Cardio, Agirlik ve Beslenme

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve donkisot tarafından 26 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

2 aydir düzenli fitness yapiyorum. Ilk ay bayagi kilo kaybettim, ama simdi yavasladi. (163, 65->59) Yaptigim seyler hakkinda sizin de görüslerinizi almak istedim.

Önceleri ilk olarak cardio sonra agirlik calisirdim, simdi salon hocasinin tavsiyesi üzerine önce agirlik sonra cardio yapiyorum. Bu sekilde daha iyi yag yakacagimi ve daha iyi sikilasacagimi söyledi. Aslinda bu sekilde bana da rahat oldu, sevdim bu calismayi. Siz ne dersiniz? Forumda bu konuda yazilanlari okudum ama bir sonuca varamadim.

Bunun disinda calisma sonrasi fena acikiyorum, kriz diyebilirim. Cok hizli yiyorum. Sizce ne yapmaliyim, neden oluyor?

Aksamlari geceye dogru da karnim acikiyor. Aksam yemek zararli diye caylarla falan gecistirmeye calisiyorum ama cogu zaman midem kazinarak yatiyorum. Ne tavsiye edersiniz?

Beslenme icin pratik seyler önerirseniz sevinirim. Bu arada istah kesici falan kullanmak iyimidir? Aksam yemekten sonra alsam mi acaba?

Bunun disinda agirlik calismalarim üst tarafimda iyi gidiyor. Omuzlarim genisledi. Üst tarafim genel olarak genisledi, sportif bir görünüs oldu. Artik agir seyleri kolayca kaldirabiliyorum. Ama bacaklar ve kalca yavas ilerliyor. Sizce 1 gün üst, 1 gün alt olan agirlik calismami 1 gün üst, 2 gün alt olarak mi degistirmeliyim? Cardio'yu salona her gittigimde yapiyorum. Onda ara vermiyorum. Sizce ara vermeliyim? Birgün agirlik birgün cardio mu calismaliyim acaba?

cevaplariniz ve tavsiyeleriniz icin simdiden cok cok tesekkürler.

2. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    haftada 3 günse 2 benim tavsiyem önce sağlam bi agırlık arkasından sağlam kardiyo ve pert olmuş bi vücut . acıkma konusunda aç karnınıza polen içebilirseniz açlığınızı bastırır ayrıca içindeki protein ve aminoasitlerde gelişmenizde bayağı etki gösterir . her idmandan sonra 1 tane hap veya toz şeklinde 2 çay kaşıgı polen yutarsanız açlık sorununuz en iyi şekilde ortadan kalkar . çalışmanız ise evet 1 gün üst 2 gün alt olarak değiştirmenizde fayda var .

donkisot bunu beğendi.
  3. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    kardiyonun sona alınması iyi.

çalışmaya giderken yanınıza muzlu süt gibi biraz şeker, biraz protein içeren bir içecek götürün. çalışmanız biter bitmez bunu için. yemek yiyeceğiniz zamana kadar bu sizi bir nebze besleyip iştahınızı azaltacaktır.

geceye doğru acıkmamak için günün son öğününde lifli, hazmı yavaş besinler tüketin. çok çok acıkıyorsanız salatalık, domates söğüş gibi sebzelerden atıştırabilir yağsız süt ya da yoğurt (abartmadan) yiyebilirisniz.

1 gün üst 1 gün alt çalışmaya devam edin ancak alt vücut calışırken ağırlığı az takmayın. bacaklar bütün vücudu taşırlar, güçlü kaslardır. onları geliştirmek için zorlayabilmelisiniz.

diez ve donkisot bunu beğendi.
  4. aslihan

aslihan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba canim
    hep sen bana gelip yaziyorsun bir tane de ben yazayim :)
    aksamlari istah kesilmesi icin oneri istemissin .Benim istahimi kesen en etkili sey Turk kahvesi ya da filtre kahve.Ama tabi buradakiler baya tecrubeli bilgili simdi boyle bir duzende kahve alman uygun mu bilmiyorum ama baya etkili.
    seker kullanmiyorum ben ama splenda kullaniyorum.

Bir de diyet zamani aksam ustu cok aclik hissediyorsam bir domatesi minik minik dogruyordum icine biraz lor peyniri koy hem yagsiz digerlerine gore..uzerine nar eksisi :) onu yiyebilirsin en azindan yatistirir.

Bir de canim sevdigin bir seyi yersen aksam istahinin devami gelebilir ama ozellikle sevmedigin seyleri secersen agzin da dilin de miden de istemicegi icin devamini getirmeyebilirsin boylece.O yuzden sirf mideni yatistirsin diye tadini sevmedigin bir seyden bi miktar yiyebilirsin :)

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ılk aydan sonra kılo kaybının oldukca dusmesı normal moral bozmaya gerek yok :)

kardıo egzerszılerını agırlık calısmasından sonra yapmak evet daha ıyı olur

gunluk karbo alımının bellıdr zaten bunun bır kısmını antrenmandan 2 saat once al yanı o ogunde daha ck al bu antrenman sonrası acıkmayı onler az da olsa kı bu dıyet donemınde normal cunku kan sekerı dusuyor .

antrenman sonrası sert bır parca bıtterde ıyı olabılır sorun olmaz

ıstah kesıcı derken eger bıtkısel cay gıbı bır seylerden bahsedıyorsak evet alınabılır sorun olmaz hatta su atımına yardımcı olurlar buda ıyı bırsey :)

geceye dogru lor yenebılır bu dıyetı bozmıcaktır . 50 gr lorun yanında 1-2 mınık hıyarda olabılır yada maydonoz

1 gun ust bır gun alt calısması bayanlarda ıyıdır bunu su an ıcın degstrmenın geregı yok ama alt vucudu calıstırırken daha agır calısmak ve negatıf tekrarlara dıkkat etmek gerekır . temel hareketlerede onem verılmelıdr programda yoksa ozellıklede bayanlarda onemlı bır bolge sayılan kalca ıcın oldukca faydalı olan squat.

kardıoda ara vermek yerıne hit yapmak ve haftada en az 2 farklı kardıo aletınde calısmak daha faydalı olur elıptık-bısıklet yada kosu- bısıklet gıbı

6. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Bu eskiden yazmis oldugum bir mesajdi, istahimi dizginleyemiyordum o zamanlar, aci cekiyordum, yine de tesekkür ederim, arada hatirlamak ve hatirlanmak hos oluyor :))

Kahveyle basim dertte, kafeini fazla alinca carpinti yapiyor. O yüzden hatta artik kafeinsiz kahve icmeye calisiyorum. Ama deneyeyim bari, kahveyi cok severim, özellikle filtre kahve manyagiyim. Gerci artik istahimi yontmaya basladim, eskisi gibi degilim, ögreniyorum kendimi kandirmayi. Acikinca domates, salatalik olayina giriyorum veya su iciyorum, süt iciyorum o gün icmediysem. Süt benim jokerim, acikinca sütün icine tarcin atip iciyorum, tarcinin kan sekerini düzenlemede etkisi varmis. Zaten calisma sonrasi krizlerini protein shakeleri sayesinde neredeyse hic yasamiyorum.

sevmedigim seyler itiraf ediyorum saglikli seyler :) . Nerde pasta, börek, yagli tatli seyler var ben onlari seviyorum. Krizdeyken saglikli seyler yemek zorunda kalmak cok sinir bozucu, bu sefer de duygusal aclik basliyor. sinirden iyice yemek istiyorum :) . Yani bir kisir döngü bu mesele. Bunun üzerine bir yazi okumustum, yazinin basligi söyle birseydi galiba "saglikli seyler yemek neden doygunluk hissetmemizi engeller?", cevap psikoloji ile aciklanmisti. Yani hersey psikolojimizle ilgili aslinda. Ben iste bu süreci sana tavsiye ettigim gibi kendimi hasta olarak kabul ederek yenmeye calisiyorum. Istahim arttiysa, krizdeysem, hemen sakinlesmeye calisiyorum, buzdolabini sogukkanlilikla acip "saglikli"- düsük kalorili birsey bulup yiyorum üstüne de sanki ilac icmisim gibi su iciyorum ;) Islem tamam yani. Cogu zaman ise yariyor. Yaramazsa da yasak olan ne varsa onu yiyorum, inanilmaz rahatliyorum :).

7. aslihan

aslihan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    eski mesajmiydi :) yenilemis olduk okumak isteyenler icin .

Canim filtre kahveyi bi mug dan fazla icme zaten ben de oyle yapiyorum.ben de kafeinsiz iciyorum ;)
    turk kahvesini de bir kucuk fincan sadece..

sutun icine tarcin koyman cok iyi evet sekeri dengeliyor ve diyet zamani ozellikle cok yardimci.bir de taylan kumeli sabah kahvaltisinda vucut dengesi icin sanirim elmanin uzerine tarcin dokun yiyin diyordu.tatli ihtiyacini da aliyor hem.Bir de sabah kahvaltisinda ben bal yersem o da tatli krizlerimin onune geciyor gerci sen artik yemeni tamamen kontrol altina almissin ne guzel ;)

bende nerede bolyagli hamurlu sekerli sey var onu severim.ama isin guzel yani sebzeyi de severim ama burdaki kotu yani sebze yemeklerini 1 cay bardagi zeytinyagi ile yaparim :)

Sen bu konuda guzel ilerlemeler kaydetmissin kendini hasta kabul etmekle.NE guzel..
    ben hala kendimi oyle gormuyorum :(

Sayfayı Paylaş