Cardio esnasında nabzım kaç olmalı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lora tarafından 7 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. lora

lora Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Öncelikle belirtmem gerek sanırım, 23 yaşında 164 boyunda 88 kilo olan bir kadınım. Spor yapmaya başladım, salonda yeterince ilgilenen olmayınca buradan faydalanacağımı düşündüm.

20 dk koşu bandı (4.5 km/h ile başlayıp 5 dk'da bir 0,5 artırma)
    15 dk bisiklet
    15 dk eliptik bisiklet
    yapmam önerildi. Kilo vermek amaçlı spor yapıyorum ve cardio'nun olayının nabız olduğunu öğrendim. Ancak bazı sitelere baktığımda nabzımın 150-160 olması gerektiği söyleniyor. Ancak benimki max 120-130 oluyor. Daha hızlı yapmam da pek mümkün değil gibi yani kendimi epey zorluyorum da, suratım kızarıyor, terliyorum da... Yani 6 yıldır sporla alakası olmayan biri için epey zor oluyor. bisikletlerde max 11-12 km/h ile en düşük ağırlıkta yapabiliyorum.
    Neyse sanırım derdimi anlatabildim, bana yol gösteren biri olursa çok sevinirim.
    Teşekkürler...

2. The Monument

The Monument Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküp
    Baktığınız siteler yanlış demiş.
    Bilginize bakıldığında fat burn pulse'ınızın 138-142 olması gerektiğini söyleyebilirim.
    Eğer kondisyonunuzdan dolayı nabzınız bu seviyelere gelmiyorsa o zaman eliptical rider tarzı aletleri deneyin. yani alt ve üst vücudu beraber çalıştıran elips formunda pedal ittiğiniz makineler. yine aynı sorunu yaşarsanız hedef nabza gelene kadar 1 dakika 8 km/h ve 1 dakika 4 km/h yapın birkaç defa.
    bol şans

lora bunu beğendi.
  3. ginoturk

ginoturk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba öncelikle kolay gelsin,yazınızdan anladığım kadarıyla yeni başladınız yada henüz başındasınız.
    benim fikrim önce 1 ay yukarıda uyguladığınız programı uygulayın sonuçlara bakın bu sırada vücudunuz ve kalbiniz yaptığınız hareketlere uyum sağlamış olur fiziksel olarakta.
    2.ayda kendinizi daha zorlamaya başlarsınız.bence daha ilk aydan nabıza takılmayın önemli olan günlük aldığınız kaloriden daha fazlasını harcıyorsanız zaten kilo vereceksiniz işin sonunda.siz cardio için harcadığınız süre içinde yakabileceğiniz en fazla kaloriyi yakmaya çalışın.
    ve en önemlisi antremanlarınıza aksatmadan devam edin.dengeli beslenmeyle sonuç aldığınızı göreceksiniz.

lora bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş