cardio ve body

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve maeglins tarafından 6 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. maeglins

maeglins Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18

benim sorunum cardio yaparken bodyye baslayıp baslamaktaki karasızlıgım gobegimdeki yagları eritip baslamayı dusunyodum forumda yaptıgım arastırmaya gore bunun yanlıs bır dusunce oldugun anladım simdi cardio ve bodyi birlikte yapmayı dusunuyorum ama nası beslencegimi bilmiyorum her gun 1.5 2 saat kosuyorum y buna gore ne kadar karbanhidrat protein almalıyım bodyide kendi imkanlarım dogrultunsda yaz bitince ve gobegim eridikten sonraya kadar evde yapmayı dusunuyorum bana beslenme konusunda yardmcı olursanız sevinirim gereklı arastırmayı yaptıgımı dusunuyorum ama forumda yanıtını bulamadım nasıl bir beslenme programı uygulamalıyım yardmıcı olursanız sevinirim birde cardioyuyu haftanını yedi gunu yapıyorum dedim bodyi kac gun yapmalıyım

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:08 ----------

uuuuuuuppppppppppp

Son düzenleme: 6 Haziran 2011
  2. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Alacağınız ürünlerin besin değerlerine bakarak günlük karbonhidrat ve protein ihtiyacınıza bakın. Eğer kilo vermek istiyosanız günlük karbonhidrat ihtiyacınızın 30% kadarını kesin, protein aynı seviyede kalsın böylece kas kaybınız olmaz. Göbek eritmek içinse yağ yakımı günlüğüne bakıp orada ki insanların yaptıklarına bakabilirsiniz.

3. maeglins

maeglins Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    off cok karıstı aklım benim cardio surem 2 saat gunde buna gore nası hesaplıycamki almam gereken kalori miktarını

uppp

4. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Kilogram başına body building yapan bir insanın alması gereken protein miktarı kilo başına 2gramdır, karbonhidrat ise yine aynı şekilde 2gramdır. Senin yeni başlayacağını düşünürsek 1.5g protein ve kilo vermen içinde 1.5g karbonhidrat iyi olur diye düşünüyorum, yanlışım varsa diğer arkadaşlar düzeltsin.

5. maeglins

maeglins Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    uuuppppppppppppppppppp

6. maeglins

maeglins Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    uuuuuuuuuuuuuupppppppp

7. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Dediğim gibi kardio süresine göre değil kilonuza göre hesaplayacaksınız yani örnek vericek olursak;
    70 kilogram vg yapan bir insanın günlük protein ihtiyacı minimum 140gramdır.
    Eğer diyette değilse karbonhidrat ihtiyacı da kilogram başına 2 olarak hesaplanır genel olarak.
    Diyette ise diyetin ne şekil olduğuna bağlı düşük karbonhidrat diyeti ise 1g olarak hesaplanabiliniyor, veya 0.5 veya 1.5 diye değişiyor.

maeglins bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş