capoeira kursu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve elix tarafından 6 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. elix

elix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Direk bu forumla alakalı olmayabilir bu konu, ama bilen vardır belki.

Üniversite son sınftayım, dersler çok yoğun değil Capoeira kursuna gitmeyi düşünüyorum, sabahtan akşama bilgisayar başında geçiyor hayatım, ona da iyi gelir.

İstanbul/Kadıköy de oturuyorum. Buralarda capoeira kursu bilen var mı acaba?

ayrıca sanırım forumda capoera yapanlar var, capoeira ile ilgili kabaca biraz bilgi verebilir misiniz acaba?

yaş 22
    Boyum 1.75
    Kilo 70
    çok fazla olmasa da, ortalama bir gence göre vücudum biraz esnek.
    Şu an hiçbir sporla uğraşmıyorum.

2. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Brezilya savaş sanatı. Afrikadan amerikaya köle olarak getirilen yerliler günün birçok saati ağır işlerde çalıştırılır ve 1 ila 2 saat kadar sosyal aktiviteler için zaman verilir. Bu zaman dilimi içinde bu yerliler savaşmayı öğrenmek ister ama beyazlar tehlike teşkil etmesi açısından yasaklar, yerliler ise bunu bir dans gibi göstermeyi öğrenirler. Daha sonraki zamanlarda çıkardıkları isyanlarda ateşli silahlara karşı başarılı bir galibiyet kazanırlar. İlk olarak bunu yasal okul olarak mestre bimba adında bir şahıs öğretmeye başlar. Eğitici ismine santo denir. İki farklı oyun sergilenir, angola ve regionel. Angola çok ağır ritimlerle ağır hareketlerden oluşur ve tamamen denge üzerine kuruludur. regionel ise daha hızlı ve daha serttir akrobasi üzerinedir. Uzak doğu sporu olan wushuya çok yakındır ve halk olarak latin amerika wushu olarak bilinir. Türkiyede fedaratif bir spor değildir ama portekize bağlı devamlılığını sürdürür. Sosyal açıdanda çok eğlenceli bir spordur. Esnek olmak ve hantal kalmamak avantajına. Ben bu sporun içinde 5 yıl öğrenci 2 yıl eğitimci olarak aktif bulundum. 3 yıldırda uzak duruyorum. Capoeiradan sonra 2 yıl kadarda wushu yaptım. Eğer yapmayı düşünüyorsan çok isabetli bir spor seçimi olur ama vücut geliştirmeyle tezat düşücektir. Sağlıklı sporlar dileğimle !!! Bu arada neden bıraktın diye sorucak olursan 2 diz menüküs ve sol bacak çapraz bağlarım koptu :( :)

3. elix

elix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    geçmiş olsun, inşaallah bizde olmaz böyle bir şanssızlık.

vücut geliştirme çalışmıyorum zaten, zaten capoeira çalışmak kaslar için de yeterli bir çalışma olur heralde.

Bu tarz bir tavsiye basit gibi görünse de aslında benim için önemli, içimde tereddüt olmadan girersem daha iyi olur heralde. Teşekkürler tavsiye için.

4. psycholost

psycholost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Önemli değil arkadaşım. Sakatlığım konusu seni korkutmasın tamamen benim ihmalsizliğimden. O zamanlar ısınmadan salto attığımdan. Açık saltolarda epey yükseliyordum yere inişte diz kapağımda hafif bir ağrı oluştu ve zamanla çoğaldı. Emar sonuçlarında diz kapağının arka boynuz kasında yırtık oluşmuş ve kapak içi sıvı artışı vardı, diyeceğim o ısınmadan çalışma yapma bu bütün sporlar için geçerli...

Sayfayı Paylaş