Carb back-loading ant öncesi supplementleri

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve BamBam16 tarafından 8 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Forumda elimden geldiğince fuzuli soru sormamaya okuyucu olarak kalmaya gayret ettim ancak bazı sorulara cevap bulamadım salondaki hocaların birçoğunun antrenman haricinde benim kadar bilgisi yok foruma konu açmak durumunda kaldım. Forumda araştırdığım üzere sırasıyla carb backloading, carb nite ve keskin bir ketojenik diyet yapmaya karar verdim 2015 yaz veya sene sonuna kadar bunlarla ilgili sonuçları nasip olursa beslenme bölümünden paylaşacağım. 10 günlük carb backloadingi detoksum yarın bitecek ve vize haftasındayım. Takıldığım husus şu:
    Carb backloadinge ilişkin konuşmak gerekirse akşam 15-17deki antrenmana kadar kana hızlı karışacak herhangi bir besin, supp. vs. yasak. Benim sorunum da tam olarak burada başlıyor. Ben Farabi Öğrenci Değişim Programıyla Hacettepe'den Uludağ'a (Bursa'lıyım memleketimi çok severim) 1 seneliğine geçiş yaptım ve Uludağ Hukuk Fakültesi bilenler için Gemlik'tedir. Bu her gün Bursa Nilüferden en az 1.5 saat yol demek arabayla trafik filan cabası. Vize final haftalarında geceden yemek yapıp yanıma alma şansım olmuyor, olursa da ders çalışırken unutuyorum bir şey oluyor geçen gün akşam antrenmanına aç karnına gittim şekerim dibe vurdu gerçekten ilk kez ölüyorum dedim. Kampüste patates kızartmalı tost var yiyene... Ben whey kullanamayacağım ara öğünümde antrenman öncesi kana çok hızlı karışıyor; Kompleks proteinler de tam olarak bir çözüm değil gibi çünkü ana temeli whey içerikli bu da carb backloadingin sabah düşük insülin mentalitesine ters. Sanıyorum ya et proteini ya yumurta proteini yahut kasein kullanmam gerekecek ancak yumurtadan forumda okuyarak vazgeçtim. İngilizce ve Türkçe kaynaklara baktım; Türkçe zaten carb backloadingin kendi ana hatları dahi yok Aranel, Egemenn, Requ'dan başka az deneyim sahibi var ki forum dışı kaynak yok gibi. İngilizce kaynaklar ise sadece accelerator shake ve post workoutlar üzerinde durmuş. Ben bu protein sıkıntımı caseinle mi beefle mi çözmeliyim? (Marka önerisi de gelirse iyi olur malum fanatik Genrise'cıyım dışarılara biraz yabancıyım:D Beachboyun beef proteinlerle ilgili yazısı sebebiyle beeflerden uzak kaldım özellikle beef proteinlerin hangisinin iyi olduğuna dair bilgisizim. Ayrıca Beachboy'dan farklı düşünen varsa bu konuya da değinebilir başlık altında.) teşekkür ederim...

Sayfayı Paylaş