Canan Karatay ve Ahmet Hakan Program

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ujohnz tarafından 20 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba forum üyeleri, youtube'ta dolanırken bu videoya rastladım.

Canan Karatay Ahmet Hakan'ın yaptığı programa katılmış, yaklaşık 3,5 saat boyunca anlatmak istediklerini anlatmış, keyifli bir sohbet de olmuş bana kalırsa, faydalı olabileceğini düşündüğüm için paylaşmak istedim.

Şahsi nacizane fikrimce Karatay'ın söylediklerinde katılmadığım bazı noktalar var, sizin de belki olabilir. Ancak bu programdan edinebileceğiniz güzel bilgiler olduğunu düşünüyorum, veya doktorun söylediklerini neden söylediğini kendi ağzından daha ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

2. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Canan Karatay ile herkes dalga geçiyor ama aslında bir çoğuna göre çok daha bilgili birisidir, sadece protein tozu hakkında falan saçmalıyor o kadar.

3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    İzlemedim, tv de görüp kanal değiştirmiştim ama boş zamanımda izleyeyim, madem tavsiye ediyorsunuz.

Önemli olan doktorluk etiketine güvenip desteksiz sallamaması.
    Kanıtlarıyla sundukça mesele yok.
    İnsanlar etiketlerine güvenip, ona sığınıyor.Yıllar önce Amerikalı akademisyen bir Fizikçi ile tartışıyordum. Adam öğrencilerinin gözü önünde tartışmada köşeye sıkışınca,bana dönüp,; sen kim oluyorsun, ben her gün akademide Fizik dersi veriyorum, sen anca boş boş konuşuyorsun, ne anlarsın Fizikten falan demişti. :)

Türkiyedeki doktorlar da etikete güvenip birbirinden farklı şeyler söyleyebiliyorlar. 180 derece zıt şeyler. Birisi doğru ise diğeri olamaz.
    Bu yüzden kanıt, kanıt, kanıt diyorum...Gerisi fasa fiso

4. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Ben bu kadını çok seviyorum anlatış tarzı bana çok samimi ve sıcak geliyor. Bence söylediklerinin bir çoğunda da haklı , kendisi paketli ürünler kullanmayın derken protein tozlarını övmesini de bekleyemezsiniz zaten. Bence dinleyin aklınıza yatan şeyleri uygularsınız. Televizyonda artık bu şekilde bilgilendirici konuşma yapan insan sayısı oldukça az olduğu için seviyorum böyle öğretici konukları.

5. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Dediğine göre, kitaplarında savunduğu argümanların kaynakçaları var-mış.

Kendi hastalarında gördüklerini de yazmış. Örn; kalp-damar sorunlarını hep kolesterole bağlarlar, kadın kalp-damar sorunu çeken kendi hastalarından en az yarısının kolesterol sorunu olmadığını söylüyor.

Hiç bir kitabını okumasam da, ben bu kadının bazı anlattıklarını, o anlattığı için değil farklı kaynaklardan öğrenmiştim, denedim. Kendi tecrübemle edindiğim sonuçlar ve kan testleri bana söylediklerinin doğru olduğunu gösteriyor... Kolesterol ve şeker tüketimini bizzat denedim.

Neyse, bu program bu doktorun ne dediğinin anlaşılabilmesi için güzel bir fırsat, asıl amacım buydu. Tabii belki faydalı olur diye de paylaşayım dedim. İlginç şeyler anlatıyor.

6. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Bence çok ta saçmalamıyor protein tozlarının içindeki tatlandırıcılar hiç masum deil

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Canan karataya ben onceden hic onem vermezdim. Sonra birkac kitabini okudum, tartisma programlarini daha dikkatli izledim ve artik saygi duymaya basladim.

Sahsi kanaatim karatay'in metodolojisi dogrudur. Hangi konuya deginirse deginsin metodu dogru oldugu icin dogrudur. Ayri dustugumuz noktalar olabilir cunku karatay toplumun geneline.hitap ediyor. Tvye ciktigi programlarda sporcu beslrnmesi veya vucut gelistirme beslenmesi anlatmiyor.

Fakat toplumun geneli icin soyledigi beslenme aliskanliklari dogru. Ve benimsedigim bazi fikirleri var. Yararlandigi yabanci kaynaklar da dogru. Bizim camiada saygi duydugumuz yabanci kaynaklarla hemen hemen benzerlik gosteriyor.

Bence bir vucut gelistirmeci karatayi takip ederse kendine cok olumlu seyler katacaktir.

Protein tozu vs hakkinda soylediklerine de kizmamak lazim. Disardan bakinca bu sporun gozuken bir de baska yuzu var. Takviye tozlari ve siringalar!

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ares1905 bunu beğendi.
  8. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Programi izleyince fikirlerimizi de paylasiriz.

Ayrica sunu da eklemek istiyorum. samimi ve durust bir insana benziyor. Icimizden biri gibi. Oyle bavyera somon fumesi tarifleri falan vermiyor. Tip camiasinda ve sosyetik diyetisyenlikte sevilmemesinin sebeplerinden biri de bu olabilir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş