Cardio ile ilgili sorularım olucak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hcbitti tarafından 30 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. hcbitti

hcbitti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kahramanmaraş
    merhabalar,
    yaşım 14,177 boy ve 84 kiloyum. arkadaşlar vg ye başlayalı 3 ay oluyor.evde kendim çalışıyorum.gelişmem, ölçülerim güzel fakat vücudumda fazla yağlanma var.internette hasaplattım (ne kadar doğru bilemicem) yağ oranım %25 çıktı.ben bu yağları cardio ile eritmek istiyorum fakat salona gitmediğim için imkanlar kısıtlı.evde aklıma geldikçe ip atlıyorum ama artık bunu düzenli bir cardio şeklinde yapmak istiyorum.ip atlamanın yanında,açık havada koşmak nasıl olur? Bu koşuyu nasıl yapmalıyım?
    İnternette okuduğuma göre cardio 35 dk kesintisiz yapılması iyi olurmuş.peki kesintisiz derken hiç dinlenmeden mi?eğer arada dinlenme varsa ne aralıkla ne kadar süre?
    son olarak, yazın salona yazılmayı planlıyorum.diyet,cardio yapıp,supplement kullanarak yağ yakmayı planlıyorum.sizce ne kadar doğru?bu yöntem doğruysa eğer 3 ayda ne kadar yağ yakabilirim? ayrıntılı yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.teşekkürler:)

2. xmrg008

xmrg008 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    benim boy 183, kilo 100 aynı dert bende de var.

Sende ki olay bende de oldu. VG çalışıyodum çalıştıkça yağlanıyordum 96 dan 100 e öyle çıktım.
    Eğer dengeli beslenme + cardio + vg bir arada olmazsa hiçbir sonuç alamazsın. Hatta dahada kötüye gider.

Benim verim adığım programı söyleyim sana.

Sabah- 6:30- 7:45 arası cardio (özellikle aç karna, yataktan kalkar kalmaz belki 1-2 bardak ılık su sonra cardio. Dışarıda önce 1-2 dakka hızlı yürü sonra orta dereceli koşuya başla biraz depara kalk kesilene kadar devam et fazla zorlama miden bulanır. elini kalbine koy saniyede 2 defa atıyorsa nabız 120 dir nabız bu seviyede yürü nabızda hafif düşme olunca ve kaslar tekrar enerji toplayınca tekrar koşmaya başla. nabızı 30 dk boyunca 120'nin altına düşürmemeye çalış. İster sabah ister akşam uygula ben şahsen sabah yapıyorum akşama göre yağ yakımı daha hızlı oluyor.)

Cardio dan sonra eve gelip yeşil çay içiyorum şekersiz beni rahatlatıyor. Sonra duş. En son kahvaltı. Kahvaltım ve diğer öğünlerimde karatay diyeti uyguluyorum.

Vg yi ise ikindi vakitleri uyguluyorum. Çünkü İkindi vakti vücudun enerjiyi en iyi topladığı andır. Daha verimli olur 2 gün vg 1 gün dinlenme. 1 günlük vg de her kas grubunu çalıştırıyorum ortalama 4*8 setlerle ve 3 farlı teknikle. Ağrıyan kaslar olursa o grubları ağrı geçtikten sonra çalıştırıyorum.

Yağlanmanın sebebi ise kaslar geliştikçe glikojen deposu artar. Eğer beslenmen düzensiz ise kaslar glikojeni fazla alır ve fazlalıkları yağa dönüştürür. İyi beslenme olmazsa yağ bağlar durursun.

Vücut çalışmalarda direk yağ yakmaz. Önce kaslardaki glikojeni tüketir sonra karaciğerdekini en son yağlara geçer.

vg nin %65 i beslenme. 1 ayda çalıştığın toplasan 15 saatlik antreman. Kası ağırlık çalışmasıyla gelişmeye tetiklersin. Peki bu kas neyle gelişecek havaylamı tabi ki düzenli beslenmeyle. Kasın proteinini vereceksin arkadaş. kg başına 1,5 - 2 gr arası protein yani senin ki nerden baksan 124- 168 gram arası protein.

KARATAY DİYETİNİ KESİNLİKLE ARAŞTIR!!!! sırf antremansız bu diyetle ayda 4 kilo verirsin.

Son düzenleme: 30 Mart 2012
    hcbitti bunu beğendi.
  3. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    14 yaşındasın ne supplamenti ? bırak supplament kullanıcam demeyi falan ona umut bağlama olay supplament de değil sende bitiyor. cardio olayı şudur koşu bandı twister bisiklet gibi yaptığın egzersizler. şimdi burdan şu kadar koş şu kadar bisiklete bin demek yanlış olur en güzeli spor salonuna yazıl ordaki hocan sana uygun bir program verecektir zaten. daha yaşın ufak supplamentten falan medet umma zaten başarabilirsin neden başaramayasınki değil mi :)

hcbitti bunu beğendi.
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sen salona yazılmadan koşu ve diyet programıyla yağ oranını %25den %10 a çekmeye bakta dostum.(Koşu yanı sıra yapabileceğin bütün cardio tipleri)Uzun bir süreç olucak ve yağ oranını o kadar azaldığında vücud aşırı kilo kaybından sana değişik gelicek yani biraz kendinin değiştini anlıyıcaksın bunun için.Uzun ve zor bir süreç önünde başarma kiçin doğru çalış doğru antreman (cardio) doğru beslenme ile seni hedefe götürür.

hcbitti bunu beğendi.
  5. hcbitti

hcbitti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kahramanmaraş
    karatay diyetine baktım ama bu diyet yıkımı önlicek kadar protein ağırlıklı bir diyet gibi gelmedi sanki(kilo vermek iyidir ama benim amacım yağ yakmak).ve çok ayrıntılı bir diyet.şöle daha basit ve sağlıklı bir diyet var mı? yada herhangi püf noktalar?

6. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    18 yaşına gelmeden supplement kullanma hormon dengen gider valla.

Sayfayı Paylaş