canan karatay protein tozları

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve canavarcafer tarafından 27 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    mesela arkadaşımız burger ile adananın aynı olduğunu söylüyor, velev ki aynı, velev ki burgerde hiçbir katkı yok, aynen adana gibi üretiliyor, burger kaç lira? fiyatını bilmiyorum ama, herhalde 10 liradan başlar. ben 10 liraya 400 gram kıyma alıp, o burgerden 5 tane rahat çıkarırım. işte burger, hazır olduğu için çekici geliyor. pahalı olması göze batmıyor. köfteci ramiz 4 tane küçücük köfteyi 14 liraya satıyor. yazıktır, yarım kilo kıyma parası. aynı köfteden 25 tane çıkarıyorum. aynı olsa bile, neden paramı ziyan edeyim? neden toz için köfte için insanlara hizmet bedeli ödeyeyim? para kolay kazanılmıyor ki..
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Ekim 2014 ---
    asla... söylediğim şeyin milliyetçilikle siyasetle alakası yok, ve de buraya siyasi bir düşüncemi göstermek için yazmadım. neticede bu ülke insanının ortak değeri bir hükümdardan bahsettim. diğer başlıkta da mustafa kemalden bahsettim. bu hükümdarlar, zaten imkansızları başardıkları için hükümdar değil mi? :)

2. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    dediğin de haklısın ama çalışıyorum heran adana yapma şansım yok ancak işe beslenme çantasıyla gitmem lazım.Mecburen tozlardır ton balıklarıdır işte mixerde karıştırılmış yumurta tozu yulaf süt kombinasyonudur idare etmeye çalışıyoruz.Ki evde oturup adana yapabileceğim donanım bile yoktur olsa da yemek konusunda becerikli değilim yaptığım yemeği yemek yürek ister:D artı tavuğun yumurtanın iğrençliğide var herkes bu derdi çekiyormu bilmiyorum ama 1 haftadan sonra bu besinlerden iğrenmeye başlıyorum midem almıyor bu da beni tozlara mixer karışımlarına yöneltiyor.

3. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    genelde tartışma çıkıyor sonuçta her inanç ve siyasi görüşe sahip insanlar olduğu için boşuna kalp kırmalar olurda konu amacından sapıyor manasında yoksa yanlış anlaşımasın kimseyle alıp veremediğim yok 4.murad bir sporcu olarak saygı duyduğum bir insandır fakat araştırmalarıma göre evet çok güçlü fakat 120 kg gürzü kaldırıp çalıştığıdır abisi genç osmanda 100 kglik gürz ile çalışırmış

Yaver27 bunu beğendi.
  4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    sabah uyandım, ki evde yalnızım. karşımda protein tozu. önümde iki seçenek var. birincisi, o tozdan iki ölçek alıp süte karıştırıp içmek, 1 dakikamı alır. ikincisi, kahvaltı hazırlamak.
    ben ikinciyi tercih ettim. çayımı koydum, o demlenirken soğan doğradım, tavaya biraz yağ koyup soğanı kavurdum, üzerine pul biber döküp, çökeleği boşalttım. öte yandan 3 yumurtamı haşladım, domates falan.. mis gibi kahhvaltı. üşenmedim. 15 yıldır kendi yemeğini yapan 32 yaşında bekar bir erkek olarak ben üşenmediysem, siz de üşenmeyin. öyle de 50 gram protein, böyle de 50 gram protein. eğer üşenip toz kullansaydım, buraya gelip size de toz kullanın derdim. ama ben size, beslenin diyorum.
    inan bende de tam tersi oluyor :) 1 tüm tavuk yesem midem kalkmaz, ama bir ölçek toz içimi dışıma çıkartıyor :)

5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    yaver bey doğrusunu yapmışsın zaten kahvaltı yapmak çok daha önemli bende yumurta mı peynirimi zeytinimi domates biberimi hazırlarım her sabah protein tozunu zaten hep derim ileri seviyede belki oda açık varsa gerekli olabilir diye

Yaver27 bunu beğendi.
  6. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Bişey sorucam diyelim bu tozlar zararlı ozaman biz işlenmeden önceki halini alsak yani peynie altı suyu babam abimr zamanında almıştı beyaz bişey çokta pahalı değil ucuz hatta ama tado yavan ve aynı işi görürmü?

7. Wimc

Wimc Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yaver beyin anlatmak istediği gerçek besinlerin supplementlerden daha yararlı olduğu. Evet aynen öyle. Kilo kilo gainer; ölçek ölçek protein tozu iç hiç biri gerçek beslenmenin yerini tutmayacak.

1 adet yumurtadaki bcaa oranına bakınca kafalar karışmıyor değil :)

Yaver27 ve Balboa7 bunu beğendi.
  8. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bak bu konuda hemfikiriz. beslenmenin yerini asla almamalı.

Balboa7 bunu beğendi.
  9. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    ya işte o bünye meselesi karbonhidratı bi şekilde alıyorum makarna pirinç ezmesi yulaf mesela .Sütle karıştırıp günde 1 kg yulaf ezmesi yerim pratik olduğu için sıkıntı olmuyor.Ama iğrenmeden protein alabileceğim tek yol benim et.Bigün pirzola bigün adana bigün büryan olsa hayır demem ama bu da maddi anlamda bitirir beni.Tvuk ve yumurtadan özellikle iğreniyorum şuan yiyemiyorum o yüzden yumurta tozunu süte karıştırıp içiyorum mecburen.Şuan yiyerek protein alabildiğim gıda ton balığı günde 3 tane tüketiyorum ondan da yakın zamanda tiksincem muhtemelen.Balıktan tiksinince tavuk tavuktan tiksinince yumurta geçişleriyle spor yapıyorum ama yemek yemek şuan için hayatımda bir lezzet değil işkence haline geldi.Ama protein tozu öyle mi hazırlaması 30 saniye tüketmesi 30 saniye : D

Son düzenleme: 28 Ekim 2014
  10. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    yaver abi haklı çoğu görüşüne katılırım benim karşı çıktığım protein tozunun mucize ürün gösterilmesi temel beslenmeden daha önemli olduğunu söylenmesi hep joe weiderin oyunları bunlar ama protein tozlarınında aşırı sağlığa zararlı olduğunu söylenmesidir protein tozu sihirli değnek değil ama içsel bir rahatsızlık yoksa ve bilinçli kullanılırsa sağlığa önemli zararı olmaz

Yaver27 ve Wimc bunu beğendi.
  11. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    protein tozu dedikleri zaten peynir altı suyu tozu. dediğinle aynı mı bilmiyorum ama
    inan ki sadece protein tozuna değil, tüm hazır ürünlere karşıyım. çünkü tek tek olmasa da, bütününün nasıl bir etkiye sahip olduğunu biliyorum. ben de zaman zaman işten vakit bulamadığımda hazır gıdalara yöneldim önceden. ama inan sağlığı çok kötü etkiliyor. bir daha 93 kiloluk göbekli yağ fıçısına dönmek istemiyorum.
    "antepliye kaldırım taşı ver, sana et yemeği yapıp versin" demişler. az daha idare et. ilerde seni antepli adıyamanlı adanalı bir kızla evlendirelim, kurtulursun bu dertten :)

Son düzenleme: 28 Ekim 2014
  12. canavarcafer

canavarcafer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    "antepliye kaldırım taşı ver, sana et yemeği yapıp versin" demişler. az daha idare et. ilerde seni antepli adıyamanlı adanalı bir kızla evlendirelim, kurtulursun bu dertten :)[/quote]
    Öyle bi durumda zaten gerek kalmaz :D eti kendi becerilerimle işleyip sofra yemeği haline getirebilsem sorunlar tükenecekte bekarlıkta mecbur yani.Tozdan beklentim normal gıdadan beklentim kadar değil de vücutta kalıcı hasarlar bırakmasından korktum kadın öyle bir bahsetmişki protein tozlarından ürküyor insan 3 5 kg kas alacaz diye sağlıktan olmayalım sonra.

13. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    her gün en az 1.5 saat, 30 kilonun 40 kilonun 60 kilonun altına girip nefesin tıkanıncaya kadar çalışmaya üşenmiyorsun, ama yemek yapmaya üşeniyorsun :) vaktin az ise, sabah erken kalk, akşam gelince yemeğini yap, öğleyi de artık az zararla atlatmaya bak. :)
    nezaketli tartışmadan ötürü hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, iyi çalışmalar.

Balboa7 bunu beğendi.
  14. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    doktorsitesi.com da sorulan bir soru ve canan karatayın cevabı

Hocam merhaba, yaklasik 4 aydir fitness yapiyorum, kas yapmak, vucut gelistirmek gibi bir amacim yok. Sadece kondusyon ve zinde kalabilmek, alkol ve sigaradan uzak durmak amaciyla spor yapiyorum. Fitness yaptigin zaman protein ve amino asit almak gerekir diye genel bir kani var. Bu nedenle tavsiye uzerine 2 gundur protein tozu kullanmaya basladim. Vucudun ihtiyac duydugu kadar proteinin dogal yollardan alinmasinin imkansiz oldugu, spor yaptigim icin benim daha cok ihtiyac duydugum, idman sonrasi kaslarin dinlenmesi ve yenilenmesi, iyilesme surecinin hizlanmasi icin kullanmam gerektigi bana soylendi. Ben onerilen olcegin daha altinda kullaniyorum ama bir zarari varmi, yan etkisi varmi merak ediyorum. Bir de bu tozlar hemoroid yada baska bir hastalik uzerinde olumsuz bir etkisi varmidir, hastaligi tetikler mi? Tesekkur ederim...

---

Protein tozu zehirdir. Sakın ellemeyin, uzak durun. Her gün 35 yumurta yeyin yeterlidir. Peynir de yeyin. Karatay Diyeti Kitaplarımda bunları anlatıyorum. zaten. Prof. Dr.M Canan Efendigil Karatay

şunu yazan birini ben ne ciddiye alırım ne aldırırım. Bu kadın resmen şaşırmış zaten şaşırmamış olsa koskoca prof uyduruk telefon dolandırıcısına inanıp gidip binlerce lirayı hesabını yatırır mı ? Madem Canan hocamnız çok sağlıklı bir boydan bakın bakalım.
    Ben amerikaya sık sık gidip geliyorum bu bahsettikleriniz bütün marketlerde EK BESİN grubu olarak raflarda nasıl oluyor da bu derece karalanabiliyor. Kullanmazsın ihtiyacını karşılıyorsundur saygı duyarım ama o kadar kullanıcısı varken bunları söylemek bize sayıgsızlık olur

egemennn bunu beğendi.
  15. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle, Canan Karatay'ın protein tozu hakkındaki düşüncelerine katılmıyorum, kolesterol konusundaki düşünceleri hakkında şüphelerim var, araştırıyorum, lahmacunun sağlıklı olduğu konusunda ise hemfikiriz. Canan Karatay'ın kalp büyümesi hakkında söylediği doğal beslenen sporcularda nadiren görülen bir durum, kafaya takacak bir şey değil. Sanırım aklına profesyonel vücut geliştirmecileri getirerek konuşuyor ve yanılıyor. Bilmediği topa giriyor. Ancak bu, şu ana kadar sayısız hayat kurtarmış ve sayısız hayat kurtaran birçok öğrenci yetiştirmiş bir bilim insanına "karı" denilmesini mazur gösterecek bir durum değil. Biraz saygı.

ABD'de durum nasıl bilmiyorum ama Türkiye'de supplementlerin içeriğinin kontrol edildiğini zannetmiyorum. Gerçekten iddia ettiği maddeleri iddia ettiği oranda içeriyor mu, ağır metal veya ilaç kontaminasyonu var mı bilemiyoruz. O yüzden ben de mümkün olduğunca proteinimi katı gıdalardan alıyorum ama dar günler için kenarda bir kutu whey de bulundururum. Genellikle sadece yağ yakarken ihtiyacım oluyor. Yağ yakım döneminde alınan proteinin bir kısmı enerjiye dönüştürüleceği riskini taşıdığı için vücut ağırlığının 2 katının altına düşmemek lazım ve küçük kalori miktarına bu kadar proteini doldurmak zor olduğu için sık sık ihtiyacım oluyor. Bulk döneminde ise vücuda giren protein daha verimli kullanılıyor ve vücut ağırlığının, yağ oranına göre değişmekle birlikte 1.5-1.8 katı protein yeterli oluyor. Bu da, çoğumuz için, artan kalorinin de etkisiyle tozsuz karşılaması çok kolay bir miktar oluyor. Fakat supplement firmaları iyi çalışıyorlar. Aman antrenmandan önce muhakkak kana hızlı karışan protein lazım, yatmadan önce casein al ki kasların erimesin, sabah kalkınca katabolizmayı önlemek için whey çak aslan parçası vs derken hiçbir bilimsel dayanağı olmayan bir yığın abuklukla protein tozlarının olmazsa olmaz olduğu algısını oluşturuyorlar. Sonuç, antrenmanın sonunda soyunma odasında shaker çalkalayan bir sürü ergen, kendisine verilen harçlığı protein tozuna yatırmış ve etin çok pahalı olduğundan yakınıyor. Et çok pahalı tabi, ona bir şey demiyorum ama toza yatırılan paraların bir kısmının ayrılamayacağı kadar değil. Bu kadar büyük bir talep varken de fiyatların düşmesi imkansız oluyor tabi. Bunun sonucunda kenarda dursun, ihtiyacım olunca kullanırım diyenlerin de ağzı yanıyor. Talep azalmadan fiyat da normal seviyelere gelmez.

Bu arada, protein tozu pratiktir tamam da, yumurtayı tavaya atınca da 2 dakika sürmez arkadaşlar. O kadar da tembel olmayalım. Ben bir de önceden kavurduğum kıymayla karıştırıveriyorum, birkaç dakika içinde protein manyağı kahvaltım hazır oluyor. Bu kadarcık çaba sarfetmekten bir şey olmaz.

swepturex, ikaya2134, M3CSL ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  16. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    35?

buffdudes jr, efervan ve columbu bunu beğendi.
  17. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Enteresan bir öneri :) günde 35 yumurtayı neye dayanarak tavsiye etti çözmek güç, belki de abartarak latife yaptı. Her ne kadar görüşleri bizim tarafımızdan kabul görmese de, alanına emek vermiş değerli bir insandır, saygılı olmamız lazım. Bana göre kendisi bu olaya anneanne refleksleriyle yaklaşıyor, düşüncesi sabit, belki de sahte bir örneği veya yoğun katkı maddeleri kullanılmış berbat bir ürünü gözlemlediyse eğer genelleme yapıyor, 'zehirdir' deyip kestirip atıyor. Konu supplement olunca protein tozları neden başrole konur bunu da anlamak güç, proteini karşılayabilecek çok fazla seçenek var, neredeyse 1 paket sigara ücretine 1 kg çökelek satılıyor arkadaşlar, örnekler çoğaltılabilir. Lakin hormon profiline faydalı veya daha başka elzem maddeler var, bunların konumu protein tozundan daha fazla tartışılmalı.

Balboa7, Created By Loss ve boksbody bunu beğendi.
  18. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Zarari varmidir yokmudur bilemem..kullaniyorum ve etkisinide goruyorum...neticede genetik yapimizi degistirmek icin daha fazla kasa sahip olmak icin calisiyoruz...pro vg ciler bu isi steoreidle yapiyor..biz amatorlerde supplementlerle...zayiflayayim ne bileyim biraz fit olayim diyenler kullanmayabilir..ama ben supplementler kullanmayipta iyi bir vucut yapanini gormedim..kimse bana gidalardan alin bu proteini vs demesim..zugurt tesellisinden baska birsey degil...yuzde yuz dogal beslenip ahim sahim kaslari olan birisini henuz goremedik...goren duyan varsa resim koysun gorelim..hrm belki bizde salak gibi 200tl para vermeyiz bu tozlara...canan hoca dogru soyluyor olabilir neticede hoca...ama bende gulu seven dikenine katlanir diyorum...herkeze basarilar..

boksbody bunu beğendi.
  19. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    protein tozu kattığım yoğurdumu yerken bunları yazmak ne kadar objektif olur bilemem :)
    (yoğurt+muz+çekirdekli kuru üzüm+yulaf+yarım ölçek whey isolat yiyorum şu anda)
    ben şahsen abartmadan tüketilebileceğine inanıyorum ama herşeyin fazlası zarar
    misal yumurtanın fazlası kalp doktorlarınca halen önerilmiyor
    günde 1 adet yiyin vs diyorlar bunları kimse duymuyor ama protein tozu diyince akan sular duruyor
    veya kırmızı et yiyin ama fazla yemeyin diyor kalp doktorları çünkü damrlarınız tıkanır ölürsünüz vs diyorlar ama kimse bunuda söylemiyor
    kar zarar dengesi yapmak lazım
    bence tavuk göğsü haşlaması en masumu oda hormonlu ilaçlı vs kanser yapar diye etiketleniyor
    e o zaman bu bb ciler ne yiyip ne içecek?
    abartmadan herşey kararında yapılırsa bırakın zararı bence faydası olur
    ama bu ince çizgiyi ayarlamak lazım
    misal ben sadece ağır antreman sonrası veya o gün iyi protein alamamışsam/alamiyacaksam whey alırım onun dışında almam çünkü zaten bu bana yetiyor
    yeterikadar protein alamazsanız zaten kas sakatlıkları bağşıklık sistemi zayfılığı vs kendini gösterecektir
    yeterikadar alınması öneml
    fazla alırsanda herşeyin fazlası zarar mantığı bir şekilde kendini gösterecektir

M3CSL, egemennn, Balboa7 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  20. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    benim protein tozunun üzerinde "antrenmandan 30 dakika önce 2 ölçek, hemen sonra 2 ölçek" yazıyor. toplam 88 gram. 110 kiloluk profesyonel vücut geliştirmeci için normal olabilir. zaten hayvan gibi çalışıyor. üstelik bu kimse bu işi büyük ihtimal meslek haline getirmiştir, ufak tefek zararını da kabullenmiştir. ama 50 kiloluk yeni başlayan biri için bu miktar ne kadar doğru?. hele hele vücut geliştirmeden hiçbir beklentisi olmayan benim için, neden normal olsun? il üçüncüsü bir vücut geliştirmeci bu iş için yıllık 16 bin lira harcama yaptığını söylüyor, dünya şampiyonasına hazırlananlar yıllık yüzbinlerce lirayı buluyor. bu kimseler oyunculuk yapacak, modellik yapacak, hocalık yapacak, belki de bu işten onbinler yüzbinler ya da milyonlar kazanacak.
    ya biz? valla aylık protein harcamam 300 olsa, ben bunu 250ye indirmenin peşindeyim. :) üstelik de mümkün olan en bildiğim yolla beslenerek.
    1 yıl sonra, vücudum üzerinden milyonlar kazanacağımı bilsem, yemişim zararını der, günde 1 kilo toz alırım. üstüne de iğne hap ne varsa. ama şimdi hiç gerek yok.

Balboa7 ve doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş