Cardiosuz Yağ Yakımı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve RaPPeRuA tarafından 14 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Malum üniversitedeyiz. Göbekte alıp başını gitmeden önlem almak istiyorum. Haftada 4gün spora gidiyorum ve olabildiğince iyi beslenmeye çalışıyorum o günler. Fakat geriye kalan 3günde , günde 70gr karbonhidrat 150gram civarıda protein alıyorum. Yaş 21 kilo 68. o 3günde 3-4saatte bir beslenmeye özen gösteriyorum. Okula gidip geliyoruz haliyle. Yani git-gel + sosyal ortam olarak günde 5km'ye yakın yürüyorumdur bu günler. 3-4saatte birde besleniyorum proteinimi alıyorum. Yağ yakımı cardiosuzda mümkünmüdür? Bir bilgim yok bu konuda. Yoksa düşüncem tamamen saçmamı? Bu yöntemden vazmı geçmeliyim?

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Efektif bir sonuç istiyorsun ama "net" bir amaç koymuyorsun ortaya. Amacın yağ yakmaksa diyetine daha fazla önem var. Hergün aynı şekilde yemen daha iyi olur çünkü bu şekilde diyetin üzerinde daha iyi kontrol sağlarsın. 70 gram carbs + 150 gram protein yaklaşık olarak 880 kalori yapar. Kalorimi alımın her türlü çok az. Biraz arttır. Yağ ekle. Günlük bir kalori alımı hedefle, 1-2 hafta kilonu izle, eğer hiç kilo vermediysen kalori alımını biraz daha azalt.

Şimdi bunlar sana komplike gelebilir ama bir kere öğrendikten sonra, burada insanların sana, senin yemek zevklerini, yaşam koşullarını, vücudunu tanımadan verecekleri kara düzen beslenme öğütlerinden çok daha iyidir. Forumdaki beslenme konularını oku.

Yağ yakımı, kardiyo çalışması olmadan da mümkündür. Sadece iyi yapılan kardiyo, süreci biraz hızlandırır. İnsanların çoğu da (kendim de dahil) iyi yapamadığı için sıkıntı yok...

zrb20 ve RaPPeRuA bunu beğendi.
  3. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Yağ yakımı işinde en önemli kısım diyettir , cardio çalışmaları bundan sonra gelir eğer düzenli ve az kalorili bir diyet listesi oluşturursan o 5 km yol yürüyorsun ya o şekilde bile yağ yakarsın .

RaPPeRuA bunu beğendi.
  4. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Acelem yok yavaş yavaş kilo veririm sorun yok diyorsan diyetle pekala yağ yaka bilirsin sıkı bir diyetle ama kardio tabiki daha fazla yardımcı olur boş olduğun vakitlerde yapa bilirsin en azından yürürken dahi hızlı bir şekilde yürüsen dahi kar dır senin için kolay gelsin.

RaPPeRuA bunu beğendi.
  5. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Cevaplara teşekkür ederim. Dediğiniz gibi acelem yok. Yağ yerine kas yakmaktanda korkuyorum

Mantığımda şuydu zaten. Okula gidilen günlerde karbonhidratı adam gibi alamıyorum. Hem zaman olmuyor hemde kantinin sağlıksız yemeklerini tüketmek istemiyorum. Madem öyle yağ yakma yoluna gideyim. 4saatte bir 20-30gr arası protein alımı gerçekleştiriyorum diyebilirim. Bazı öğünlerde 60grama çıkabiliyor. Aslında bunu ölçmenin en iyi yolu aydan aya yağ oranını ölçtürmek ama hala nerelerde bu yapılabiir bilmiyorum(İzmirdeyim)

Karbonhidratıda 70gr'dan 150gr'a çekmeyi düşünüyorum. Tekrar teşekkürler.

6. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bazı devlet hastanalerinde özel hastanelerde yaptırabilirsin analizlerini

sthammer ve RaPPeRuA bunu beğendi.
  7. sthammer

sthammer Guest

RaPPeRuA bunu beğendi.
  8. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Dr.Steelhammer öncelikle link için teşekkür ederim. Rotator cuff sakatlığına gelince, birçok konu ve makale okudum. Bu sakatlık hemen öyle geçecek bir sakatlığa benzemiyor. Diez'in 2.yılda anca geçmiş. Çoğu kişidede 1 yada 2.yıldan sonra tekrar etmiş.

Antrenman öncesi ısınma hareketlerimi yapıyorum. Gerdiriyorum olabildiğince. Ve rotator cuff güçlendirme hareketlerini 2şer kglik dumbellarla yapıyorum 4x20 şeklinde.

Sonuç : 1,5ay geçti. Çok az bir ilerleme var. Enseye press hareketlerini yapmıyorum. İlaçlarım bitti sadece analjezik krem kullanıyorum(Feldenjel).
    Yapabildiğim Hareketler : Sadece Lateral Raise

Bunlarla birlikte bicep ve göğüs çalışmalarının hepsinde zorluyor beni meret. Spor hekimi arıyorum izmirde. Sanırım ziyarette bulunacağım.

sthammer bunu beğendi.
  9. sthammer

sthammer Guest

geçmiş olsun, çok zor sakatlık ve pek çok hareket omuza vuruyor

RaPPeRuA bunu beğendi.
  10. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    cardıosuz yag yakımı mümkün mesela benim bacak antrenmanlarım üclü setler halinde ve ciddi bir efor sarfediyorum uzun zamandır hiit yapmıyorum zaten yaptıgım antrenmanlar genelde hiit tarzında oluyor calısmaarın nasıl bilmiyorum ama bacakta üclü setleri deneyebilirsin

11. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/cardiosuz-ya-yak-m-neriniz-t22781.html

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş