Cardio+Diyetten Vücut Geliştirmeye Geçiş

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lifesuxtr tarafından 13 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. lifesuxtr

lifesuxtr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Boyum 1.78 kilom 81 ( belki biraz daha fazla tartımdan emin değilim yenisini sipariş ettim tekrar tartılınca güncellerim ) yaşım 17.

Evimde yürüyüş bandı ve bisiklet var.Yaklaşık 1 haftadır diyet ve cardio yapıyorum.Günde 30 dk ortanın üstü zorlukta 20 km altına düşmeden bisiklet sürüyorum.10 dk koşu 10 dk yürüyüş yapıyorum yürüyüş bandında.
    Sanırım bir 10 kilo vermem gerekiyor.1.5 ayda vermeyi düşünüyorum uygundur herhalde ?

Aslına bakarsanız diyetim öyle liste şeklinde değil.Kendime şartlar koydum.
    0 şeker 0 ekmek pasta unlu gıda yok.Abur cubur yok.Terayağı ve yağ içeren omlet vb gıdalar yok.Uyku düzenim yaz nedeniyle biraz sıkıntılı,mesela bugün 5 de yattım 14.00 da kalktım.Kahvaltı etmedim dolayısıyl****alktıktan sonra 1 biftek 1 kaşık makarna 1 kaşık yoğurt yedim ve bisiklet yaptım 30 dk.Sonra ara öğün olarak leblebi yedim yarım kase ve koşu bandına çıktım.Akşam 2 kaşık makarna 2 dilim patates + armut yedim.Saat 12 gibi leblebi yemeyi düşünüyorum..

Sizce bu şekilde bir diyet nasıldır ?

Dediğim gibi evimde bisiklet ve koşu bandı var ve 1.5 ay sonra yavaştan vücut geliştirmeye geçicem.Salona gitme imkanım yok ve eve 2 parça alet daha alabilirim.Aklımda barfiks demiri ve dambıl seti var.Önerilerinize yazar mısınız lütfen ? ( link atarsanız internetten sipariş edicem )

Yaklaşık 8 ay kadar yapabilirim vücut geliştirme ve günde 1 saat ayırabilirim diye düşünüyorum.Sonradan cardio devam ederim tabii.

Bacak kısmı için bisiklet yeterli olur mu ?

Vücut yağ oranımı bilmiyorum ama yüksek olduğunu düşünüyorum.P90X before afterlara baktım nerden nereye,sonra videolara baktım deniyim dedim adam maşallah durmadan 25 tane şınav çekiyor ben 2 tane çekersem iyidir.Barfikste aynı şekilde.Şahsen anlamadım o adamlar nasıl yapıyordu o programı ? Azimle olacak iş değil kilo vermeden o hareketleri yapamazlar ki ? Benim kollarım mı güçsüz anlamadım...

Çok yüksek bir amacım yok,sadece şekilli bir vücut 6 tane baklava falan istemiyorum :p

Siz uzmanlara bir durumumu yorumlatayım dedim.Önerilerinize her zaman açığım.

Teşekkürler kolay gelsin.

Son düzenleme: 13 Ağustos 2013

Sayfayı Paylaş