak istiyorsan en az günde 1000mg öneririm, bu gramajın altında verimli olmuyor.

4. Flex34

Flex34 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tablerler neden daha etkisizdir açıklayabilirsen bizi aydınlatmış olursun

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Tabletler daha etkisizdir demedim. Sıvı karnitin daha hızlı ve daha fazla emilir. Bu da sıvı karnitinlerin tabletlere göre daha başarılı olduğunu gösterir. İlk mesajda açılamıştım.

Ekleme yapayım, sperm kalitesini ve hareketliliğini artırdığını söyleyenler var. Ama kesin değil araştırmalar devam ediyor.

Son düzenleme: 31 Ağustos 2012
  6. Flex34

Flex34 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    peki aynı şey termojenikler için geçerlimi mesela Muscletech Hydroxycut çok başarılı bir ürün

7. ican

ican Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    herkese Cvplr için teşekkürler ama forumda kullanıpta 3 ayda 20 kg verdim diyen arkadaşların yorumlarını okudum ve böylece carnitini araştırmaya başladım 3 aylık birine önermeme nedeniniz nedir? vücudama zarar verebeliceği için mi? eğer öyleyse nekadar zaman sonra kullanmamı önerirsiniz?

Son düzenleme: 31 Ağustos 2012
  8. Flex34

Flex34 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    3 ay ara vermeden yaptııysan bu sporu diğer supplementleri değilde carnitini kullanman bir zarar vermez vücuduna bence bir sorun yok kullanabilirsin

Sayfayı Paylaş