Capoeirami Muay thaimi

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve hekırz tarafından 8 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Guarana

Guarana Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Kesinlikle capoeira ben 4 yaşımdan beri yapıyorum muay Thai ı da denedim beğenmedim. Capoeira içerisinde bjj, yakın temaslı dövüş temassız dövüş, dans,müzik,akrobasi. Ve çeşitli oyun stilleri vardır. Capoeira yı küçümseyenlere not. Capoeira dünyada tek yasaklanan dövüş idi askerie de de kullanılmaktadır ve temeli kölelerin askerleri attan düşürebilmektir (tekme atarak) ben muay Thai à başladığımda hemen bıraktım çok yavaş geldi bana. Capoeiranın yerini alamaz.

2. Guarana

Guarana Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Canım benim biraz capoeirayı araştır. Ve dans edeceğimizi düşünüyorsan. Bi git dene bakim nolacak

3. Guarana

Guarana Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18

Tam tersi capoeira tekmeleri diğer dövüş sanatlarına göre daha sertdir öyle front kick den öte uçanni tekmelerimiz vardır capoeira. Çermeler saldırı savunma. Yakın dövüş ve özellikle diğer dövüş sporlarında olmayan hızlı tekmelerimiz vardır yani öyle muay Thai gibi değildir vurdunmu sağlam vururken

4. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Capoeira şov için iyidir, muay thai sokak için iyidir.

5. Guarana

Guarana Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Eminmisin capoeira tekniğini bi araştır bakim asıl.hangisi sokak için miş
    Git biraz araştır capoeirayı Capoeiranın içerisinde bjj. Temaslı dövüş temassız dövüş çerme savunma ve saldırı vardır dü

6. Guarana

Guarana Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Asıl muay Thai antreman a. Yöneliktir hep kapanıksındır. Ama capoeirada açısından saldırı durumunda çermeyi takarsın yada bjj tekniği uygularsın. Düşürmek yada kırmak için. Yada saldırıya geçersiz yada savunmaya senin gördüğün capoeira gösteri amaçlı yani dansıdır. Capoeira da dans ve dövüş olarak ayrılır dövüşü de hiçbir dövüşsanatına benzemez en tehlikelidir çünkü çoğu dövüş sanatı karışımıdır ve muay Thai. Ringe yöneliktir capoeira ise sokak dövüşüne capoeira zaten bir savaş tekniğidir köleler askerlere yani SİLAHLI ASKERLERE bunu uygulamıştır. Yani sokak dövüşü. Ben capoeira dövüşünü 13 senedir yapıyorum. Ve ne olduğunu.çok iyi biliyorum. Ama dansınıa gelirsek evet adı üstünde dans yani gösteridir. (capoeira dünyada yasaklanan tek dövüşsanatıdır) gerisini sen düşün. Teşekkürler :)

7. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Tabii sporu yapan birini ikna etmek zor. Ama inkar edilemez bir gerçek vardır, yüksek tekme çok risklidir, capoeira da genel olarak yüksek tekme içerir. Tabii ki detaylarını senin kadar bilemem, ama sen de muay thai'yi benim kadar bilemezsin sanırım. Muay thai ringe yönelik ifadesi ise gerçekten çok temelsiz. Sadece low kick'i sağlam bilsen sokakta herkese yeter.

8. Guarana

Guarana Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Low kick yetmedi şuanda herkez sokakta kavga ederdi ben 4 senedir mma dövüşlerine katılıyorum ve 13 senedir capoeira yapıyorum sokak dövüşününde ne olduğunu çok iyi biliyorum. Low kick İ herkez atıyor temelsız de olsa peki sonuç ne???

9. Guarana

Guarana Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Ben bu sporu profesyonel olarak yapıyorum öğrencilerimi de maçlara hazırlıyorum. Emin olun ki Capoeiranın tek yasaklanan dövüş sporu. Olmasının nedenleri var özelliklede sokak dövüşlerinden dolayı

10. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Sağlam bir low kick yemediğin belli. :) Neyse sana kolay gelsin ne diyeyim başka.

11. Guarana

Guarana Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Eminmisin ben ayağım ve kolum kırıldı capoeira bir yüzünden. Bu da antreman sürecinde oldu bjj antrenmanında gerisini sen de düşün çok hevesliyden yada capoeirayı yakından görmek istersen bi gel gör bakalım low kick yetiyormuymuş

12. xxxr

xxxr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    muay thai low kick

Guarana ve münzevi bunu beğendi.
  13. Guarana

Guarana Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    YouTube'da "National Geographic Fight Science: Stealth Fighte…" adlı videoyu izleyin - National Geographic Fight Science: Stealth Fighte…:

xxxr bunu beğendi.
  14. Guarana

Guarana Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    YouTube'da "ATACX GYM STREET WARRIOR CAPOEIRA BASIC GUN DISAR…" adlı videoyu izleyin - ATACX GYM STREET WARRIOR CAPOEIRA BASIC GUN DISAR…:

15. Guarana

Guarana Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    YouTube'da "ATACX GYM REAL WORLD ELUSIVE GINGA TO ESQUIVA DA …" adlı videoyu izleyin - ATACX GYM REAL WORLD ELUSIVE GINGA TO ESQUIVA DA …:

16. Guarana

Guarana Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    YouTube'da "ATACX GYM STREET WARRIOR CAPOEIRA SUPLEX AND USIN…" adlı videoyu izleyin - ATACX GYM STREET WARRIOR CAPOEIRA SUPLEX AND USIN…:

17. Guarana

Guarana Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    YouTube'da "Capoeira - Fighting techniques (complete version)" adlı videoyu izleyin - Capoeira - Fighting techniques (complete version):

18. Guarana

Guarana Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    YouTube'da "Martial Arts Techniques : Learning Capoeira" adlı videoyu izleyin - Martial Arts Techniques : Learning Capoeira:

19. xxxr

xxxr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    beyzbol sopası kıran capoeiracı varmı

20. Guarana

Guarana Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları: