Cardioda anlamadiğim bir durum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TheProject tarafından 12 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TheProject

TheProject Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    16
    Merhabalar anlamadiğim birşey var ben şimdi yağ yakmak için cardio yapiyorum 25 dk hitt yaklasık 400 450 küsür kalori yaktiriyor yani kosu bandında öyle yaziyo e günlük ben yaklasik 1500 kalori aliyorum anlamadiğim antremandan 2 saat önce mesela makarna yerim enerji için bol karbonhidratli yağsiz e bi tabak makarnada 400 300 veya fazla kalori var e bu hitt cardio ozaman anca makarnayi götürdü? yani bu cardio sadece yediğimi geri cikariyosa yağ yakımı nasıl olucak illa 1-2 saatlik mi yapmam gerek kardio
    yaktiğim kardio 400 makarna 400+ bi makarnayi silmiş oluyorum vucuttan? e ne işe yaricak

yanlış düşünüyo da olabilirim teşekkürler

2. brhmcr

brhmcr Guest

yag yakimi dedigin sey gunluk harcadigin ile aldigin arasinda - fark yaratmaktir.

3. TheProject

TheProject Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    16
    hocam az daha açabilirmisiniz

4. brhmcr

brhmcr Guest

Gunluk aldigin kalori 1500 , gun icinde harcadigin kalori 2000 ise 500 kalori acik olusur, her 7700 kalorilik fark da 1 kilo kaybi anlamina gelir.

Kalori harcama konusunda her kisinin hic bir sey yapmadan harcadigi metabolik faaliyetler icin toplam kalori vardir.

5. TheProject

TheProject Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    16
    İşte 300 kalori gidiyor oda makarnaya eşit pek katkı olmuyo o halde. yaği birak mide boşaltiyo anca öyle hissediyorum yani matematiksel olarak öyle oluyo

6. brhmcr

brhmcr Guest

Cok okuman lazim cok, zaten 1500 kalori ile filan da diet yapilmaz, sonra sarkinca agliyorsunuz.

7. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Kardiyoda sadece yaktığın kalori önemli değildir total metabolizma hızın önemli,araştır total metabolizma hızını...

8. TheProject

TheProject Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    16
    Yani metabolizmayi cardio sayesinde hizlandirdik, serbest yağlarda kana karistiğindan daha cabuk yakılma olayi felan oluyomuş?

9. Joaquin

Joaquin Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Selam TheProject!

İlk önce '' Bazal metabolizma hızı '' adı altında nette biraz araştırmanı öneririm.

Her kalori aynı zamanda bir enerji birimidir. yağların kısıtlanması ise enerji miktarının karbonhidrat ve proteine oranla 2 katı diyebileceğimiz miktarda olmasıdır. ( protein-karbo 1 gram=4 kalori ,,,, 1 gram yağ=9 kalori)

bazal metabolizma hızının ne olduğunu tam olarak kavrayabilmişsek kişinin yaş, fiziki durum, mevsim, cinsiyet vb. gibi durumlarla değişkenlik gösterdiğini görebiliriz.

en basit mantık ile gün içinde yapacağımız aktiviteler için (ortalama) 2000 kaloriyi hedeflerin doğrultusunda belirli öğün sayısına bölüp alman gerekir. konumuz eğer yağ yakımı ise senin bünyenin sana sağladığı şartlar altında yaktığı kaloriyi öğrenmek, buna uygun beslenme programı yaratmak, ağırlık antrenmanı + cardio ile birleştirerek yağ yakımını sağlamaktır.

tavsiye olarak ise 2000 kalori senin gün için yaktığın miktar ise, yapacağın geziler, ağırlık antrenmanı, var ise hiperaktifliğin ( fazla hareketli olabileceğin göz önüne alınmıştır) bunların hepsini hesaplayarak bir diyet yapmandır. bilinçsizce yapılacak diyet, kişinin kendi kendine eziyet etmesi veya diyeti bırakma noktasına sürükleyebilir. kısa vadede de alabileceğin sonuç büyük olasılık kas & su kaybı ile sonuçlanabilir...

İyi günler diler, hedefleriniz doğrultusunda yapılabilir planlar kurmanızı dilerim.

Sayfayı Paylaş