cardio aleti ve zaman?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jarhead tarafından 2 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.122
    Ödül Puanları:
    123
    evde eskiden kalma ufak bir cardio aleti buldum. şöyle birşey 2 pedalı var ayakta oluyorsun, birine basınca diğer ayağın kalkıyor. 20 dakika yaptığım oluyordu arada üstüme kalın giyinerek resmen terden 1 bardak su çıkıyor ama şöyle söyleyeyim. her sabah 20 dakikalık cardio idmanı yeterli olurmu bu elaetle. aslında diyetteyim ama cardioda yapsam diyorum hergün 20 dakika cardio için bu aletle 20 dakika azmıdır? kaç dakika yapsam? diyettede olduğumdan kasdan yerim diye korkuyorum ama her sabah 30 dakika veya 20 dakika yapmayı düşünüyorum. acaba cardio yapan arkadaşlar kaç dakika yapıyor?

2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.742
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    high intensity interval cardio en iyisidir. minimum kas kaybı maks yağ yakımı için. süresi de an fazla 20-25dk sürer ısında soğuma dahil. imkan varsa dışarıda en iyisi olur yoksa koşu bandı.
    yapılışına gelince, 3-4dk ısınma, 1dk 1dk intervaller 3-4dk soğuma. intervallerde 1dk jogging 1dk depar 1dkjogging 1dk depar. başka şekilleri de var. forumda da detaylı bilgi var hiit için. en iyi kardiyo bu gibi duruyor. en güzel yanı afterburn effect. yani siz inetvallerde vücudu öyle bir uyarıyorsunuz ki metabolizma şaşırıyor kardiyo sonrası bile yağ yakımı devam ediyor. uzun sürmediği için kaslar da gitmiyor. (daha doğrusu küçülmüyor)

Sayfayı Paylaş