canan karatay protein tozları

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve canavarcafer tarafından 27 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. lqexit

lqexit Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Sonuçta ne kadar doğal denilirse denilsin işlemden geçtiği için şahsi fikrim sağlıklı olmadığı yönünde. Gelelim yediğimiz tavuk, yumurta vb. doğal! protein kaynaklarına bu ürünlerinde nasıl işlemlerden geçtiğini az-çok biliyoruz...

Tüm bu şartlarda neyi, nasıl ve ne kadar kullanacağımızı en sağlıklı şekilde doktor gözetimi ve önerisi ile kullanmak en uygun seçenek ancak bu şartlara da uymadığımızı düşünürsek ancak tecrübe ile öğreneceğiz. x kişisinin fizyolojik ve biyolojik yapısından ötürü etkilemez y kişisini etkiler. Uygulanacak en altın kural her şeyin fazlası zararlıdır.

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ülkemizde meyan kökü diye bir otumuz var. suyun içine atarsın, süzersin, içine başka hiçbirşey katmadan, dünyanın en lezzetli içeceğine ulaşmış olursun. 1 tane bile katkı maddesi olmadığı için, sağlıklı da... 10 litre yapsan, maliyeti 1-2 lira falan...
    amerikalılar alıyor bu meyan kökünü, içine şeker, asit, tatlandırıcı , reklendirici böcek kanı vs atıp, litresini 2 liraya "kola" diye satıyor.
    kafaları bir tek üçkağıta, sömürüye çalışıyor bunların..

3. tet

tet Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle Protein tozuna yüklediğiniz anlam çook çook abartılı yani bunca besin desteiği içinde tutupta protein tozu kalp büyütür demek düpe düz cahilliktir isterse imparator desin yanlış olan yanlıştır.

PT nedir: Whey için peynir sanayisinin bir yan ürünüdür bitti nokta yani dolaptaki besinden bir farkı yok.Normal besin kadar faydalı değil bunu iddia edecek insanlara araştırma sorun bilimsel bir açıklama sorun.Yumurtanın beyazı gibi et gibi ürünlerden farklı bir durum yok yani bunda sadece tatlandırıp kullanımı kolaylaştırılmış bir üründen ibaret gerçek beslenme daha önemli

He besin desteklerini tartışın ama bir taraf zehir bir taraf mucize diyor.Kalp büyütür diyor.Doğru kalp büyütür ama et yumurta ne kadar büyütüyorsa o kadar onlardan daha iyi değil daha anlamlı bir ürün değil.Tartışacaksanız pre-workout lardaki kafein miktarını tartışın yağ yakıcı ürünleri tartışın tartıştığınız şeydeki etken maddeyi bilin soruyorum size protein tozunun etken madddesi ne ;)

Mucizeyi ve zehri steroidlerden bekleyin besin destek ürünleri olsa da olur olmasada.

PT süperdir PT zehirdir
    Şuna bir göz atın:

PT aslında hiçbiri

4. Wimc

Wimc Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Aklıma
    İşin garibi ülkenin en çok üyeli bb forumunda hala protein tozlarının tartışılması. Supplementler, size gerçek besinler kadar fayda sağlamazlar. Steroidlerde. Evet steroidlerde doğru beslenme olmadan size etki vermezler.

Ayrıca rich piananın samimiyetine güvenmiyorum bir aralar günde bir kaç öğün et yiyip diğer öğünlerde supp ile besleniyordu.

5. tet

tet Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Rich değişik adam bi ara Mutant diye protein tozu tanıttı sonra yollarını ayırınca gerçekleri itiraf etti.Bu iş böyle PT çok pahalıdır üstelik alacaksanız bir kutu alın evin köşesinde dursun çok sıkışık zamanlarınızda acil işiniz çıktığında karıştırıp için benim fikrim yılda bir kutuyu geçmemeli geçiyorsa beslenmede çatlaklar vardır.

6. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Ya antremandan sonra 10-15 dakika içinde protein tozu içmezsem rahatlayamam ben açıkçası. Senelerdir tek değişmeyen rutinim bu. Toz kullanın ama çokta anlam yüklemeyin sanırım adamın açıkladığı da budur zaten. 3 öğün toz 3 öğün yemek yapmayın anlamsız diyor.

7. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    kardiyoloji derneği başkanı canan karataya baya bi sallamış dediğini yapmayın ölümle sonuçlanabilir diyor :D

8. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    kardiyoloji derneği önce web sitesindeki margarin reklamını açıklasın :)
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Kasım 2014 ---
    gözümle görmedim ama, ingilteredeki kolesterolle mücadele derneğinin kurucusu profların, ilaç firmalarından milyonlar aldığı mahkeme kararı ile belgelenmiş. türkiyedekilerin de böyle bir halt yemeleri mümkündür.
    buna karşın, canan hoca da diyor ki ilaç kullanmayın, lahmacun yiyin. burdan hareketle, canan hocanın da lahmacuncular ve pideciler odasından milyon alması olaslıklar arasındadır.
    bu durumda,kalbimizin sesini dinleyeceğiz. tık,tık,tık diye atıyorsa, problem yok. tıktıktık diye atıyorsa problem var. kriz kapıda.tıkk.... tı.... t.... diye atıyorsa, zaten şehadet getirin.

Son düzenleme: 3 Kasım 2014
    Hıfzullah ve benedict bunu beğendi.
  9. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    abartmayın arkadaşlar canan hoca oturun da her öğün 3er tane yeyin demiyor , arada bir tane yiyebilirsiniz diyor , çünkü incecik hamur var içinde baharat soğan ve kıyma var
    İşinize gelen tavsiyesini almayın , hiç ekmek yemeyin diyor kahvaltıda yeyin o da bir avuç kadar bi dilim diyor , sen hiç ekmek yemez şekerden uzak durur ,unlu gıdalar tüketmezsen lahmacun yesen de bir şey olmaz.Bunun dışında aldığın kilo lahmacundan değil unlu ve şekerli gıdalardandır.

Yaver27 bunu beğendi.
  10. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Günde 35 yumurtayı öneren birine ne kadar güvenilir ? Acaba o sarısındaki kolesterol miktarı hiç mi önemli değil ? Ama durun canan hocanın vardır bir bildiği.

11. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    2 yumurta yiyin dediğini duydum, 5 yumurta yiyin dediğini de duydum. çin de hamile kadınlara 10 yumurta yediriyorlar dediğini de duydum. 35 yumurtayı duymadım. kaynak verir misiniz ben de bi bakayım
    herkes canan karatayı eleştiriyor ama, protein tozu haricinde hemen hemen herkes onun dediği gibi besleniyor. bir de bulka girenler karbonhidrat konusunda hocayla anlaşamıyor. :)
    canan karatayın 35 yumurta yiyin dediğini hiç duymadım. muhtemeln uydurulmuş bir bilgi yahut çok sinirlenip karşısındakini fırçalama amacıyla söylemiştir ama yine de ihtimal vermiyorum. 30 yumurta yiyin dese bile, dünya şampiyonlarının diyet listesine bakmanızı tavsiye ederim. 30 yumruta beyazı var. sarısını bilmem.
    sarısındaki kolesterole gelirsek;
    bahçemizdeki tavuklar sayesinde, ilkokula başladığım günden beri her gün 5 yumurta yemişimdir. bu bazen 7 olur bazen 3. ortalama 5.
    32 yaşındayım, 25 yıl*365=9125 gün
    9125 gün*5 yumurta= 45625 yumurta. hepsi sarısı ile birlikte.
    ben de kolesterol diye bir problem yok. sizde çıkarsa bilemem.
    bir de benim arkadaş fevzi bey geldi bak şimdi aklıma :)
    bizim fevzi vey doktora gidiyor, kolestreol 1 milyon. doktor diyor ki sen kendini mi öldüremeye niyetlisin! bundan böyle et, yumurta yasak.
    fevzi bey diyor ki, "yaw doktor, yumurtayı oldum olası sevmem, yemem. et desen onu da sevmem, kurbandan kurbana bir iki şiş yerim.
    doktor diyor ki, olsun, sen yememeye devam et . tamam yememeye devam etsin de, bu kolesterol nerden geldi :)

Son düzenleme: 3 Kasım 2014
  12. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    sallama bol keseden 35 yumurta falan demedi , her gün yumurta yeyin diyor mutlaka kahvaltıda
    http://www.hurriyet.com.tr/yasasinhayat/18932459.asp
    alın size kaynak günde 2 yumurta yeyin diyor , her haltı da çok biliyorsunuz ya kadın 70 yaşında 50 yıldır bu işle meşgul amerikada yaşamış uzun süre , ingilizce makale okuyup çeviriyor devamlı o bilmiyor siz biliyorsunuz he yavrum he
    ayrıca bir sürü amerikada yayınlanan kitapları okuyor , Türkiyede kimsenin haberi yok o kitaplardan neden çünkü ilaç sektörü büyük bi sektör , doktorların çoğunu bir kaç hediye ile kandırıp sürekli kendi ilacını yazdırtan ilaç mümessilleri var ,dar düşünüyorsunuz çok

13. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    http://www.doktorsitesi.com/soru/protein-tozu-zararlimi/901098

14. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    canan karatayın doktorlar sitesinde yazdığına emin misiniz ? Ben 35 yumurta yeyin diye bir cevap vereceğine inanmıyorum.Birisi hürriyette yayınlanan röportaj diğeri ise doktorlar sitesi diye bir site karatay olduğuna dair bir kanıt yok , eğer varsa da kendisi ile çelişmiş olur

15. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    karatayın katıldığı her programı izledim. 35 yumurta diye bişey duymadım. 2-3-4-5 yiyin diyor. her sabah yiyin diyor.

actual1985 bunu beğendi.
  16. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Benim görüşümde ihtiyaç yok ama bunları alacak para+ hazırlamak +yemek ayrı bir olay :)

17. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Manavdan aldigimiz yesil elmanin bile saglikli olup olmadigi tartisilirken protein tozuna zararsiz denmesi pekte inandirici degil.sonucta peynir alti suyu tozu olsada kimyasal islemlerden geciyor ve icinde bir cok tatlandirici mevcut.

Fakat protein tozlarina öcü gozuylede bakmamak lazim. Kesesine uyan alsin kullansin. Yedigimiz cogu seyde peynir alti suyu tozu ve tatlandirici mevcut. Marketten aldiginiz seylerin iceriklerine bakin. Ben kullaniyorum ve bir sure daha kullanmayi dusunuyorum.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

efervan bunu beğendi.
  18. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    kırmızı et hariç, bütün protein kaynakları protein tozundan daha ucuza geliyor :) hazırlamak konusunda bişey diyemem, okuyan, çalışan arkadaşlar var. onlara hak veririm.

19. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Vakit olmasa bile haşlanır gider, nolacak. İlla oturup saatlerce yemek pişirmek gerekmiyor ki. Bence alışmamışlık vakitsizlikten daha etkili.

Yaver27 bunu beğendi.
  20. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    35 yumurta muhabbeti televizyonda geçmiyor burda arkadaşın biri yazdı protein tozlarıyla ilgili soru sormuş o da içme onlar zehir 35 yumurta ye demiş.Kadının zaten dediği reklamı yapılan hiçbir ürünü kullanmayın.Bakkaldaki çikolatayıda zehir olarak görüyor protein tozlarınıda hepsine bakış açısı aynı kadının.Doğal olmayan herşey doğal olanlarında büyük bir kısmı kadın için zehir kategorisinde.Bunlar tamamda kolestrol iyidir,yiyecekler kolestrol yükseltmez,kolestrol hapları zehirdir falan diye iddalı açıklamaları var.Kardiyoloji derneği başkanı da insanların ilaçlarını bıraktığını felakete dönebileceğini söylemiş bu durumun bi göz attım videoya kısaca canan karatay hiçbir *** bilmiyor demiş :D

Sayfayı Paylaş