Cardio programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SAtanix tarafından 18 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. SAtanix

SAtanix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba boyum 170 kilom 90 yazdan önce 1-1.5 ay rejim+cardio yaparak 10kilo verdim yurtdısında yaşadıgımdan yazın Turkiyeye geri döndüm doğal olarak verdiğim kiloları geri aldım :) meğersem özlemişim annemin yemeklerini haberim yokmuş.Ramazandan sonra tekrardan gym yazılıp cardio + bb yapmayı düşünüyorum.bodyforumtr forumlarda birçok faydalı bilgiyle karşılaştım ama birçok bölüm oldugundan soracagım 3sorunun cevabını aynı çatı altında göremedim umarım forum kurallarına aykırı değildir.Sorularıma geçmeden önce cardio programımdan sonra herseferinde karın hareketlerini yapıyordum cardio programı agır geçtiğinden dolayı bbye fazla enerji ayıramıyordum önceliği kilo vermek olan biri için sizce bu doğrumu?
    Önerebileceğiniz bir kardio programı+ilaç kullanımı ve diet türü varmı?Bundan önce birçok kez cardioyu eziyet çekerek yaptım dietimin ağır olmasından dolayı tekrardan bu bilinçsizliğe düşmek istemiyorum.Benim gibi sorunları olup ben böyle yaptım kardeş cokda yararını gordum diyen arkadaşlar varsa lütfen yazılarını eksik etmesinler.
    Amacım öncelikle 75kiloya düşmek ondan sonra kas gelişime agırlık vermek.

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Önce kilo verip, sonra kas gelişimine ağırlık vermek mantıklı. İleride oluşabilecek yağ sorununu şimdiden halletmiş olursun. Amacın yağ yakmak ise sert antremanlar yapmalısın, hem cardio olarak, hem bb olarak. Cardio olarak sert antreman tempolu koşu, istasyon çalışmaları ve sürat çalışmaları şeklinde olabilir. Aslında bu soruların cevabını ayrı ayrı alıp kafanda birleştirsen daha mantıklı olurdu.
    Ayrıca hasta mısın ilaç alasınız, bunlara sporcu ek besinleri ya da supplement derseniz bu işi bilmeyenlerin ön yargınsınıda bir nebze silersiniz.
    Son olarak Öncelikle Bb'ye ağırlık ver, sonra cardio, sonrada karın. Yani Cardio yapaksın diye Bb'yi ihmal etme ama Bb yapacaksın diye cardioyu ihmal edebilirsin mesela

3. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/k...ol-t13831.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/k...al-t14942.html

Bu iki başlığada bakmalısın ayrıca başka makalelerde vardı kardiyoyla birlikte kas geliştirmeyle ilgili. Yani yağ yakıp kas geliştirmeyle ilgili. Bu ikisinden başlayarak onları da okumanı öneririm.

"Amacım öncelikle 75kiloya düşmek ondan sonra kas gelişime agırlık vermek."

Derken umarım 75 kiloya düşerken kas gelişimi üzerinde çok durmayacğaını kastediyorsundur. Çünkü kilo verirken uygun egzersizleri yapmazsan kilo ve yağ ile birlikte kasları da yitirebilirsin. Programını ve diyetini iyi ayarlaman lazım.

bonatschi bunu beğendi.
  4. SAtanix

SAtanix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ewt supplement demek daha dogru olacaktır uyaırn için saol Mestano .Kemal tabikide kilo verirken kas gelişimini bırakmıyacam ama önceliğim kilo vermek olacak bunuda kardioya daha cok zaman ayırarak yapmak istiyorum.Ray burton yazısı cok iyimiş özellikle benim durumumdakiler için.Önerebileceğiniz program ,supplement ve diet varmı

Sayfayı Paylaş