Cardio mu ağırlık mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Reese tarafından 15 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Reese

Reese Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese selamlar danışmak istediğim bir konu var sizlere.Boyum 1.83 kilom 76.Öncesinde kilom 90 95 arasıydı kilo verdim ancak biraz sağlıksız oldu çok spor yapamadım yani kas kaybı da yaşadım aynı zamanda.Şu anda karın ve göğüs kısımlarında yağlanma var doğal olarak.Kilomu biraz indirip yağlardan kurtulmak ve sıkılaşmak istiyorum sonrasında ise belki vücut geliştirme işine biraz ağırlık veririm.Danışmak istediğim konu ise bundan sonra Cardio ile yağlarımdan kurtulup belirli bir kiloya gelip ağırlık antrenmanıyla sıkılaşmalıyım yoksa ağırlık çalışarak mı devam etmeliyim?Amacım kas kaybı yaşamadan yağlardan kurtulup sıkılaşmak.Yardımcı olursanız sevinirim.

2. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    İnan bana daha fazla kilo vermek yerine kas inşasına öncelik vermen daha faydalı.

Reese bunu beğendi.
  3. Reese

Reese Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki hocam yağlar bu süreçte gider mi?Mesela karın bölgesinde yağlanma var peki benim programında karın kası çalışması da olsa bu nasıl bir sonuç doğurur?

4. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Benim bir arkadaşım vardı 1.75 boya 62 kiloya kadar düşmüştü fakat göbek ve göğüs bölgesi yağlı ve sarkık duruyodu.3-4 ay salonda ağırlık çalışması ile 70 kiloya kadar çıktı biraz da yağlandı lakin sarkık görünümden kurtuldu.Yağ miktarı değil de yağın kasa oranı önemli bu noktada.Bu benim düşüncem sen de aynı etkiyi göreceğin anlamına gelmez.

Fitmale ve Reese bunu beğendi.
  5. Reese

Reese Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladım hocam teşekkür ediyorum.Bu işten anlayanların bu konuda başka görüşleri de varsa görmek isterim

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kilo vermek istiyorsan kardiodan önce ağırlık çalışmasına öncelik ver daha fazla kalori yakar ağırlık çalışması.Sonrasında istersen kardio yaparsın yada kardıoda yakacağın kalori kadar diyetten düşersin aynı hesap

Reese bunu beğendi.
  7. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Kardiyo + Ağırlık çalışması en idealidir . Göbekteki yağlanma ağırlık çalışmayla veya kardiyoyla gidecek bir şey değildir tamamen Diyet ile alakalıdır . Kas kaybı yaşamadan amacına ulaşmak istiyorsan öncelikli hedefin Ağırlık antrenmanı olmalıdır. Kardiyo olmadan da yağ yakabilirsin ama ağırlık çalışmadan Kas kütlesi elde edemezsin ve yerinde saymaya devam edersin

mehmet2576, Reese ve Blonde bunu beğendi.
  8. Reese

Reese Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam ben zaten diyet yapiyorum,elimden geldigince protein de alıyorum,o zaman bundan çıkan sonuç şimdiki çalışmam ağırlık+diyet olmalı bu şekilde hem yağ yakıp yağlardan kurtulup hem de kas kütlesi elde ederek sıkılaşabilirim şeklinde olmalı değil mi?

9. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Sıkılaşmak kelimesini ben daha çok bayanlara yakıştırıyorum lakin evet öyle de denebilir . Öncelikli amacın kas kütlesi inşa etme olmalı . Kas kütlesi arttıkça yağ yakımının arttığını ve giderek kolaylaştığını göreceksin

Reese bunu beğendi.
  10. Reese

Reese Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yani hocam sıkılaşmak derken sarkma olmaması anlamında telaffuz etmeye çalışıyorum.Anladım teşekkür ederim yardımlarınız için

11. zara

zara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    HIIT :)

12. soloriron

soloriron Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    önce kardiyo ile bir kaç hafta çalış. daha sonraları antremanlarına ağırlık çalışmalarını ekleyerek zamanla artırmam bence uygun olur.

13. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Ikisini de yapmalisiniz

14. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    senin durumu yaşayan ve atlatan biri olarak 2si de beraber olmalı ama ağırlık çalışmasına daha fazla zaman ayırman lazım. yapabiliosan kardiyoyu ayır derim ben.
    bir de yukardaki arkadaşların dediği gibi. diyet olmadan o beldeki kemer gitmiyor.

Reese bunu beğendi.
  15. lazarport

lazarport Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba Vucudunda Yağlanma Var İse Eğer Önce Yağlardan Kurtulup Sonra Kas Kütlesi Olarak Gelişmendir. Yapacağın İş Basit Ağırlık Antrenmanından Sonra 30 35 DK Cardio Yapmandır. Ve Bunu Bir Diyet Proğramı İle Desteklemendir. Yüksek Protein Düşük Karbonhidrat Düşük Yağ Şeklinde Bir Diyet Yapmalısın Low Carb Diyetini Önerebilirim Çok Etkilidir. Yağlardan Kurtulduktan Sonra İse Bulk Dönemine Girip Lean Bulk Yapmandır Normal Bulk Döneminde Çok Fazla Yağ Yapıyor Vucut Sonra Bunu Atmak İçin Çok Fazla Uğraş Veriyoruz. Lean Bulk Nedir Dersen Ağırlık Antrenmanına Ek Olarak Haftada 3 Kez Cardio Ve Kilo Başına Gerekli Karbonhidrat Ve Protein Almandır. Böylece Bulk Döneminden Çıkarken Çok Fazla Yağlanmamış Olacaksın Ve Vucudun Defineli Duracak Benim Görüş Ve Önerilerim Bunlar Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu Bana ;)

16. Johnny Sins

Johnny Sins Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    2sini birden yap derim ben.Çünkü kardiyo egzersizleri antreman sirasinda cok fazla kaloriyi yakmani saglar.Ama kas egzersizleri sadece antremanda degil antremandan sonrada kalori yakmani saglar.Yani bi bakıma kardiyodan daha cok yag yakar kas kaybıda fazla yaşamazsın.Ağırlık egzersizi olarak tavsiyem crossfit tarzı hareketleri yapman yönünde.İyi bir diyet yaparsan ki bundan kastım protein ağırlıklı karbonhidratgan yoksun bir diyet istemediğin yağlardan kurtulursun ben bu yöntemle 17 kilo verdim definasyonda.İnsallah seninde işine yarar.

Reese ve Fitmale bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş