Cardio ve Ağırlık çalışmak doğrumudur ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve legendslash tarafından 12 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. legendslash

legendslash Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar ;
    (Kilo : 85 - Boy : 180 CM - Yağ Oranı : %26 )
    Dün itibari ile spor salonuna yazıldım . Amacım 80 kiloya düşüp kas kütlemi artırmak ve yağ oranımı düşürmek , bunun için Cardio ve Full body antremanı yapıyorum , beslenmeme çok dikkat ediyorum günde 120 gr protein'i doğal yollardan alıyorum . Bu gün ise gecikmeli başlayan kas ağrısı başladı Göğüs -- Sırt - Omuz - Kanat - Ön kol - Arka kol ve bacaklarımda . Bu gün ağırlık çalışamıcağıma göre Cardio yapmamda bi sakınca varmıdır ? . Yani kaslarımı dinlendirirken bi yandan kalori harcamam dinlendirmeye çalıştığım kaslarımı etkilermi ? . Hem ağırlık çalışıp hemde yağ yakmak istememin sebebi , yağ yaktığım müddetce kilo kaybıyla birlikte kas kaybetmek istemem .

Şimdiden teşekkürler ..

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Hayir yok. Bacak antremanini dogru yapmissan kardio yapmak zor gelecektir. Yapmaman daha dogru. Kaslari dinlendirip iyilesmesi icin zaman taniman lazim. Bacak kaslari buyuk kas grubuna dahildir. Beslenmene ve antreman verimine bagli olarak ort 3 gunde iyilesir.

Benim de yag oranim yuksek. Haftanin 7 gunu salondayim. Bos gunlerde sagda solda dolanmak yerine salona mutlaka gidip kardio yapmalisin. Bacaktan sonra 2-3 gun dinlendir bacak kaslarini ama diger bolgeleri calistirmaya devam et.

Ek olarak dinlenme gununde kardio yapman beslenmene dikkat ettigin surece kaslarin iyilesme surecini etkilemez. Her gun antreman yapacagin icin beslenme programin da ona gore dolu olmali. Yani antreman gunu, off gunu diye bi ayrim kalmiyor cunku full calisiyoruz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

legendslash bunu beğendi.
  3. legendslash

legendslash Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkürler , bacak kaslarıma çok fazla yüklenmedim kardio yapmak amacıyla . Peki kardio yaparken tempo ve süre nasıl olmalı ? . Kaç km/h ve kaç dakika yapmalıyım.

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bu konuda iki ayri gorus var.

1. Sabit hizda ort 45-60 dk orta tempo kardiyo yapmak. Nabzi cok yukseltmeden nefes nefese kalmadan.

2. HIIT. nabzi kisa surede tavan yaparak yogun kardiyo calismasi. Youtube dan videolarini izleyebilirsin.

Ben 1inciyi tercih ediyorum. HIITe kiyasla beence daha verimli.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 12 Temmuz 2016

Sayfayı Paylaş