Canan Karatay ve protein tozları

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve nirvana007 tarafından 1 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. nirvana007

nirvana007 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar yıllardır protein tozu kullanırım.Şu ünlü profesör Canan Karatay'ı izledim.Toz haline gelmiş tüm proteinler artık protein değildir diyor.Sporcular yumurta yesinler diyor.Paramız çöpe mi gidiyor?Kafam karıştı.

2. SinirHastasıyım

SinirHastasıyım Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Paraniz cope gidiyo ise yariyo yaramiyo mu tartisilir ama suanda kanalturkte Canan hocayi izliyorum ve en guvendigim kisidir bilim hakkinda ve diyorku toz haline gelmis fabrikadaislem gormus her sey zararlidir diyor.

PowerBodyy ve Yaver27 bunu beğendi.
  3. alimertyasli

alimertyasli Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Hiç bir bilimsel dayanagı yoktur havadan sudan konusuyor zaten uzmanlık alanı olmayan bir bölüm canan karataya dava açan bir çok doktor var bu sebeplerden

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

typer, onur04, Leopara ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    hangi sebeplerden hangi doktor dava açmış?

5. Kadir Baba

Kadir Baba Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yapay tozlara bende karşıyım . Bu konuda Canan hanıma hak veriyorum.

6. mehmetoren

mehmetoren Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende dava konulariyla ilgili birseyler duydum kardeş tan net hatrlamamakla birlikte kadin doğum uzmanlrndan açan vardı galiba protein tozları avrupada küçük çocuklara sporculara gelişimi açısından pratiklk açısından veriliyor zararlı olan bir şeyin avrupada bu kdr tutulacak olmasını zannetmiyorum

7. mehmetoren

mehmetoren Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Mehmet Özün protein tozlariyla ilgili bi videosu vardı orda anlatıyor dinlemek isteyen arkadaşlar tabiki herşeyin fazlası zarar herseyi dozunda kullanmak lazim

8. MazidenBiri

MazidenBiri Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Niğde
    Bir Protein tozu vakası daha bende katılıyorum canan hocaya o konuda.
    Et'den yapılan protein tozlarına örnek verelim. Protein tozunu yapılırken sadece Et'in Proteini kulanıyorlar.
    100 gr ette 28 Gr Protein var 5 Gr 'da yağ diyelim geri kalıyor 67 gr siz bu etin geri kalan 67 gr almayıp'da sadece proteini'ni alınca yemişim öyle protein almayı . a , b , c aldın peki geri kalan d , e ,f nerde ? yarım yamalak beslenmeye devam edin o tozlarla sonra gelişemiyom bi işe yaramadı.
    ona vereceğin paraya git yumurta al et al yumurtanın içindeki herşeyi alsın vucudun sadece proteini'ni degil.

fatih58arif, GraphyZoom, Saydex ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  9. Octavianus

Octavianus Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Dr.Mehmet Öz de yararlı olduğunu kendisinin de kahvaltıda tükettiğini söylüyor. Şahsen Mehmet Öz e daha çok güvenirim. Ya da öyle istiyorum :D

onur04 bunu beğendi.
  10. nirvana007

nirvana007 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Dava açılmış olması Canan Karatay ı haksız çıkarmaz ki.Bugün herkes her istediğine dava açabilir.Sonuç ne? Yok.Kaldı ki sadece Canan Karatay demiyor bunları elinde Avrupalı birçok profesörün kitabı var ve kaynak gösteriyor.İkincisi Avrupa da bu kadar sağlıksız olan bir şeye izin verilmez demiş bir arkadaş.Fast food da zararlı ama adamlar gece gündüz tüketiyor.Ses eden yok.

Saydex bunu beğendi.
  11. SinirHastasıyım

SinirHastasıyım Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Hic bir dayanagi yok uzmanlik alani degil ama ben toz olupta faydali bi sey olan bilmiuorum un nisasta vs vs. Hele su gainera para verenlere vurasim geliyo arkadasim misir gevreginin yulafin ustune sut koy ye cok mu zor ? 1 dk ni almaz ya.

GraphyZoom bunu beğendi.
  12. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    mehmet öz dünyaca ünlü bir proftur. en az canan karatay kadar bilgisi olduğuna inanırım. lakin kendisine kolon kanseri başlangıcı teşhis konuldu. ve kolon kanseri genetikle alakalı olduğu gibi, daha çok beslenme alışkanlığı ile ilgilidir. babası da doktor. profesör. aynı sofrada çekim yapmışlardı. mehmet öz akşam yemeğinde ceviz kayısı yerken, babası löp löp kırmızı et götürüyordu ve oğluna yemek konusunda katılmadığını söylüyordu.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Ocak 2015 ---
    tabi kimseye ne zorla protein tozu içirebilirsiniz, ne de zorla vazgeçirebilirsiniz. bunun çeşitli sebepleri var. kimisi faydalı olduğuna inanıyor, kimi zararlı. ikisini de savunan hekimler var, gerekçeleri var. ama mantık çerçevesinde, ben altı üstü peynirden mamül, fabrikadan kimyasal işlemlerden geçmiş bir ürünü, her gün vücuduma sokmak istemiyorum. hele ki kilosuna 200 lira verip... yemek yapaca vaktim var. örneğin akşam eve gittiğimde, açarım tencereyi, koyarım tereyağını bulguru tavuk suyunu bir güzel pilavımı yaparım. yanına da tavuk. onun yanına ayran, salata. bir başkasının vakti yoktur, yahut tozu mücize görüyordur, yahut üşengeçtir, tembeldir. iki bardak bulgurla bir pilav yapmayı ve yanına tavuk fırına atmayı bilmiyordur, yahut tembeliğinden yanaşmıyordur, parası da çoktur. yahut baba parası yiyip, paranın nasıl kazanıldığını bilmiyordur. gidip toz içiyordur, saygı duyarım. insana zorla tavuk pilav yaptıramayız ki..

Son düzenleme: 1 Ocak 2015
  13. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
  14. ottomanizm

ottomanizm Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Ülkede hala protein tozu tartışılıyor sonra bu spor bu ülkede niye ilerlemiyor.

onur04 ve hhakkann bunu beğendi.
  15. SinirHastasıyım

SinirHastasıyım Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Amerika kalp vakfi soylesene nolur diş ulkelerden cok obezite amerikanin dusmani zeytinyagindan hic bir sey olmaz neden sence egeliler dunyanin en saglikli mutfagi secildi ? Zeytinyagi olabilirmi ? Tereyagi et vs derken oturunda kasik kasik yiyin demiyor ayrica forumda gunde en az 5 large yumurta yiyen insanlar var ve kolestrol degerleri bizden bile dusuk bu neyin kafasi ? Makarna pilava abanip seker hastasi kanser olacagima kolestrol hastasi olurum daha iyi.

16. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Protein tozunu ek besin olarak Kabul ederek o amacla kullanmak gerekir,yoksa diger taraftan tabiki canan hoca Dogru söylüyor hocam yanlis bisiy yada bize ters bisiy demiyorki yumurta yiyin et yiyin ceviz yiyin diyor,ama biz napiyoruz bunlarin yertine toz kullanmaya calisiyoruz,tabiiki onuda kullanicaz ama yerli ve zamanli olarak ihtiyac aninda.

17. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    fanatikleşmişsiniz. yapılacak bir şey yok.

http://www.ahaber.com.tr/gundem/201...rulari-aciklamaya-davet-ediyorum-609323965896

18. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Canan Karatay'ı gereğinden çok tartışıyoruz arkadaşlar. Sadece spor için demiyorum, yılbaşı masasında bile Canan Karatay lafı açıldı, lan dedim yeter.

Doğal olmayan herşeyin zararlı olduğuna inanmıyorum, öyle olsa karnıbahar, brokoli öldürürdü bizi. Şu anda yediğimiz hiçbir şey doğal değil, bitkiler dahil, hatta özellikle bitkiler. Çoğumuzun bildiği şeyler zaten. O zaman takılınan şey fabrika üretimi olması, yani fabrikadan çıkan herşey zararlıdır diye bir anlayış var. Bunu iddia etmek için elimizde veri olması lazım, elimizdeki veri nedir? Fabrikada işlem gören herşeyin zararlı olduğunu nereden biliyoruz?

Balboa7 bunu beğendi.
  19. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    hocam şöyle bi örnek vereyim. biz kendi salçamızı, pul biberimizi evde kendimiz yaparız. yapılan işlem şu. biberi alıyorsun, temizliyorsun, güneşte kurutup makinadan çekiyorsun. biber oluyor. memleketimizde biber çok olduğu için, biber fabrikası da çok. bunlara "objektif" programı baskın yapmıştı. ordaki pul biberi aldılar, tahlil ettiler. içeriği: renklendirici toz, tatlandırıcı toz, aroma, kiremit tozu, bilmem ne asidi, bilmem ne tozu... 40 kalem malzeme çıktı. şimdi kilosu 1 liradan biber alıp çeksen bundan kolay ve masrafsız :) ama üçkağıt adamların kanına o kadar işlemiş ki, nerden buluyorlarsa bi dünya malzeme ile biber yapıyorlar. tamam evde yaptığımız biberin de belki tohumu gdoludur da, kiremit tozu yemekten iyidir.
    bak türkiyenin en güvenilir, en köklü, en prestjli markalarından biri "ülkr" ama adamların bisküvisinde şu meşhur renklendirici böcek çıktı. üstelik kendileri açıkladı. o bakımdan ben kendi adıma fabrika ürünlerine güvenemiyorum. yiyoruz, içiyoruz ama, asgariye indirmek gerektiğini düşünüyorum. tabi olaya sadece spor açısından bakmıyorum. spor konusunda kuşkusuz burda kimseye akıl verecek durumda değilim, haddim de değil. bunu 40ına merdiven dayamış bir "ihtiyar adayı" olarak düşünüyorum :)

maietnigri bunu beğendi.
  20. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    O böcekten elde edilen boyanın bir zararı yok diye biliyorum mesela :) Bunun zaralı olduğuyla ilgili elimizde veri var mı? Ne kadar dozda ne kadar süre kullanılırsa hangi hastalığa yol açıyor mesela?

Objektifin yaptığı baskındaki maddelerde eğer sorun varsa o zaman fabrikada üretilmesi değil de kullanılan malzemeler sorunlu diye anlıyorum ben. Bir zararı olmayan maddelerle yapılamıyor mu salça? Ya da salça değil de başka bir şey? Canan Karatay'ın ve ondan etkilenen pek çok kişinin söylediği şey şu, "o fabrikasyon" . Tamam bunu biliyorum ama Canan Karatay şunu demiyor, "o protein tozunuun yapımında kullanılan şu madde, şu dozda ve şu sürede kullanıldığında şu hastalığın görülme riskini arttırıyor, aha da şu, şu, şu araştırmalarda bu ortaya kondu". Bunu ben istiyorum çünkü bunu bilmiyorum. Sadece "fabrikada üretildi, o yüzden zararlı" denilmesi beni bu konuda tatmin edecek yeterli bilgi vermiyor. Fabrikada ne yapılıyorda ölümüne kaçınmamız gereken zehirlere dönüşüyor bunlar?

Sayfayı Paylaş