Capoeira Yapıyorum Bana Uygun Bir Program mı? Nasıl Olur?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve OrhanGencebay tarafından 23 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar ben bulk döneminde yim 10 aydır vücut geliştirme yapıyorum
    ve son 2 haftadır capoeira ya başladım
    programım 8-12 tekrarlardan oluşan hipertrofik program hala... ve şöyle:

Pazartesi,Dinlenme
    Salı: Kanat,Calf,Karın
    Çarşamba:Capoeira
    Perşembe:Omuz,Triceps,Karın
    Cuma:Capoeira
    Cumartesi:Capoeira
    Pazar:Göğüs,Biceps,Karın

Görüldüğü üzere artık bacak çalışmayı bıraktım,zira capoeirada hep kalçam ve bacaklarım deli gibi çalışıp yoruluyor bir hafta denedim olmadı capoeirada dermanım kalmıyor...
    Haftada 3 gün Body building,3 gün capoeira 1 gün dinlenme yapıyorum arkadaşlar...
    Yani haftada bir çalışıyor bölgelerim ve hepsi de 8-12 tekrar kas büyütme bulking up programı
    GaspariAminomax8000 ve Gaspari MyoFusion kullanıyorum,ama sadece antreman sonrasında ve yatmadan önce kullanıyorum bunları...Ve capoeirada da sadece antreman sonrası whey kullanıyorum...
    Sİzce kafamda oluşturduğum bu düzen capoeira ile birlikte güzelmi?
    Yoksa capoeira bulk olmamı yani daha da şişmemi engeller mi,zira hergün vücudum çalışmış oluyor ama dediğim gibi capoeira daha çok bacak ve kalçayı hedef alan kardiyo bi spor.
    Yoksa sizce ikisi bir arada gitmez mi küçültür mü beni?Birisini bırakmalı mıyım?

2. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Amacın bulk olmaksa capoeirayla birlikte işin zorlaşcaktır yada aldığın kalori miktarını baya bi yükseltmen gerekicek çünkü capoeira yaparken yüksek miktarda kalori harcadığını düşünüyorum. capoeirayı bırakmalısın bence yada ikisinide bırakmayıp hedefini değiştirip define bi vücuda sahip olabilirsin

3. OrhanGencebay

OrhanGencebay Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    kaloriden değil de sanki omuz calıstıgım ertesi gün hamuda kalkınca omuzlarım agrıyor yani aynı kasları hergün yoruyorum gibime geliyor tam tersine küçülmekten kaslarımın erimesindne korkuyorum bu mümkün mü?
    fitness hocam amerikan futbolcusu zamanında amerikada ligde oynamıs,yabancı ve bana 4-8 tekrarlı bi bulk programı önerdi bu programla bulk olabilir mişim güya ama bildiğime göre 8 tekrardan az tekrar yapmak kası büyütmez güç artısı saglar sadece 4 5 6 tekrarla bulk olunmaz die biliodm.

4. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    dediğin şey mümkün kasa okadar çok yüklenirsen overtraining olabilir kas büyümek yerine küçülür zayıflar. 4-8 tekrarlı hareketlerdede hacim alabilirsin ağır kilolarda girip ne kadar yüklenirsen ve iyi beslenip dinlenirsen kasda bu oranda büyür bide bulk olmak için beslenmende çok önemli forumda bunla ilgili birsürü yazı vardı

Sayfayı Paylaş