Calisma Programi Lutfen...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BestOf tarafından 5 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. BestOf

BestOf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    wien
    Merhabalar ben daha onceden 4 yil kadar kickbox yaptim biraz ara verdim vede fitness e basladim 4 aydir caliyorum vucudum fena degil cabuk kaslanabiliyorum.Bunun icinde bana bir calisma programi yazabilirmisiniz.Istedigim omuz,gogus,biceps-triceps bana bolye bir calisma programi yazarsaniz sevinirim.
    Ayrica mesela bugun calisma programimda gogus vede biceps var gogus calismami bitirdim sira biceps calisacagim ne kadar bir mola vermem gerekli yoksa hemen mi biceps e mi baslamaliyim beni aydinlatirsaniz sevinirim.

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Simdiki programini yazarsan ona göre hareket etmis oluruz ayrica forumdaki egzersizler bolumune ve diger programlara bir gözat. Aslinda kendin deneyip sana en iyi hangisi etki veriyorsa onu sececeksin, 2-3 ayda bir programini degsitireceksin.

Ben sahsen gogus ile triceps calisirim, ve 48 saat ara veririm her kasa. Dinlenmesi gerekir.

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bende göğüs/biceps çalışırım, ama göğüs/triceps de ayrı bir sinerji yaratıyor cidden. Kas grubu değiştirirken 2-2.5 dakika beklemek gerekir. Bu süreçte vücudun soğumasına izin verilmemeli, vücut sıcak tutulmalıdır. Hangi kas grubunun hareketi bittiyse oraya uygun esneme hareketleri uygulanmalıdır. Bu süre içinde kanda o bölgedetoplanmış olur. Bundan sonra diğer çalışılacak bölge ısındırılmalı ve çalıştırılmalıdır. Yani göğüs/biceps çalışacaksan önce göğüsü ısındır sonra çalış, göğüsü esnet, bicepsi ısındır, bicepsi çalıştır ve bicepsi esnet. Bundan başka bölge yoksa(mide gibi) soğuma kısmına geçebilirsin.

4. bigbody

bigbody Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    eger kullandıgın program ileri düzeydeyse yani 4. yada 5. programsa gögüsten biceps e gecer ken 15dk dinlenmeni öneriyorum.eger balk duruma gecmek istiyorsan az set az tekrar mesela 8 6 4 2 agır kilo ile calıs bu sana faydalı olacaktır ve pompalama hareketlerinden uzakdur cünkü pompalama hareketleri balklasmayı önler eger fitness vücuduna sahip olmak istiyorsan hafif kilo cok tekrar mesela 10 8 8 6 gibi birde pompalama hareketlerine önem ver örnegin 21 adlı hareket bir numaradır.bu hareketi kesinlikle uygulamanı tavsiye ederim.programıda bence eger kendi kendine cıkartırsan daha iyi olur cünkü senin vücudunu seemdem iyi kimse tanıyamaz.

5. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    1.15 dak ara cok fazla

2.10 8 8 6 prensıbıyle calısmanın fitnessla ilgisi yok fitness da tekrarlar genelde 15 den baslar 12 10 die devam eder

3.pompalama bulk doneminde de yapılır hareketi hissetmedigini dusundugunde son setin hemen sonunda gerceklestırılebilir

Sayfayı Paylaş