Cardiodan sonra verdiğim kaloriyi kahvaltıda almak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TurTaa tarafından 27 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Ben günde 2 defa salona gitmeyi içeren program yaptım kendime,sabah ve akşam.
    Sabahları 1 saat "hafif tempolu" cardio yapıyorum,makinaya göre 550 kalori yaktım dün,ancak akşamki ağırlık çalışmasına hazırlanmak için yediğim sadece kahvaltıdan bu kaloriyi almış oluyorum (2 tam yumurta+5 beyaz+100 gram beyaz peynir+yulaf ezmesi) .
    Öğünlerimi iyi yiyip akşamda ağırlık çalışmasına giriyorum.

Sabahki cardionun bu şekilde işlevsiz göründüğünün ama aslında öyle olmadığının farklındayım,biri bana o yaptığım cardionun mantığını anlatabilir mi,göbek var bende body yaparken düzensiz beslendiğim için,onu vermeye çalışıyorum,bu şekilde verebilir miyim ?

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    zayıflamayı da hacim almayı da beslenme belirler. Günde 2 antrenmana şiddetle karşı olanlardanım. 3-4 yıllık tecrübeye gelmeden bunun yapılmaması gerektiğini savunanlardanım.

Bence sabah aldığınız protein çok fazla 24 gram peynirden geliyor 24 gramda yumurtadan 48 gram. Yulafta da bitkisel protein çok az var 2 de onu saysak 50 gr eder. Çok saçma bence. Eğer 4-5 yıllık sporcu değilseniz tabi. sabah 1 tam + 5 yumurta beyazıyla 4 yemek kaşığı yulaf yeterlidir. Yanına 1 domates 1 salatalık ekleyin ki proteinin emilimi iyice artsın.

Vücuda hem büyü hem küçül mesajı vermek bence yanlış. Önce ya hacme yönelin şişip ardından cardio ağırlıklı düşük karbonhidratlı beslenmeyle yağ yakın. Ya da hazır yaz gelmişken önce düşük krbonhidrat ve bol cardio ile yağ yakın. Ardından kışın sabırlı ve yavaş şekilde kas yapımına geçin.

Bu arada sabah hafif cardio diyip 550 kalori veriyorum demişsiniz. Bu rakam bana çok geldi. Ben 50 dk interval bisiklet spinningle 550 kalori yakıyorum. Cardio da ne yapıyorsunuz. Makinalardan ötürü yanlış sonuçlar mı çıkıyor acaba?

3. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    aynı gün içinde ağırlık çalışması ve kardiyo çalışmasının gereksiz olduğunu düşünüyorum. zaten forumda bu konu çok tartışıldı ve iki çalışmanın aynı gün yapılmaması görüşü genel kabul gördü. hafif tempo ile 1 satte 550 kalori yakmak pek mantıklı değil , bu kadar kaloriyi yakıyorsan da bu "hafif" değil. sabahki kardiyo antrenmanında boşalttığın glikojen stoğunu akşamki antrenmana kadar vücudun tam olarak hazırlaması ve genel olarak dinlenmenin olması da zor. bu işe 1 hafta devam ettiğinde ne kadar yorulduğunu hissedeceksin. bu da istemediğimiz bir durum. benim fikrim haftada 3 gün vg. , 2 gün kardiyo. hedeflerimizi orta ve uzun vadeli olarak belirleyip ona göre program yapmakta fayda var. şu anda bende de göbek var , yağ oranım en az 18-20 lerde. 1 temmuzdan sonra vg. çalışmasını biraz hafifletip kardiyo çalışmasını arttıracağım ve ekim ayına kadar yağ oranımı %15 altına çekmeye çalışacağım.

lafı fazla uzattım galiba :) bence yazı yağ oranını düşürmekle geçir , sezon başında da full kas kütlesi programı yaparsın.

kolay gelsin.

4. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    hacim programında düzensiz beslendim,tatlı ve yağlı çok yedim,göbek oldu.

hafif dediğim şey , "hızlı yürüme" hızında 1 saat . kalori göstergesi 550 i vurduruyor.

ayrıca sabahları 50 gram protein gereksiz demişsin.Önceki akşam ağırlık çalıştıysam eğer hiçte gereksiz değil,gelişme hala sürdüğünden.

5. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    belki 50 gram için bir öğünde fazla demiş olabilir. fazlasının yağa dönüşme ihtimali var. tabiki ağırlık çalışmasından sonraki dinlenme sürecinde gerektiği kadar protein alman lazım.

6. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Gece çalıştın diye vücudunun sabah verdiğin 50 gramın hepsini emeceğini mi düşünüyorsun?

Yanılıyorsun. O zaman antrenmandan hemen sonra 4 ölçek whey ile 100 gram protein al. Ne de olsa gelişme hala sürüyor..

Gece eğer geç saatte çalıştıysan. Antrenmandan sonra;

Çıkar çıkmaz 25 gr protein whey (İmkanın varsa da 25 gr carbopure)

Yarım saat sonra yağsız yoğurt 350 gr

Yatmadan hemen önce de 25 gr whey yap yat.

Sabah kalkınca 25 gr protein alacak şekilde yumurta ye.

Kahvaltıdan 2 saat sonra 25 gr protein alacak şekilde tavuk göğsü ya da yağsız yoğurt ye.

7. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    şu emzim meselesinin düşündüğünüz gibi oldugunu düşünmüyorum o başka bir şey.
    35 gram tek öğünde diyoruz.45 gram alsan anca 35 gram emzimliyor ztn 50 gram idealdir.

8. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    sabah çok yumurta yiyosun 2 tam ve 5 yumurta akı çok fazla protein demek sen bu proteinin tamamını kullanamıyosun zaten bi kısmı atılır bi kısmı yağa dönüşür bi kısmıda işlenir. Yağ depolamak için o kadar yumurta birebir.

Sayfayı Paylaş