Canan Karatay dan VG ci Karataycılara Uçan Tekme

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve aphelion tarafından 27 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. aphelion

aphelion Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    doktorsitesi.com da sorulan bir soru ve canan karatayın cevabı

Hocam merhaba, yaklasik 4 aydir fitness yapiyorum, kas yapmak, vucut gelistirmek gibi bir amacim yok. Sadece kondusyon ve zinde kalabilmek, alkol ve sigaradan uzak durmak amaciyla spor yapiyorum. Fitness yaptigin zaman protein ve amino asit almak gerekir diye genel bir kani var. Bu nedenle tavsiye uzerine 2 gundur protein tozu kullanmaya basladim. Vucudun ihtiyac duydugu kadar proteinin dogal yollardan alinmasinin imkansiz oldugu, spor yaptigim icin benim daha cok ihtiyac duydugum, idman sonrasi kaslarin dinlenmesi ve yenilenmesi, iyilesme surecinin hizlanmasi icin kullanmam gerektigi bana soylendi. Ben onerilen olcegin daha altinda kullaniyorum ama bir zarari varmi, yan etkisi varmi merak ediyorum. Bir de bu tozlar hemoroid yada baska bir hastalik uzerinde olumsuz bir etkisi varmidir, hastaligi tetikler mi? Tesekkur ederim...

---

Protein tozu zehirdir. Sakın ellemeyin, uzak durun. Her gün 35 yumurta yeyin yeterlidir. Peynir de yeyin. Karatay Diyeti Kitaplarımda bunları anlatıyorum. zaten. Prof. Dr.M Canan Efendigil Karatay

:D:D:D

http://www.doktorsitesi.com/soru/ka...yapiyorum-kas-yapmak-vucut-gelistirmek/901098

Superman$$$, heldic, Azi ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Siteye üye olmadığım için göremiyorum ama eğer böyle bir yazı yazdıysa cidden ayıp. Yani prof. olmuşsun yazık cidden. 35 yumurta yemek ne demektir.

themertyildiz, Azi, FedoR ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kitabını okuduğumda protein tozunu kullanmayın dediğini görmüştüm, doğal yiyeceklere yönelin demeye çalışıyor. 35 yumurta yiyin derken mübalağa yapmış sanırım protein tozuna karşı.

NoPainNoGain! bunu beğendi.
  4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer mübalağa yapıyorsa bile yanlış bir şey yapıyor. Orada yardım almak isteyen biri var. Ve başka kişilerde kesinlikle o yorumu okuyacaktır. Ve bunu uygulamaya kalkmaya çalışanlarda olacaktır.
    Ayrıca zehir sözü çok ağır.

arsonist, themertyildiz ve Cattleya bunu beğendi.
  5. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Savunmuyorum ben Karatay hocayı ama 35 yumurta yiyin diyecek bir profesörde değil. 3-5 yumurta yazacakken 35 yazmış olabilir. Ama protein tozlarına çok karşı, şu an elimde kitabı var ve bir paragraf yazmak isterim.

"Spor yapan ve vücut geliştirme meraklısı olan bazı gençlerimiz, maalesef fabrikalarda üretilmiş, tamamen kimyasal olan, zehirli maddelerle dolu enerji içecekleri ve protein tozları tüketmektedirler. Ancak insan vücudunun bu enerji içeceklerini ve protein tozlarını kullanmak için programlanmamış olduğunu açıklamakta yarar görüyorum. Son derece zararlı olan bu ürünler, eroin ve kokain gibi gençlerimizi zehirlemekte, onların sağlığını ve hayatlarını ipotek altına almaktadır! Bütün enerji içeceklerinin ve protein tozlarının sağlık bakanlığı ve hükümetimiz tarafından yasaklanması gerektiğini de burada belirtmeden geçemeyeceğim."
    Karatay Diyetiyle Yaşam Boyu Sağlık-- s.103

Azi, SAVAŞ74 ve Kauss bunu beğendi.
  6. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu zehirdir ha...vay be şu kelimeden sonra bir profesörden daha fazla bilgiye sahibim.

7. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Yorumum biraz sert olmuş olabilir orada sana da laf demek istemedim :) Kitabında bile eroin ve kokainle bir tutuyorsa cidden diyecek bir şey bulamıyorum. Kendisinin diyeti belki işe yarayabilir. Denemedim ileride belki denerim ama bu kadar ünlenmiş ve prof olmuş birinin eroin ve uyuşturucuyla bir tutması cidden yazık. Maksadı insanları bilinçlendirmekse doğru cümlelerle bilinçlendirebilir.

themertyildiz, Azi, Cattleya ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    35 yumurta ? umarım okuyan kişi ciddiye almaz.

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    protein tozu zehir değil değil de ananızın ak sütü de değil..karatay hoca doğal beslenmeden yana..doğal derken yumurtadan bahsederken doğal yumurtayı kasteder..zehir diyerek abartmış ama bu protein tozlarını vs mutfakta siz üretmiyorsanız bu kadar savunmaya gerek yok..

"protein tozu kasları sarkıtır, kısır yapar vs" dediğinde birileri lafı ağzına tıkamak lazım ama doğal besin ile protein tozunu kıyaslıyorsa birileri o zaman iki kere düşünmek lazım..

protein tozu gıdalardan yeteri kadar protein alamayan, öğün kaçıran, iştahı olmayıp gerektiği kadar hayvansal protein yiyemeyenler içindir..karşımızdakinin eleştrisinin içeriğine bakmadan fabrikasyon gıdaları bu kadar savunmamak lazım özetle..öldürür mü öldürmez ama doğalın yerini hiç birşey tutmaz..

Kasımpaşa34, VENGEANCE, zrb20 ve diğer 12 kişi bunu beğendi.
  10. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    protein tozuyla eroini kokaini bir tutan bir doktorun bol bol kuyruk yağı, iç yağı, sakatat yiyin demesi de normaldir. gelişmiş bir ülkede olsaydık bu teyzenin ve ahmet aydın gibilerinin doktorluk lisansları iptal edilirdi. fransa'da pierre dukan'ın doktorluk lisansının iptal edildiği gibi.

Son düzenleme: 28 Mayıs 2012
    muc10, Dexter_Morgan, AkrepHan ve diğer 14 kişi bunu beğendi.
  11. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Karatay hoca ekmek için zehir , pekmez için de en tatlı zehir betimlemelerini kullanıyor.Yani çıkıp gönül rahatlığıyla protein tozu için demesini bekliyorsanız boşuna beklemeyin.Foruma üye olmadığımız için göremiyoruz.Yanlış anlamazsanız sorunun cevabını printscreen yapıp burada paylaşmanız mümkün müdür ?

12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    yanliş bir tavır gerçekten kolestrol zararlı değide o kadar değil

themertyildiz bunu beğendi.
  13. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    arkadaşlar burada asıl sorun Karatay falan değil. sorun şu ülkemizde bu protein tozlarının neyden elde edildiğini ne tür deneyler ve süreçlerden geçerek piyasaya sürüldüğünü bilen araştıran doktor yok. hepsi ezber cevaplar veriyor. tabi ki hiçbir şey doğal gibi olmaz. ama bir doktorun bir konu hakkında yeterli bilgisi yoksa emin olun en risksiz cevabı vererek işin içinden sıyrılmak isteyecektir. emin olun bu böyledir.

ancak sadece Karatay hoca değil benim okuldaki birkaç hocam da zararlı kanser yapıyor diyor. yahu bunu diyen iç hastalıkları uzmanı ama uluslararası araştırmaları takip etmeyeli yıllar olmuş. protein tozlarının içeriği veya etkileri hakkında bilgisi olmadığı gibi araştırmaya da gerek duymuyor.

kısacası arkadaşlar biz bu işleri takip eden uzmanların görüşlerini dikkate almalıyız bence. anabolikler hakkında da aynı durum söz konusu belki doktor iyi bir endokrin uzmanıdır ama anabolik ilaçlar ve etkilerini uluslararası çalışmalardan takip etmediği için bu noktada eksiktir. her doktor her şeyi bilmez ve söyledikleri de yıkılmaz kanunlar değildir.

14. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Görüntü...

Ekli Dosyalar:

• Adsız.jpg
      Adsız.jpg
      Dosya Boyutu:
      126,3 KB
      Görüntüleme:
      539
    Azi, hasanateş ve pozitronn bunu beğendi.
  15. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Bu kadinin dediklerinin %70 i filan dogru sut urunleri insulin yukseltmiyo diyo kadin sonra vucuda yag haric ne alirsan insulin yukseltir diyo .d gel bide burdan yak
    Dogru bilgi Ahmet Aydin

16. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    protein tozlarının zararlı olduğu bilinen bir gerçek ama kabul edilmek istenmiyor. Hayatım boyunca kullanmadım, kullanmayacağım da, tozları...

17. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    cevabında kendi söylemine ters bir şey söylememiş ki herkes yadırgamış hemen fabrikasyon ürünlerin kansere yol açtığı için insanların bunları kullanamadığını insanları hasta ettiğini söyleyen bir profesöre onlarca işlemden geçmiş ayrıştırılmış son teknolojiyle üretilen protein tozu aminoasit tableti sormanız saçma zaten vereceği cevabı biliyorsunuz bir de günde 35 yumurta yiyin demiş bunda yanlışlık nerede acaba yüksek protein tüketmeniz gerektiğini söylediği için mi yanlış buda hesaplamış 200 gram protein almanız için günlük yemeniz gerekli yumurtayı insanlara yardım etmeyi görev edenmiş maddi kaygısı olmayan saygı duyulması gereken bir insan hakkındaki bu konuşmaları bu forumdan paylaşmayı öğrenmiş kendini eğitmeye çalışan bilinçli insanlara hiç yakıştıramıyorum iş vücut güzelliğine gelince bin bir türlü düşünceyle kafasında fırtına estiren her yeri okuyan araştıran herkese soran insanlar sadece protein tozu vücutlarını geliştirdiği için ona karşı söylenen en ufak şeyi bile sorgulayamıyor direk savunmaya geçiyor bu ne perhiz bu ne lahana turşusu madem kafanız çalışıyor araştırıyorsunuz madem sağlıklı olmak için uğraşıp araştırıyorsunuz işinize gelen şeyi reddedip işinize geleni yapmamak ta ne oluyor

18. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    kendisinin düşüncelerini hiç tasvip etmem ama şimdi hakkını vermek lazım 35 yumurta lafı muhtemelen yazım yanlışı 3-5 yumurta demek istemiştir.

Azi, pijamap ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  19. steawart54

steawart54 Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    bence de yanlış yazmış. yumurtayı savunduğunu ben de biliyorum tv'den 2 tane yiyin daha fazla da yıyebılırsınız sorun olmaz dediğini hatırlıyorum ama asla 35 olamaz bu rakam. yahu gunde 35 yumurta 1,5 kilodan fazla eder. ayda 45-50 kilo yumurta yemiş olur insan(?) :D

Azi ve jkdo bunu beğendi.
  20. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    )))))))))

ve yine )))))))))

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:34 ----------

vaktiyle babam zamanı "hamit pehlivan "varmış...1950ler (?!) ...

bu güreşci " 40 çiğ yumurtayı 2 kgs çiğ kıyma "ile karıştırır yermiş...))

Azi, onbir ve Danny Boy bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş